Asansör Bakım

Asansör Bakım hizmeti veren firmalardan teklif almak için Asansör Bakım talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Asansör Bakım Firmaları

Asansörler, teknolojinin insan hayatına katmış olduğu en önemli kolaylıklardan bir tanesidir. Asansör ile çok katlı binalara kolaylık ile çıkabilmek mümkündür. Ayrıca taşımacılık sektörü gibi alanlarda asansör yapılarından faydalandığını görüyoruz. Asansörleri montajını bu konu ile ilgili bilgili ve başarılı kurumlar gerçekleştirmektedir. Asansör kurulumundan sonra iş sona ermemektedir. Gün içerisinde yüzlerce defa kullanılabilen asansörlerin ve sistemlerinin zaman zaman bakımlarının yapılması gerekmektedir. Asansör bakımını yaptırmak cihazın ömrünün uzamasına da sağlamaktadır. Uzman ekip asansör konusu ile ilgili bilgili mühendisler tercih edilerek bakımını yaptırabilirsiniz. Özellikle asansör bakım firmaları tercih ederken sağlam altyapı ve asansör sektörü ile ilgili bilgili kurumları tercih edersiniz işlemlerinizin başarılı sonuçlanmasını sağlarsınız. Seçeceğiniz firmalar periyodik bakımlar veya yıllık bakımlar ile ilgili fiyat teklifleri de sunmaktadır.

Asansör Bakım Fiyatları

Asansör bakım fiyatları ise anlaşmış olduğunuz firmalar, kullanmış olduğunuz asansör sistemine, asansör bakımı yaptırdığınız aralığa göre değişiklik göstermektedir. Bazı kurumlarda asansör bakımlarının belirli sürelerde yapılması zorunludur. Bu tarz yerlerin periyodik olarak sabit bir bakım işlemi gerçekleştirecekleri göz önünde bulundurulursa fiyatlar bunlara göre değişkenlik göstermektedir. Apartman gibi günlük yaşamda kullanılan asansörlerin bakımları da yine kanunlar çerçevesinde düzenlenmiştir. Bu bakımları belirli periyotlarda yaptıracağınız için firmalar ile yıllık anlaşma yaparak daha uygun fiyatlara bakımları yaptırabilmeniz mümkündür. Asansör bakımlarınız için seçeceğiniz firmaların son teknoloji çalışma işlemi gerçekleştiren yerler olması önemlidir. Asansör ile ilgili bütün sorunlara anında müdahale edebilmeleri ve gereken işlemleri yaparken son teknoloji tercih etmeleri mümkündür.

Asansör Servis Firmaları

Seçeceğiniz asansör servis firmaları kaliteli olması hem oluşabilecek kazaları önleme adına hem de fiyatlar adına oldukça önemlidir. Asansör bakım servisi ile uğraşan firmaların büyük şubelerini tercih etmeniz teknolojik açıdan bütün gelişmeleri takip eden, tecrübeli bir işletme ile anlaşmanız anlamına gelir. Bunun sağlamış olduğu avantajlar ise oldukça fazladır. Yapılacak olan bu bakımlar da ve tamir işlemlerinde seçeceğiniz firmanın tecrübeli olması oluşabilecek olan arızaları ön görmeyi sağlar. Bu noktalar ile ilgili de gerekli çalışmaları yürüttükleri için sık sık asansör arızası problemleri ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Ayrıca asansörlerin kalması veya boşluğa düşmesi gibi birçok kaza da söz konusudur. Bu kazalarının önlenebilmesi için de profesyonel anlamda asansör tamir işlemi gerçekleştiren firmalar önem arz ediyor.

