Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri

Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri hizmeti alırken nelere dikkat etmeliyiz.


 • Günümüzde en çok kullanılan eşyalardan bir tanesi yazıcı bir tanesi de fotokopi makinesidir . Bilgisayarlar, faks makinaları, yazıcılar hayatımız oldukça kolaylaştırmıştır. Yapmakta olduğunuz pek çok İşte bu makinalardan yardım alınmaktadır. Zaman zaman bu makinelerin bazı arızalar ortaya çıkabilir. Bu arızaların giderilmesi için profesyonel yardım alabileceğiniz yerlerde dikkat etmeniz gereken bazı adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yazıcılar ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunlardan bir tanesi eğer kartuşlu yazıcı ise kartuş mürekkebi bitmesi olabilir. Bu Mürekkebin doldurulması için de kullanılan teknik oldukça önemlidir.

 • Lazer yazıcılarda ortaya çıkabilecek sorunlardan biri mekanik sorunlardır. Bu sorunların giderilebilmesi için de bu alanda uzmanlaşmış Yardım alınması tavsiye edilir.

 • Özellikle çalışmış olduğunuz iş yerlerinde yazıcı veya fotokopi makinesinin bozulması işlerinizin aksamasına sebep olacaktır. Bu sebeple bu bakımların hızlı bir şekilde yapılacağı yerler ile anlaşmanız önemli değer noktadır.

 • Yazıcı tamiri ile ilgili hizmet alacağınız firmaları prensipli bir şekilde çalışma şeklini yürüten firmalar olması önemlidir. Cihazın bütün arızalarını kontrol edip daha sonrasında ortaya çıkabilecek arızaları öngörmesi de önemli bir adımdır.

 • Cihazınızla ilgili ortaya çıkabilecek olan arızaların giderilmesi konusunda garantili hizmet almanız önemlidir.

 • Yazıcılarda en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi kağıt alımı problemleri olabilir. Aslında çok da ciddi bir problem olmayan bu konuda uzman bir yardıma almazsanız cihazınızın daha önemli arızalarının ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

 • Yazıcı ve fotokopi makinelerinde ortaya çıkan sorunları önleyebilmek adına periyodik bakım yapabilirsiniz.

 • Periyodik bakım yaptıracağınız zaman muhakkak belirli içeriklerin bu periyodik bakımın içerisine dahil olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bakımları tam yapılmadığı için arızaların ortaya çıkması veya olağan arızaları tekrar etmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

 • Fotokopi ve yazıcı cihazlarında tamirat sırasında yedek parça ihtiyacı var ise bu parçaların orijinal temin edilmesi önemlidir.

 • Bu cihazların tamiratını yaptıracağınız ekipler muhakkak alanında uzman olmalıdır. Aksi takdirde cihazların sorunlarının giderilmesi gerçekleşse bile ileriye dönük daha ciddi arızalar ortaya çıkmasına zemin hazırlamış olabilirsiniz.

Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri hizmeti için benzer talepler.

Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri Antalya / Serik
Açıklama
Brother Hl-2040 yazıcım hiç sebep yokken açılmaz ışığı yanmaz çalışmaz oldu, kablosunu değiştirdim yine hayat belirtisi yok. Birgün önce çıktı aldım, ertesi gün fişe taktım, hiçten açılmıyor.
Sebep ne olabilir, sigortası var da atmış olabilirmi, tamiri ne kadar tutar.