Catering

Catering hizmeti veren firmalardan teklif almak için Catering talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Catering 

Yemek insanların temel ihtiyaçlarından birisidir. Günümüzde organizasyonların çeşitliliği  ve çokluğu insanların yeni uygulamalar aramaya itmiştir. Kalabalık bir organizasyona yemek yetiştirmek ve bu yemekleri beğendirmek ayrı birer zahmet gerektirir. Bu sebeple sadece bu işi yapıp, organizasyonların ihtiyacı olan kaliteyi ve lezzetli servis ürünlerinin tedarik edilebileceği yemeği sanata dönüştürebilen  firmalar vardır. Catering  “yiyecek  tedarik eden“  anlamındadır. Toplu yemek hizmeti veren firmalar bu isimle  adlandırılırlar. Bu hizmet sektörü başta büyük ölçekli kurum ve kuruluşlar olmak üzere veya ikram ihtiyacı duyulan organizasyonlar için aranılan pratik aynı zamanda da ekonomik bir çözüm yolu olarak anlatılabilir.

 

Catering  Ne İş Yapar?

Yemek hizmetini isteyen organizasyon sahipleri, özel mönü veya uygulamalar isteyebilirler. Her organizasyonun konsepti farklı olabilir.  Catering  firmaları konsept  içeriğine uygun olarak çalışmalar yaparak organizasyonun önemli olan noktasını tamamlamaya yardımcı olurlar. Catering firmaları yemek hizmetini  kişi sayısı adedince hazırlayarak, uygun servis araçları ile organizasyon alanına yönlendirirler. Zamanında teslimat ve organizasyona  uygun yemek sunumu firmaların tercihinde önemlidir. Firmalar, şekerlemelerden yemeklere, düğün pastasından kuru pastalara, her türlü yemek çeşidinin bulunabileceği geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler. Protein bakımından zengin sağlıklı gıdalarla hazırlanmış iyi bir konsept yemeği organizasyonların en önemli öğelerindendir. Kalori hesabı, lezzetli yemek ve doyuruculuk, mevsiminde bulunan ürünleri kullanan  firmalar sunumla yemek organizasyonlarını güçlendirirler.

    

Catering Çeşitleri Nelerdir?

 

Mobil catering  hizmeti açık alanlarda, fuar, inşaat alanları veya  ofis  tarzı yerlere önceden ayarlanmış paketler halinde yemek hizmeti verilmesidir. Atıştırmalıklardan salatalara ve sandviçlere kadar her şey bulunabilir. Otel veya restoran catering hizmeti; bu hizmet ihtiyaç duyulması halinde ek personel ve ek servis sağlar. Özel catering hizmetleri; organizasyonun tüm yönleriyle  ele alınması gerektiren durumlarda kullanılan hizmettir. Doğum günü, evlilik yıldönümü, düğün, nişan  gibi organizasyonlarda  tabaktan tatlıya, atıştırmalıktan oturma düzenine kadar  her şeyle  ilgilenilen  bir hizmettir. Masa düzenleri, aydınlatmalar, kumaşlar ve süsler, aşçı ve yedek personel   kısacası organizasyonu tamamlayan her şey  hizmete dâhildir. Endüstriyel catering hizmetleri kapsamında ise bir sözleşme söz konusudur. Yemekler düzenli olarak şirket tarafından alınır. Büyük ve ticari kuruluşların sıklıkla tercihi bu  yöndedir.  Firma, hizmeti ana    yemek, ara yemek, aparatif ve içecek şeklinde   hazırlar.  

