Duşakabin

Duşakabin hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz.


  • Günümüzde banyo dizayn ederken hem daha az yer kaplamasını istediğiniz hem de daha şık durabileceğini düşündüğünüz bir unsur da duşakabinlerdir. Kullanım şartlarınızı ve zevklerinizi karşılayacak türde bir sürü duşakabin çeşitleri bulabilirsiniz. Önemli olan hem görünüş açısından hem de işlevsellik açısından konforlu  bir duşakabine sahip olabilmektir. Bu yüzden duşakabin modelleri alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar arasında duşakabin fiyatları en önemli konular olsa da bunların yanında şu detaylara da dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Duşakabin modeli seçeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ilk sıradaki kural; banyoda duşakabini koyabileceğiniz konumunuzun nasıl ve ne boyutlarda olduğudur. Eğer koyacağınız yer küçük ve dar ise ve siz bu ebatlara göre daha büyük bir duşakabin alır iseniz sorun yaratacaktır. Bu yüzden doğru ölçülerin alınması konusunda hassas davranmalısınız

  • İkinci bir dikkat edeceğiniz kural; duşakabinin malzeme kalitesidir. Biliyorsunuz ki bazı modeller sürgülü ya da oynar cam kapılı olmaktadır. Bunların eklemlerinin sağlam oluşuna ve dayanıklı oluşuna dikkat etmelisiniz. Aşağısında bulunan haznenin su sızdırıp sızdırmadığına da ayrıca dikkat etmelisiniz. 

  • Eğer büyük bir banyoya sahip iseniz o zaman tercihinizi dikdörtgen formdaki duşakabinler ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderecektir ancak küçük bir banyoya sahip iseniz o zaman kare formdaki duşakabinleri tercih etmektesiniz. Banyonun köşe ya da kenarları için alandan tasarruf sağlamak için de ayrı bir şekillendirme uygulanabilir.

  •  Montaj aşamasında nem oranı dağılımına önem vermelisiniz duşakabini seçeceğiniz aşamada. Nem oranı dengesi, sıvıyı tutacak kapasite herkes tarafından ayarlanabilecek şeyler değildir. Bu yüzden yetkili kişilerden yardım almalısınız.

  • Eğer duşakabininizde boya türü malzemeler bulunuyor ise bunun zaman içinde akmaması için ya da boyanın çatlama yapmaması için sağlam bir yapıda olması gerekir. 

  • Eğer kapaklar silikon yardımıyla kapanıyor ise, su değdikçe zarar görecek bir yapıda olmaması gerekmektedir. 

  • Duşakabin seçerken ayıracağınız bütçe fazla ise o zaman temperli cam ile oluşturulmuş olanları seçmelisiniz. Polistiren duşakabinlerdeki esneme olasılığı yüksek olduğu için cam yapısı kadar uzun süre idare etmez ve aynı zamanda da sağlıklı bir malzeme değildir. 

  • Son olarak duşakabin seçeceğiniz firmanın kurumsal bir niteliği olup olmadığına dikkat edip ona göre bir ürün almalısınız. Diğer türlü duşakabininizde sorun olursa firma dışı bir ürün sizi uğraştırır. 

Duşakabin hizmeti için benzer talepler.

Duşakabin Mersin / Aydincik
Açıklama
193 cm düz dusakabin yaptırmak ıstıyoruz. Evimiz Gözsüzce de gaziantepliler sitesinde
Duşakabin Mersin / Aydincik
Açıklama
193 CM düz duşakabin yaptırmak istiyoruz. Evimiz gözsüzce de gaziantepliler tatil sitesinde.
Duşakabin Adana / Seyhan
Açıklama
Ikı duvar arası tamamen kumlu cam mat alemınyum kasa bırı sabıt bırı kayar kapı en dar 117 cm
Duşakabin İzmir / Tire
Açıklama
izmir tire duşa kabin satın alma ve kurulum
Duşakabin Adana / Karatas
Açıklama
90×90 5mm damperli kare tekneli 120 adet

Duşakabin Adana / Ceyhan
Açıklama
TOKİ dairesine duşakabin yapılacak teknesi herşeyi hazır sadece cam kısmı yapılacak Fiat nedir sefim
Duşakabin Mersin / Erdemli
Açıklama
Duş kabini
Duşakabin İzmir / Kemalpasa
Açıklama
100×64 cm tekneli dusakabin
Duşakabin Adana / Ceyhan
Açıklama
Bize ulaşin