Kurumsal Asansör Firmaları

Kurumsal asansör firmaları yapmış oldukları işlemleri kurumsal anlamda gerçekleştiren firmalara verilen isimlerdir. Bu firmaların işletme ruhsatı, garanti belgesini, CE uygunluk işareti, kapasite raporları, marka tescil belgesi gibi birçok belgesinin olması gerekmektedir. Bu belgeler ile hizmet verdikleri için gereken bütün adımları resmi bir şekilde gerçekleştirirler. Böyle bir firma ile anlaşarak işlemlerinizi yaptırmanız kurumsal anlamda herhangi bir sorun yaşamanızın önüne geçmektedir. Asansörlerin tamiratı konusunda kurumsal hizmet veren bu firmalar ile belirli bir periyotta anlaşma gerçekleştirirsiniz uygun fiyatlara işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olur.

Benzer talepler

 • Son Bakım Tarihi: Belirtilmedi
 • Hangi İşlem Yapılacak?: Belirtilmedi
 • Açıklama
  Yeni açılacak asansor
 • Asansör Kaç Yıllık?: 0
 • Asansörün Son Bakımı Ne Zaman Yapıldı?: Hiç
 • Hangi İşlem Yapılacak?: Aylık Bakım Servisi
 • Açıklama
  Ayda gelip bakım yapacak

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Asansör bakım ve tamiriher zaman periyodik aralıklarla yapılmalıdır. Asansör bakım ve tamiri hizmeti nasıl alınır diye bakacak olursak bu işlemlerle alanında tecrübeli firmalar ilgileniyor. Asansör içerisinde insan taşıdığı için güvenlik önlemleri son derece önemlidir. Tüm teknik yapısı kaliteli bir şekilde incelenmelidir. Asansör bakım fiyatları yapılan hizmetler doğrultusunda değişiyor. Önem verilen konular:

  • Asansör tamir ve bakım hizmeti almadan önce asansörle ilgili ne gibi bakım ve tamir işlemlerine ihtiyaç olduğunu iyi saptamanız gerekir.

  • Tercih edilen firmanın referanslarının sağlam olması ve hizmet veren firmanın tüm belgelerinin eksiksiz olması gerekir. Ancak bu şekilde kaliteli bir hizmet alınabilir.

  • Asansör kullanımı insan güvenliği ve sağlığı açısından önemli bir durumdur. Bu nedenle hizmet alınacak firmaların alanında uzan ve profesyonel olması gerekir.

  • Tamir ve bakım için öncelikle istenilen hizmetler konuşulmalı ve yapılacak işlemlerin ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak daha sağlıklı olacaktır.

  • Eğer uygun bir firma arayışında iseniz birkaç firmadan fiyat teklifi almak için sitemize üye olup talep oluşturabilirsiniz. Firmaların talebinize vereceği teklif sonucu bütçenize uygun olanı tercih ederek maliyeti azaltmış olursunuz.

  • Asansör bakım ve tamir işleri sırasında kullanılan malzemelerin özelliklerine dikkat etmek gerekir ve yapılacak değişim parçaları sırasında kullanılacak ürünlerin kaliteli olmasına dikkat etmek gerekir.

  • Asansörler toplu kullanım alanları olduğu için her ay ortak giderler arasında asansör tamir ve bakım işleri için belli bir bütçe ayarlamak gerekir.

  • Verilen hizmetler arasında asansörün tüm parçaları detaylı bir şekilde incelenmeli ve özellikle asıl rolü olan taşıyıcı halatlar alanında yetkin kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

  • Asansör sistemleri elektrik ile çalıştığından dolayı bakım ve tamirat işleri sırasında iş kazalarına dikkat etmek gerekir. Bu konuda seçilecek firmaların titiz davranması ve tüm güvenlik önlemlerini almaları gerekir.

  • Bakım ve tamirat işleri ile uğraşan teknik elemanların belli bir eğitime ve tecrübeye sahip olmasına dikkat etmek gerekir. Yapılacak işler ne kadar çok uzmanına bırakılırsa o kadar başarılı neticeler alınır.

  • Asansörün işlevini yitiren parçaları var ise bunlar yenisi ile değiştirilerek asansörün kullanım ömrü uzatılmalıdır.