Blog Backlink

İşim Düştü'de Blog Backlink Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Blog Backlink ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Blog Backlink ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Blog Backlink hizmetin yapılsın

Blog Backlink

Backlink, basitçe bir web sitesinden diğerine verilen bağlantıdır. Kendi web sitenizden web sitenize veya diğer web sitelerine bağlantı veren ve bu gönderiyi bağlantılarla destekleyen bir web sitesi olarak da tanımlanabilir. Sayfa dışı SEO'nun büyük kısmını oluşturan en önemli faktördür.  Diğer web sitelerinin bize katkısı, bu web siteleriyle kurduğumuz ilişkiye, sektörel bağlantıya ve bu web sitelerinin Google arama motoru nezdindeki güvenilirliğine bağlıdır.

 Şöyle bir örnek verebiliriz büyük sitelere link vermek onlara pek bir şey katmazken, onlardan gelen bir tavsiye veya link bizi sektörde ayağa kaldırabilir.  Şirketlerde gündelik hayatta oluşan referans algısı dijital dünyada da geçerli.  Bu nedenle sektördeki kişilerden referans almak, güvenilir kişilerden tavsiye almak ve doğru kaynaklardan doğru içeriğe link vermek SEO çalışmasında stratejiktir.

 Geri bağlantıların, bir web sitesinin organik arama motoru sonuçları üzerinde büyük etkisi vardır.

Backlinkler anahtar kelimelerinizle sizi üst sıralara taşıyabilir.  Tabii ki, bu çalışmalarda dikkate alınması gereken özellikler ve çok farklı ipuçları var.  Tüm bunları doğru kullanır ve anlarsanız SEO konusunda başarılı olursunuz.

 

Backlinkler genellikle bir SEO stratejisinin ve onun "sayfa dışı" bileşeni olan bir netlink stratejisinin parçası olarak uygulanır.  SEO danışmanı artık kontrol etmediği kaynaklardan "doğal olarak" gelen geri bağlantılarla yetinmiyor.  Bunları daha fazla miktarda ve/veya kalitede üretmeye çalışacaktır. Geri bağlantı daha sonra teorisinde daha karmaşık hale gelir ve Google tarafından nitelikler ve değer yargıları atanır. Bir geri bağlantının iyi veya kötü kalite olarak sınıflandırılması, özellikle geri bağlantı bağlamı söz konusu olduğunda, SEO uzmanlarının etkilemeye çalıştığı birçok kritere dayanır.

 

 

 Geri Bağlantılar Nasıl Oluşturulur?

 Uygun sayfalardan link ağı mı, tanıtım yazısı mı yoksa altbilgi linki mi alınacağı iyi belirlenmelidir.  Sizi bir sektörde başarıya götüren iş, başka bir sektörde başarıya götürmeyebilir.  Hatta sektöre özel çalışmalara ihtiyaç duyulabilir.

 

 Bir rakibi taklit etmek en sık yapılan hatalardan biridir ve ülkemizdeki birçok SEO uzmanı üst sıralarda yer alan web sitesini hem iç hem de dış SEO olarak taklit edebileceklerine ve rakiplerini geride bırakabileceklerine inanmaktadır.


 Backlink Ne Kadar Önemli?

 

 Bir arama sonuçları sayfasında ne kadar yüksek sıralanırsanız, sitenize yapılan ziyaret sayısı da o kadar yüksek olur, çünkü kullanıcılar genellikle arama motorlarında listelenen sonuçların ilk sayfasındaki sonuçlara tıklar.

 

 Geçmişte, çok düşük kaliteli spam bağlantıları bile bir web sitesinin kolayca sıralanmasına yardımcı olabilirdi.  Ancak Google algoritmasını geliştirdikten sonra, buna ilişkin anlayış değişti.  Bugün alınan linklerin kaliteli sitelerden olması ve içeriğimizle alakalı olması çok önemlidir.

 

 İlgili sitelerden alınan backlinkler, karşı taraftaki tüm linkler potansiyel trafik kaynağı olarak değerlendirilir. Bu nedenle hedefiniz her zaman yüksek trafikli, yüksek yetkili ve ilgili sayfalardan geri bağlantı almak olmalıdır.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl