Araç Kiralama

Araç Kiralama hizmeti veren firmalardan teklif almak için Araç Kiralama talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Araç Kiralama

Aracı olmayan ya da kısa süreliğine şehir değiştiren kişilerin maddi olarak kazanç sağlamak adına aldıkları hizmete araç kiralama denir. Arabaların satın alma maliyetleri, KDV ücretleri, yıllık bakım masrafları ve sigorta gibi yıllık ödemeleri insanların bütçelerini önemli ölçüde zorlayabilir. Bu nedenle araç ihtiyaçlarını uygun maliyetlerde gidermek için alınabilecek avantajlı bir hizmettir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık araç kiralama hizmetlerini alabilirsiniz. Kiralama hizmeti veren firmalar genellikle en fazla üç ya da dört yaşındaki araçları kiralar. Bu nedenle sürüş keyfinin tadını çıkartabilirsiniz. Araç kullanmaya genellikle ihtiyaç duymayan ancak özel zamanlarda ve tatile gidileceği zaman ihtiyaç hisseden kişilere verilen bir hizmettir. Büyük firmalar yıllık araç kiralama hizmeti ile satın almaktan daha karlı olacağınız bir hizmeti sunabilir.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmetinin avantajlarından yararlanmak için kiralama hizmeti öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları sıralayacak olursak; - Özel fiyat teklifleri alabilmek için firmaları karşılaştırmalısınız.
- Firmanın güvenilir, profesyonel ve ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak için en uygun araçlar küçük araç modelleridir. Bu modellerin kiralama maliyetleri genellikle daha düşüktür.
- İlk kiraladığınız zaman yakıt göstergesini kontrol edin. Yakıt göstergesini teslim aldığınız noktada teslim etmeniz maddi açıdan kazanç sağlamanıza yardımcı olur.
- Aracın sigorta durumunu ve kaskosunu mutlaka kontrol etmelisiniz.
- Kiralama sözleşmesi imzalamayan firmalar ile kesinlikle çalışmayın.
- Sıraladığımız bu kriterlere dikkat ederseniz sonucundan memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç kiralama sırasında ve teslim ederken maddi manevi bir kayıp yaşamamak adına imzalanan sözleşmeye araç kiralama sözleşmesi denir. Sözleşme alınan hizmetin tüm detaylarını içerir. Sözleşmenin bir kopyasını mutlaka firmadan talep edin. Sözleşmeyi imzalamadan önce aklınıza takılan her türlü sorunu  firma çalışanlarına danışın. Kiralama hizmetinin başlangıç ve bitiş tarihleri kiralanan aracın plakası ve modeli, kiralama ücreti, firma iletişim bilgileri ve aracın kasko bilgileri sözleşme içerisinde yer alır. Firma sözleşmede bulunan araç plakasından farklı plakada bir aracı size verirse kesinlikle teslim almayın. Aksi halde olası bir sorunda maddi kayıp yaşarsınız.

Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama fiyatları, aracın modeli kiralama süresi, aracın kullanılacağı mevki, yakıt durumu, firmanın kendi fiyat politikası ve sektördeki fiyatlar göz önüne alınır. Yakıt tasarrufu olan araçları kiralamanız fiyat açısından avantaj elde etmeniz gerekir. Ayrıca bazı firmalar online rezervasyon durumunda müşterilerine büyük indirimler yapıyor. Bu nedenle kiralamadan önce internetten araştırma yaparak erken rezervasyon oluşturabilirsiniz. Piyasa fiyatının altında hizmet veren ve bakımsız araçları kiralayan firmalardan hizmet almayınız. Bu firmaların araçları genellikle arıza gibi sorunlar çıkartır. Kiralama ücretinin üzerinde bir de onarım masrafı ödemek zorunda kalabilirsiniz.  Araştırma yaparak profesyonel hizmet almanızı tavsiye ediliyor.

Benzer talepler

 • Araç kaç gün kiralanacak?: 6 saat
 • Araç tipi: Ekonomik sınıf
 • Açıklama
  Araç halkalı küçükçekmeceden > fatihe gidecektir. 6 saat ortalama sürecektir. 18:00 dan gece 12 ye kadar sürecektir.Tekrar fatihten küçükçekmeceye götürecektir.
 • Araç kaç gün kiralanacak?: 7
 • Araç tipi: Orta sınıf
 • Açıklama
  Taşıma kargo
  Ford transit 100 lük aracımla

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Araç oto kiralama hizmeti şahsi aracı olmayanlar için konfor sağlayan hizmetlerden biridir. Şehir içerisinde ya da şehir ışında araç kiralama hizmeti ile işlerinizi organize edebilirsiniz. Araç kiralama hizmeti ile zamandan tasarruf ederken aynı zamanda maddi açıdan da tasarruf edebilirsiniz. Araç oto kiralama hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken konular ise şöyle sıralanır.

  • Araç kiralama işlemine karar vermeden önce yolculuk rotanıza, yolculuğunuzda kaç kişi yer alacağınıza, kullanılacak yakıtın bütçesine kadar tüm detayları belirlemişsiniz.

  • Araç oto kiralama hizmeti alımında avantajlı seçenekleri değerlendirmelisiniz.

  • Aracı kullanacağınız yere göre araç tipinize karar vermelisiniz. Şehir için bir araç kullanımında yakıt bütçenizi zorlamayacak araçları seçebilirken, tatil ve dağ yolu gibi alanlarda kullanmak istediğiniz araçlar için SUV model araçları kiralayabilirsiniz.

  • Araç oto kiralama hizmeti alırken Hızlı Geçiş Sisteminin de bütçeye dâhil olup olmadığını teyit edin.

  • Araç kiralama hizmeti alırken kendinize yakın bir lokasyonda bulunan kiralama hizmetlerini tercih edin. Aracı aldığınız ve bırakacağınız yer size ne yakın lokasyonda bulunmalıdır. Öte yandan aracınızı almaya giderken ya da bırakmaya giderken ek olarak ulaşım araçları kullanma ihtiyacı doğabilir.

  • Araç kirama hizmetinde fiyat bütçesi kullanıcılar için önemli bir detay olmalıdır. Özellikle kampanya dönemleri takip edilmelidir.

  • Bütçenize en uygun ve hizmet sırasında size kolaylık detaylara önem verin.

  • Kiraladığınız aracın güvenliğinden ve sizi yolculuk sırasında sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olun.

  • Araç kiralama hizmeti alımında eğer tatil planı için harekete geçecekseniz erken davranarak fırsatları takip edin. Erken rezervasyon araç kiralama hizmetinde size uygun avantajlar sağlayabilecektir.

  • Eski araçları kiralamayı tercih etmeyin. Uzun yolculuklarınızda sizi zorlayabilir.

  • Araç kiralama hizmeti alırken mağdur olmamak için aracın sigortası ve yapılan sözleşmenin detaylarından emin olun.

  • Aracı teslim alırken dış görünüşünden de emin olun. Herhangi bir darbe var ise yetkiliye bildiriniz.