Bahçe Duvar Yapımı

Bahçeli evde yaşayan ev sahipleri apartman ve dairelerde yaşayan ev sahiplerine nazaran daha şanslıdırlar. Aileler, çocuklarıyla, gelen misafirlerle ve kendileri için daha eğlenceli ve rahat bir şekilde vakit geçirmek için genellikle evlerin bahçelerini tercih ediyor. Dört mevsim için dizayn edilen bahçelerde daha fazla vakit geçirilebilir ve yıl boyunca keyfini çıkarabilirsiniz. Dışarıdan ve ev sahipleri için de önemli bir yer taşıyan bahçe duvarları güvenlik açısından da üst düzeyde olmalıdır. 

Bahçe Duvar Yapımında Kullanılan Malzemeler

Bahçe duvarı yapımı için kullanılan taş, beton, demir, plastik gibi ürünler bir arada kullanıldığında daha sağlam bir yapı inşa edilmesi sağlanacaktır. Evinizin şık görünmesi ve uyumlu bir bahçesi olmasını istiyorsanız standart duvar, klasik duvar ya da spor tarzda duvarlar tercih edebilirsiniz. Duvar seçiminde işinde iyi olan ustalara danışabilir daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Bahçenizin dışarıdan görünmemesini sağlamak için kompozit malzemeler ekleyerek gönül rahatlığıyla bahçenizde vakit geçirebilirsiniz.

Taş Bahçe Duvarı Nasıldır?

Bakım yönünden de zahmet istemeyen ve en çok tercih edilen duvar çeşitlerden olan taş duvarlar bahçe duvar yapımı için kolaylık sağlar. Evlerin bahçelerinde, kafe bahçelerinde, park duvarlarında ve iç ve dış mekânlarda da oldukça fazla tercih edilir. Farklı renklerde seçilen taşlar genellikle bina cephelerinde kullanılıyor. Diğer duvar çeşitlerine göre de maliyeti daha az oluyor. Kendi başınıza yapmak zahmetli ve zor olduğundan dolayı ustalar tarafından yardım alabilirsiniz. Ustalar duvarınızın yapım aşamasına geçmeden evvel mutlaka isteklerinizi ve ihtiyacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Sonrasında iş tamamen sizin istediğiniz şekilde devam eder ve duvar bitiminde de her şey sizin istediğiniz gibi olacağından rahatlıkla duvarı yapan ustaya güvenebilir bahçenizi, duvar cephenizi ya da kafe duvarlarınızı yapım aşamasına bırakabilirsiniz. 

Bahçe Duvarı Fiyatları?

Evinizin, iş yerinizin ve iç dış mekânlarda bahçe duvar yapımı için kullanılan malzemelere, mekân büyüklüğüne, duvar uzunluğuna, seçilen taşlara göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Her bütçeye uygun şekilde tasarlanan duvarlardan bütçenizi uygun olanı seçip duvar yapımında kullanabilirsiniz. Evlerinizin bahçelerinde genellikle demirden duvarlar seçip çocuklarınızın ve kendinizin güvenliği açısından taş ve diğer malzemelerle güçlendirebilirsiniz.

Bahçe Duvarları Dayanıklı Mıdır?

Deprem, yangın ve bunun gibi doğal afetlere karşı dayanıklı duvarlar seçip ailenizle, arkadaşlarınızla içiniz daha rahat yaşayabilirsiniz. Kış mevsiminde bahçenizin üzerini kapatmak isterseniz buna uygun biçimde duvarlar tercih edebilirsiniz. Duvar seçeneği için ailenize de danışarak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde hem birlikte hareket edip hem de birbirinize danıştığınız için aile bağlarınız güçlenir. Bütçenize uygun duvar seçerken duvarların üzerine istediğiniz tasarımları da ekleyebilirsiniz. Kişiye özel duvar tasarımlarında kullanılan malzemeler biraz daha maliyetli olacağından bütçenizi biraz genişletmek durumunda olabilirsiniz. Kişiye özel duvar seçtiğiniz zaman kalitesi de güvenliği de kat kat artacaktır. Bu nedenle duvar seçiminizde iyi düşünüp iyi karar vermelisiniz.