 

Bir Catering  Firmasında Aranan Özellikler 

 

Öncelikle temizliğe, düzene dikkat eden, yapılan yemeklerde organikliği ön planda tutan bir firma olması gerekir. İhtiyaç olduğunda gerekli  ve yeterli  personel sağlayabilecek, pasta tasarım alanında uzmanlaşmış görsel olarak da müşterileri doyurabilecek kapasitede  olmaları gerekmektedir. Kullandıkları servis  ürünlerinin de yeterli ve konsept içeriklerine uygun tasarım çeşitlerine sahip olması gerekir. Kendi alanında sürekli kendini geliştiren teknolojik ürünleri sıklıkla kullanıp değişiklikleri takip eden yenilikçi yanları yüksek ve bunu uygulayan   bir ekibe sahip olmaları gerekir.

 

Benzer talepler

Açıklama
Hafta içi hergün 6 kişilik yemek alımı yapan firmamıza yemek temin edebilecek bir firma aramaktayız.
Açıklama
40 kisiye 9 gün boyunca 3 öğün yemek
Açıklama
yemek şirketi arıyoruz elli kişilik
Açıklama
KOKTEYL TARZI BİŞEY İSTİYORUM.SÜNNET DÜĞÜNÜ İÇİN.EN 100 KİŞİ OLARAK HESAPLAYALIM.
Açıklama
ortalama 50 kişi için organize edilecek nişan için açık büfe, soğuk sıcak ana yemek ve mezelerin bulunduğu organizasyon için fiyat almak istiyorum
Açıklama
30 kişilik Doğum günü organizasyonu istiyoruz Doğum günü pastası, kuru pasta, içecekler ve çeşitli ikramların olmasını istiyoruz .

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Catering ne demek diye tanımı yapacak olursak, yiyecek tedarik eden anlamına gelmektedir. Catering firması nasıl olmalı sorusuna da, toplu yemek üreten ve bu hizmeti veren firmaların toplantılarda, partilerde ve davetlerde yemek ihtiyacını kolay ve pratik bir şekilde sunmasıdır. Catering hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler;

 • Yapmış olduğunuz organizasyonun doğru şekilde gerçekleşebilmesi için catering şirketi ile neler istediğinizi net olarak kararlaştırın.

 • Catering firmasının ISO belgesi başta olmak üzere kalite ve gıda güvenliği belgelerinin olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

 • Catering hizmeti alırken öncelikle firmanın kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yemekler üretilirken kaliteli malzemelerden yapılmışsa hem sağlığınız hem damak tadınız için önem arz edecektir.

 • Catering hizmetinde yemeklerin sunumuna önem vermeniz gerekir. İhtiyacınız doğrultusunda yapılması gereken sunum, yapmış olduğunuz organizasyonda sizi başarı kılacaktır.

 • En iyi catering hizmeti alabilmeniz için profesyonel bir ekip seçmelisiniz.

 • Size sunulan fiyatı diğer firmaların vereceği fiyatla ve hizmet seçeneklerini göz önünde bulundurarak değerlendirmelisiniz.

 • Zamanınızı doğru şekilde değerlendirebilmek için catering firmasının referanslarını incelemelisiniz.

 • Catering hizmeti sunulurken sunum araç gereçlerinin de göze hitap ediyor olmasına önem vermelisiniz.

 • Sunum esnasında yemek porsiyonlarının ihtiyaç doğrultusunda dağıtılması gerektiğini belirlemelisiniz.

 • Catering hizmetini kullanarak vereceğiniz yemek organizasyonunda mutlaka kişi sayısını önceden belirtmelisiniz. Son ana bırakırsanız yetişmeyebilir.

 • Yemek organizasyonunuzun başlangıç saatini mutlaka önceden belirtmelisiniz. Saat konusunu en sona bırakırsanız aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetleri muhakkak anlaşma esnasında detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz.

 • Catering hizmeti alacağınız firma personellerinin prezantabl olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kimse üzeri kir pas içinde sunum yapan bir personelin elinden yemek yemeyi istemez.

 • Catering firmasından taşıma hizmeti alacaksanız servis araçlarının uygunluğunu da kontrol etmelisiniz. Bununla beraber yemekleri taşıyacakları araç gereçler yemeğin hem sıcaklığını hem de görünümünü koruyacaktır.