Broşür Dağıtım

Broşür Dağıtım hizmeti veren firmalardan teklif almak için Broşür Dağıtım talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Broşür Nedir?

Firmaların hedef kitle ile iletişimini sağlayan grafik ürünlerdir. İstenildiği kadar bilgiyi ve yetkiyi hedef kitleye ulaşmasını sağlar. Broşür tasarımında amaç; firma bilinirliğini arttırmak, ürünü tanıtmaktır. Broşürde basit ve etkileyici tasarımlar yapmak önemlidir. İnsanlar onları cezbeden ve farklı olana karşı meraklıdır. Yeni fikirler ile dikkat çekilmelidir. Tasarım firmanın veya ürünün bilgilerini edinilmesi gereklidir. Ön bilgileri eksiksiz almak önemlidir.

Broşürün Püf Noktaları?

Broşür ebadı belirlenmelidir. Yapılan tasarım kime hitap ettiği çok önemlidir. Broşürde detaylar çok dikkat çekmektedir. Başarılı bir broşürde hem katlama hem tasarım çok önemlidir. Kâğıtları katlayarak yeni katlamalar elde edebiliriz. Katlamalar oldukça dikkat çekici olmalıdır. Broşürler kolay dağıtıldığı için en etkili dağıtım aracıdır. Görseller, metinler, iletişim bilgileri açık olmalıdır. Gereksiz ayrıntılar tasarım üzerinde yer almamalıdır. Metinlerin eksiksiz olarak yerleştirilmesi gerekir. Hem ürünü, hem kitleyi sıkmadan broşürü incelemek gerekir. Farklı bir fikir bulmak ve onları şaşırtmak oldukça önemlidir. Broşürde anlaşılır ve aktif bir dil kullanılmalıdır.

Broşürde Katlama?

Broşür tasarımındaki çeşitlilik, ebatları ve malzemeleri bakımından fazladır. Broşürde uygun kâğıt seçimi yapılmalıdır. Uygun yapılmaması halinde tasarlanan broşür hedeflenen tanıtımı gerçekleştirmez. Kâğıtların gramı gibi cinsi ve dokusu da farklılık gösterebilir. A4 boyutunda, 1 ya da 2 kırımlı olarak tasarlanır. A4 boyutu gibi A5 boyutu da sık kullanılan boyutların arasındadır. Broşürler bir kere okunmuş olsalar bile akılda kalıcı olmalıdır. Broşür katlama şekli grafikleriniz için en başında bilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Ölçülere göre tasarlanacak olan broşürler için kırım sayısı önemli bir yere sahiptir. Tasarım boyutlar, standart boyut ölçüleridir. Mesela; 82x5 cm - 64 x 90 cm- 100x70 cm standart boyut ölçüleridir. Hedef kitleyi etkilemek için, broşür tasarımı farklı kesim veya yaldızlı olmalıdır. İzleyiciyi etkilemek için pencereler ve farklı kesimler kullanılabilir.

Broşürde Font Kullanımı?

Broşür bastırarak dağıtma ile reklam daha kolay hedef kitleye ulaşacaktır. Broşür fiyatları, kullanılan birçok aracın fiyatından daha uygun olarak bilinir. Küçük olan şirketler rahatlıkla kullanabilirler. Broşür tasarımı vurucu olması gereklidir. İlk bakışta mesaj verilmesi gereklidir. Font kullanımını çok seviyoruz, ancak bunu oldukça abartarak kullananlar dikkatimizi çekiyor. Broşür tasarımı hazırlarken fazla font kullanılması dikkatin dağılmasına neden olabilir. Dikkat çekmek istediğiniz sloganı büyük fontlar kullanarak belirgin bir hale getirmek mümkündür. Ürün çekimini bir fotoğrafçı ile anlaşarak yaptırmak doğrudur. Canlı, renkli resimler bir adım önde olmanızı sağlayabilir.

Renk Seçimi?

