Çadır ve Tente

Çadır ve Tente hizmeti veren firmalardan teklif almak için Çadır ve Tente talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Çadır ve Tente

İnsanların yaşamında dünden bugüne gelen ve onların yaşamına güzellik katan farklılaştıran çok değişik türden gereksinimlere yanıt veren ürünler var. İşte onlardan iki tanesi de çadır ve tente isimli ürünler. Kavramları doğru anlamak için çadır ve tentenin ne olduğunu ifade etmek gerekir ise kısaca şu şekilde açıklanabilir. Çadır bilindiği üzere kamp malzemesi olacak etrafı kapatılan kendine özel malzemeden yapılır sökülüp yeniden kurulabilen üründür. Tente ise dilimize İngilizce dilinden girmiştir. Bir binanın dış kısmına tutturulan çıkıntı ya da ikinci bir kaplama olarak adlandırmak mümkündür. 

Çadırın Kullanım Alanları

Çadır ve tente sözcüklerinin ne olduğunu bu şekilde ifade ettikten sonra çadırın kullanım amacından da bahsetmek gerekir ise çadır insanların yaşamında tatile gittiklerinde özel kullandıkları bir üründür. İçinde yatarak kalabilme şansları vardır. Böylece çok daha ekonomik ve özgürce tatil yapılabilmektedir. Tek kişilik ya da iki kişilik olabilen türleri mevcuttur. Değişik malzemelerden yapılabilirler. Örneğin dünyanın sürekli göçerek yaşayan insanları olan Yörükler Kıldan ya da Keçeden yapılan Çadırlar kullanmaktadırlar.

Tente Çeşitleri

Üstte verilen bu bilgiden sonra biraz da çadır ve tente konusunun ikinci başlığı olan tente hakkında bilgiler vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Dünden bugüne teknolojin gelişmesine de istinaden karşımıza farklı amaçlar için üretilen ve özellikleri de farklı olan tenteler çıkar. Pergola tente sistemleri, motorlu olanlar, uzaktan kumandalı olanlar, raylı bir yapısı olanlar, klasik tarzda olanlar, körüklü tenteler, çift taraflı olanlar, tek taraflı olanlar, kasetli olanlar gibi değişik tenteler mevcuttur. Farklı renk ve desende karşımıza çıkabilirler. Pergola tenteler raylı ya da raysız olabilmektedirler.

Tente Kullanım Alanı

Genellikle istenmeyen hava koşullarından korunmak için yani güneşten, yağmurdan kardan tipiden rüzgârdan korunmak için olan sistemlerdir. Genel anlamda bakıldığında birçok yerde karşımıza çıkarlar. Evler, ofisler, plazaların giriş kapıları, otellerin giriş kapıları, mağazalar kısaca insanın olduğu her yerde kullanılan ürünlerdir. Hatta yazlıklarda, havuz olan yerlerde, de kullanılırlar. Kullanım alanları son derece geniştir. 

Çadır ve Tente Alırken Bilinmesi Gerekenler

Tüm bu bilgilerden sonra gerek tentenin gerek çadır alır iken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmek gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Kişinin kullanım amacına ve gereksinimine uygun olan ürünler seçilmesi her açıdan önemlidir. Maliyetleri de düşürür. Örneğin tek başına kalacak ise iki kişilik çadır alınmasının anlamı yoktur. Bilinen ve güvenilir adreslerden ürünlerin kalitesinden emin olunarak alınmalıdır. Her iki ürünün de yağmur, kar geçirmeyeceğinden emin olunması gerekir. Bilinen markaların ürünleri tercih edilmelidir. İşin para kısmı tüm bunlardan sonra gelmelidir. Tente seçimlerinde de neresi için böylesi bir ürün alınıyor ise ona uygun alınmalıdır. Tenteler türlerine göre farklı kullanım alanları vardır. Bu bilinç ile seçimler yapılmalıdır.

Benzer talepler

Açıklama
yarı açık olan çatı katımın, açık kısmını açılır kapanır veya tak çıkar (seri bir şekilde) olabilecek şekilde kapatmak istiyorum.
kışın tamamen kapalı kalacak ve yoğun rüzgar olan terasımda uçmaması gerekir.
yine kışın kar yoğunluğunda çökmemesi gerekir.
yazın kısmi olarak bazı yerelerini açmak isteyebilirim.
toplam 45 m' civarı ve kısa L harfini andırır bir krokiye sahiptir.
hali hazırda eğer ihtiyaç olacaksa üstünde 3 m/kare ölçüsünde 3*5 cm demirlerle asma yapılmıştır.
En önemli kriterler
sağlam
uzun süre yıpranmaz
pratik tak-çıkar ve açılır kapanır
iyi çalışmalar

Nelere dikkat etmeliyiz

  • Tente yaptırırken manuel ve otomatik olarak 2 seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

  • Otomatik sistem yaptıracaksanız hareketi sağlayan pistonlardır. Tercihinizi pistonlu tenteden yana kullanırsanız sistem daha uzun ömürlü, sağlam ve sessiz çalışır.