Çilingir

Ev, kasa, araba ve iş yeri gibi yerlerin kilitlerini açan , anahtarları çoğaltan ve kilit sistemini değiştiren kişiye çilingir denir. Anahtarı unuttuğunuzda, gece dışarda kaldığınızda, kasalarınızda değerli ürünleri saklamak istediğinizde ve eski kilit sistemini değiştirmek istediğinizde her zaman hizmet alabilirsiniz. Çilingirler günün her saatinde hizmet verir. Kilit sistemleri ile ilgili akla gelen her türlü işlemde güvenilir hizmet alabileceğiniz tek kişidir. İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğine uygun şekilde çalışır. Çilingirlik çok eski meslek gruplarından birisidir. Günümüzde teknik okullardan mezun olan kişiler de bu mesleği yapabilir. Genellikle çok erken yaşlarda çalışma hayatına başlayan kişiler oldukları için oldukça profesyonellerdir. Sektörde yeni var olmaya başlayan çilingirlerin profesyonel olup olmadığını anlamanız için taşıdığı özellikleri dikkatle inceleyebilirsiniz.

Çilingirin Taşıması Gereken Özellikler

Profesyonel çilingir hizmeti veren kişi şu özellikleri taşımalıdır; Müşterinin ihtiyacını belirleyerek uygun malzemeleri doğru şekilde seçebilmelidir. Teknolojinin ilerlemesi ile kilit sistemleri her yıl değişir. Çilingir hizmeti veren kişi sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek tüm kilit sistemine hâkim olmalıdır. Uygun anahtarı, ham anahtarı, anahtar boşluğunu, kesme ve çoğaltma işlemlerini kısa sürede çözebilmeli ve müşteri mağdur etmemelidir. Kilitli kalmış olan kapıları uygun malzemeler kullanarak zarar vermeden açabilir. Gerekli olan yedek parçaları hızlı bir şekilde temin eder. Açtığı kapıların kayıtlarını gizli tutar ve gerekirse hukuki etkinliği olan sözleşmeleri imzalar. Sıraladığımız kriterleri taşımayan kişiler profesyonel ve güvenilir olmayan kişilerdir. Bu nedenle ev ve iş yeri gibi özel alanlarınızın kapılarını teslim etmenizi tavsiye etmiyoruz.

Çilingir Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çilingir hizmeti alırken dikkatli olmanız gerekir. İçerisinde maddi yükü olan kasaların açılmasında ve iş yeri gibi özel alanların kilit sistemlerinin kurulmasında etkili olan bu kişiler mutlaka güvenilir olmalıdır. İlk önce firmanın köklü ve güvenilir olmasına özen gösterin. Çilingirin mobil olması sorun olabilir. Bu nedenle iş yerinin adresinin belirli olması gerekir. İş yeri adresi olmayan kişilerden hizmet almayın. Çilingiri aradığınızda ilk önce sorunu net bir şekilde anlatın. Çilingir ihtiyacınız olan ürünleri net bir şekilde tespit ederek gelirken yanında getirebilir. Hızlı ve pratik hizmet verebildiğini sorgulayınız. Kapalı kapılarda uzun süre uğraşmak geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Çilingir Hizmetinin Ücreti

Çilingir hizmeti almanın ücretleri değişkenlik gösterir. Kilitli kalan kapının modeli, kilidin şekli, sorunun giderilmesi için geçen süre, kullanılan yedek malzemeler, çilingirin adresinize geldiği mesafenin uzunluğu ve piyasada ki çilingir fiyatları etkilidir. Adresinize yakın mesafesi bulunan bir çilingirden yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde yüksek maliyetlerde hizmet almak zorunda kalabilirsiniz. Kaliteli ve profesyonel olarak verilen her türlü hizmet yüksek ücretli olur. Ancak hizmetin size sağladığı avantajlar ve  güvenlik ücreti ile kıyaslanmaz.