Broşür hazırlarken parlak koyu renkler son derece idealdir. Soluk ve neon gibi renkler ise koyu bir arka plana eklenmesi, konser etkinlikleri için hoş bir görünümüne ulaşmasını sağlayacaktır. Renklerin her birinin manası vardır. Renklerin bazıları duygusallığı ifade etmektedir. Mesela; yeşil, mavi, mor gibi renkler duygusallığı ifade edebilmektedir. Güven, sükûnet, mutluluk hissi verecek olan renkleri kullanmaya özen göstermelidir. Renkler arasında mutlaka denge olmalıdır. Broşürün tasarımı bu dengeye göre yapılmalıdır. Kapaktaki görsellere karar verin. Bu görseller size ait olmalıdır.

Benzer talepler

Açıklama
Merhaba ben broşür dağıtım elemanıyım işimi severek takip ediyorum zevkli eğlenceli güzel bir meslek işimi öz veriyle yapıyorum
Açıklama
merhaba ben broşür dağıtım elemanıyım işimi öz veriyle yapıyorum işimi seviyorum zevkli eğlenceli bir meslek

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Broşür dağıtım hizmeti ne işe yarar sorusuna, firmaların ürünlerinin ya da hizmetlerinin tanıtımları için gerekli olduğu cevabı verilebilir. Broşürler üzerinde yer alan görseller ve yazılarla, insanlara bir mesaj vermeye çalışılır. Broşür dağıtım hizmeti fiyatı kadar bu broşürde yer alacak bilgilerin belirlenmesi de önemlidir. Broşür dağıtım hizmeti alırken nelere dikkat edilir sorusunun cevabına birlikte bakalım.

 • Broşür dağıtım hizmeti alacağınızda dağıtım yapılacak olan alanı belirlemelisiniz. Alanın genişliğine göre bir ya da birden fazla kişinin bu hizmeti yürütmesi gerekebilir.

 • Broşür dağıtımı yapılacak olan alanın hedef kitlenizi barındırıyor olması gerekir. Örneğin gençleri ilgilendiren bir konuda broşür dağıtımı yaptıracaksanız, öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bölgeleri tercih edebilirsiniz.

 • Broşür dağıtım hizmeti almadan önce, dağıtımı yapılacak olan broşür sayısını bildirmeniz daha iyi olur. Böylece insanlar hazırlıklarını yaparlar ve dağıtımı kaç kişinin gerçekleştireceğini organize ederler.

 • Broşür dağıtımı, aslında tanıtım yapmanın en kolay ve en etkili yoludur. Aktarmak istediğiniz bilgileri içeren bir broşürü hazırlatmak ve dağıtımını sağlamak son derece kolay bir iştir.

 • Broşür dağıtımı hizmeti konusunda destek almanız önemlidir. Bu konuyu kendi başınıza halletmeye kalkışmanız, bir hayli yorulmanıza sebep olur.

 • Broşür dağıtımı için zamanı belirlemeniz de önemli bir konudur. Örneğin çocuklu aileleri ilgilendiren bir broşür dağıtımını öğlen saatlerinde yaptırmanız daha iyi olur. Ya da çalışan kesimi ilgilendiren bir broşür dağıtımını öğle arası ya da mesai bitimi saatlerinde yaptırabilirsiniz.

 • Dağıtılacak olan broşür sayısına bağlı olarak, hizmet satın alma fiyatı değişecektir.

 • Ayrıca broşür dağıtımı yapılacak olan alanın büyüklüğü de önemlidir. Bazen kalabalık bir cadde seçilip hep orada sabit kalınabilir. Gelip geçen insanlara dağıtarak bile ulaşılan kişi sayısı bir hayli artırılabilir.

 • Broşür dağıtım işi biraz da gönüllülük esasına dayanır. İnsanlarla iletişim kurulması gereken, canlılık ve enerji isteyen bir iştir. Dağıtımcının bunları unutmaması, broşürlerin adreslerine ulaşmalarını sağlamak açısından önemlidir.

 • Broşürler, her kişiye bir ya da ikişer tane olacak şekilde dağıtılmalıdır.