Araç Kiralama

Aracı olmayan ya da kısa süreliğine şehir değiştiren kişilerin maddi olarak kazanç sağlamak adına aldıkları hizmete araç kiralama denir. Arabaların satın alma maliyetleri, KDV ücretleri, yıllık bakım masrafları ve sigorta gibi yıllık ödemeleri insanların bütçelerini önemli ölçüde zorlayabilir. Bu nedenle araç ihtiyaçlarını uygun maliyetlerde gidermek için alınabilecek avantajlı bir hizmettir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık araç kiralama hizmetlerini alabilirsiniz. Kiralama hizmeti veren firmalar genellikle en fazla üç ya da dört yaşındaki araçları kiralar. Bu nedenle sürüş keyfinin tadını çıkartabilirsiniz. Araç kullanmaya genellikle ihtiyaç duymayan ancak özel zamanlarda ve tatile gidileceği zaman ihtiyaç hisseden kişilere verilen bir hizmettir. Büyük firmalar yıllık araç kiralama hizmeti ile satın almaktan daha karlı olacağınız bir hizmeti sunabilir.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kiralama hizmetinin avantajlarından yararlanmak için kiralama hizmeti öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları sıralayacak olursak; - Özel fiyat teklifleri alabilmek için firmaları karşılaştırmalısınız.
- Firmanın güvenilir, profesyonel ve ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak için en uygun araçlar küçük araç modelleridir. Bu modellerin kiralama maliyetleri genellikle daha düşüktür.
- İlk kiraladığınız zaman yakıt göstergesini kontrol edin. Yakıt göstergesini teslim aldığınız noktada teslim etmeniz maddi açıdan kazanç sağlamanıza yardımcı olur.
- Aracın sigorta durumunu ve kaskosunu mutlaka kontrol etmelisiniz.
- Kiralama sözleşmesi imzalamayan firmalar ile kesinlikle çalışmayın.
- Sıraladığımız bu kriterlere dikkat ederseniz sonucundan memnun kalacağınız bir hizmet alabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç kiralama sırasında ve teslim ederken maddi manevi bir kayıp yaşamamak adına imzalanan sözleşmeye araç kiralama sözleşmesi denir. Sözleşme alınan hizmetin tüm detaylarını içerir. Sözleşmenin bir kopyasını mutlaka firmadan talep edin. Sözleşmeyi imzalamadan önce aklınıza takılan her türlü sorunu  firma çalışanlarına danışın. Kiralama hizmetinin başlangıç ve bitiş tarihleri kiralanan aracın plakası ve modeli, kiralama ücreti, firma iletişim bilgileri ve aracın kasko bilgileri sözleşme içerisinde yer alır. Firma sözleşmede bulunan araç plakasından farklı plakada bir aracı size verirse kesinlikle teslim almayın. Aksi halde olası bir sorunda maddi kayıp yaşarsınız.

Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama fiyatları, aracın modeli kiralama süresi, aracın kullanılacağı mevki, yakıt durumu, firmanın kendi fiyat politikası ve sektördeki fiyatlar göz önüne alınır. Yakıt tasarrufu olan araçları kiralamanız fiyat açısından avantaj elde etmeniz gerekir. Ayrıca bazı firmalar online rezervasyon durumunda müşterilerine büyük indirimler yapıyor. Bu nedenle kiralamadan önce internetten araştırma yaparak erken rezervasyon oluşturabilirsiniz. Piyasa fiyatının altında hizmet veren ve bakımsız araçları kiralayan firmalardan hizmet almayınız. Bu firmaların araçları genellikle arıza gibi sorunlar çıkartır. Kiralama ücretinin üzerinde bir de onarım masrafı ödemek zorunda kalabilirsiniz.  Araştırma yaparak profesyonel hizmet almanızı tavsiye ediliyor.

Araç Kiralama alanında sen de iyiysen kayıt ol.
WhatsApp