Halı Yıkama hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz.


 • Halınızda geçmesi zor ve özel uygulama gerektirebilecek bir leke var ise anlaştığınız halı yıkama firmasına belirtmelisiniz.

 • Halınızı teslim ederken teslim ettiğinize dair matbuu evrak almayı unutmayın.

 • Halınızı yıkandıktan sonra poşetli teslim edilmesi konusunu anlaşma esnasında mutlaka belirtin.

Halı Yıkama hizmeti için benzer talepler.

Halı Yıkama Antalya / Konyaalti
 • Kaç m2 Halı yıkanacak?: 5 tane halı metre karesini bilmiyorum
 • Evden mi alınacak?: Evet, evden alınıp eve bırakılacak,
 • Halı Türü: Makine Halısı
 • Açıklama
  Evimde bebek var halılarda cok leke var
  Halı Yıkama Ankara / Etimesgut
 • Kaç m2 Halı yıkanacak?: 8
 • Evden mi alınacak?: Evet, evden alınıp eve bırakılacak,
 • Halı Türü: Makine Halısı
 • Açıklama
  Temiz ve titiz bir şekilde uygun fiyata kaliteli bir işçilik istiyorum
  Halı Yıkama Ankara / Etimesgut
 • Kaç m2 Halı yıkanacak?: Belirtilmedi.
 • Evden mi alınacak?: Belirtilmedi.
 • Halı Türü: Belirtilmedi.
 • Açıklama
  detaylarrraa

  Halı Yıkama Nedir?


  Herkesin evinde kendi özelliklerine uygun nitelikleri içeren halıları bulunmaktadır. Tüylü halılar, Shaggy halılar, antibakteriyel halılar, el dokuması halılar, makine halıları, hayvan derisi ve tüyü özelliğinde bulunan halılar gibi, halıları farklı kategorilere ayırmak mümkündür. Evimizin dekorasyonuna uygun şekilde ve mobilyalara göre dizayn edilmiş bu halılar yaşam alanlarımızda büyük yer kaplayan hem işlevsel hem de estetik özelliği bulunan nesnelerdir. Ancak bu nesneler zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak kirlenir. Kirlenen, tozlanan, rengi değişen, bir şey dökülen veya lekelenen halıların eski haline gelebilmesi için halı yıkama işlemi yapılmaktadır.
  Halı yıkama işlemi özellikle profesyonellik sağlaması açısından halı yıkama firmaları tarafından yürütülmektedir. Halı yıkama firmalarında halının türü e ve özelliğine göre halı yıkama şampuanı, leke çıkarma ilacı ve halının türüne göre makine ayarı yapılarak yıkama özelliği bulunmaktadır. Halı yıkama işlemlerinin bu kadar çok rağbet görmesi ve neredeyse her mahalleye açılması, sektörün oldukça büyük ihtiyacının olmasından kaynaklıdır. Halı yıkama işlemi için firmalara yönelim sağlamak Türk toplumu olarak yaşam alanlarımızın daha ferah ve daha temiz olması içindir.
  Türk toplumu olarak temizlik bizim kültürümüzde vardır. Bizler evlere ayakkabı ile girmeyen bir nesiliz. Bunun akabinde bizim kültürümüzde, annelerimizin ve anneannelerimizin her bayram öncesinde, Anneler günü, babalar günü vb. özel gün öncesinde halıları temiz olsun diye yıkatma kültürü bulunur. Bu gibi özel günler özellikle bayram öncesi siparişlere yetişebilmek oldukça imkansız bir hale gelmektedir. Bu denli rağbet olan bir sektörde de halı yıkama işlemi için en kaliteli firmayı bulmak ayrı bir maharet gerektirir.

  Halı Yıkama İşini Kişiler Kendisi Yapabilir mi?


  Halı yıkama işi çok zorlu bir süreç değildir. 90 lı yıllarda çocukluğunuzu geçirmişseniz o dönemde, balkonlarda, damlarda, apartman önlerinde hortumu açarak bol su ve deterjan ile halı yıkayan annelerimizi, komşularımızı hatırlarsınız. Bu dönemin çocukları olarak bizler gelişen teknolojik aletler ile birlikte evlerimizde halı yıkama makineleri ve elektrik süpürgesi, halı yıkama bir arada formda makineler, buhar makineleri ile temizlik gibi imkanlardan yararlanmaktayız. Ancak bu teknolojik aletlerin hem pahalı olması hem de herkesin evinde bulunmaması nedeni ile eski usul halı yıkama yöntemlerine her zaman ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca evlerde kullanılan halı yıkama formundaki makinelerin halıların tüyü dokusuna sık kullanım ile zarar verdiği de kanıtlanmıştır.
  Bu gibi olumsuz durumlardan korunmanın tek amacı ise firmalara halı yıkama için başvurmak olmalıdır. Çünkü bin bir zahmetler ile emek verip aldığımız halıların ancak bir halı yıkama firması tarafından yıkanması o halıya zarar vermez. Halı yıkama firmaları halıların dokusuna ve türüne göre makine ayarı yapar. Bu sayede makine işli halıların yıkma şekli ayrı, el dokuma halıların yıkama şekli ayrı olmaktadır.
  Halı yıkama işini kişiler kendi başlarına her türlü yapsalar da halı yıkama firmalarına vermek hem zamandan, hem parasal açıdan kişilere tasarruf sağladığı için bu alana yönelinmesi daha uygun olacaktır.

  Halı Yıkama İşini Firmaya Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?


  Halı yıkama işlemlerini evde yıkmamanın yanında halı yıkama firmalarına yaptırmanın daha büyük kolaylıkları ve avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları aşağıda bulabilirsiniz.
  Halı yıkama işlerini firmaya vermeniz sizin emek harcamanızın önüne geçerek yorulmanızı önler. Zamandan tasarruf yapmanızı sağlar. Su tasarrufu yapmanızı sağlar.
  Halı yıkama işi için firma ile çalışmak evdeki bütün halıları tolu vermeniz halinde indirimli olarak halı yıkama işlemi yapılmasına yardımcı olur.
  Evde kullanılan halı yıkama yöntemleri makine halılarının tüy dokularına zarar verir. El dokuma halılarını ise ne yazık ki esnetir ve sünmesine yol açar. Bu gibi nedenler ön plana alındığı zaman dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ise, halı yıkama firmalarının makine halıları için ayrı, el dokuma halıları için ayrı ilaç kullanmasıdır. Bu sayede halının türüne göre yıkama yapılır. Halı tüyü dökülmesi, halının sünmesi ya da yıpranması söz konusu olamaz.
  Her leke ev yıkamalarında çıkmaz. Özellikle evinizde evcil hayvan ya da bebek var ise hijyene daha çok dikkat etmeniz gerekir. Lekelerin çıkarılması için her lekeye özel leke çıkarıcı formülleri ancak halı yıkama firmaları ile temin edebilirsiniz.
  Halı yıkama firmaları ile çalışmanın avantajı oldukça büyüktür. Sizler de halı yıkama alanında profesyonel bir destek arıyorsanız, sitemizden yararlanarak her zaman kendi bütçenize ve taleplerinize uygun halı yıkama şirketini kolaylıkla bulabilirsiniz.