Eşya Depolama - Paketleme

Eşya Depolama - Paketleme hizmeti veren firmalardan teklif almak için Eşya Depolama - Paketleme talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Eşya Depolama - Paketleme

Eşyalar gündelik yaşamlarımızın olmazsa olmaz olan objeleridir. Yaşam boyunca insanlar irili ufaklı pekçok eşyaya sahip olur. Bu eşyaların ise kimi zaman taşınma olgusu başta olmak üzere farklı nedenlerden ötürü paketlenmesi ve kişi eğer yanında gideceği yere o an için götüremiyor ise doğru ve güvenilir bir biçimde depolanması gerekir ki bu başlı başına özel bir iştir. Eşya depolama - paketleme olarak adlandırılır.

Eşya Depolama - Paketleme Nasıl Yapılır?

Eşya depolama - paketleme alanında verilen hizmet iki ana başlık altında ayrı ayrı incelenebilir. Bunlardan ilki depolama olgusudur. Burada verilen hizmet kişinin kısa ya da uzun süreli olarak eşyalarının özel bir depolama alanında depolanmasıdır. Burada tüm ev eşyası depolanabileceği gibi parça eşyalar ya da sadece belli bir takım eşyalar da ilgili kişiye ayrılan alanda standartlara uygun bir biçimde hijyen sanitasyon kurallarına uygun olarak belirlenen süre zarfınca gerekli kontroller sürekli yapılarak depolanır.

Paketleme işi ise kişinin irili ufaklı eşyalarının standartlara uygun olarak paketlenmesi adımıdır. Bu da başlı başına profesyonel olarak yapılan uzmanlık gerektiren bir iştir.

 

Fiyatları Belirleyen Başlıca  Unsurlar Nelerdir?

Eşya depolama - paketleme olgusunda hiçbir zaman net bir rakam vermek söz konusudur. Depolama için verilen rakamlar ile paketleme için olan rakamlar farklıdır. Her ikisi aynı anda olacak ise o zaman total bir rakam da ilgili firma tarafından verilebilmektedir.

Paketleme işleminde fiyatlar toplam ne kadar eşyanın paketleneceğine ve ilgili firmanın fiyat politikasına göre değişir. Keza eşya depolama olgusunda ise yine toplamda ne kadar eşya depolanacak ve bunun için ne kadarlık bir alana gereksinim var, ilgili firmanın bu alandaki fiyat politikası ile ne kadar süre ile eşyanın depolanacağı fiyatları belirleyen temel kriterlerdir. Kimi zaman bu alanda çalışan firmalar müşterilerine ekstra hizmetler de sunar.

Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Üstte verilen tüm bu bilgilerden sonra firma seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmek gerekir ise belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

Öncelikli olarak bu alanda çok iyi bir araştırma yapılmalı ve ondan sonra nihai karar verilmelidir. Bu alanda hizmet veren firmanın gerekli olması gereken belgeleri ve diğer evrakları var mı mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun yanında eğer eşya depolama hizmeti alınacak ise eşyalarınızın depolanacağı alanın özellikleri görülmeli ve depolama için uygun bir alan mı emin olunmalıdır. Nem olmadığı teyit edilmeli, eşyaların güvenle başkalarının eşyaları ile karışmadan saklanabileceği garantisi alınmalıdır. Bunun yanında istediğiniz zaman kamera ile gözlenebilecek olan depolama merkezleri tercih edilmelidir.

Keza paketleme noktasında ilgili standartlara uygun olarak paketleme yapan işinde profesyonel, kurumsal olan firmalardan paketleme hizmeti alınmalıdır. İlgili firmanın referansları mutlaka kontrol edilmelidir.

Nelere dikkat etmeliyiz

  • Depolama hizmeti alırken en önemli konu sigortadır. Hem depo hemde koyacağınız eşyalarınızın sigorta durumunu depo firması ile anlaşmadan mutlaka konuşarak teyit alın ve ilgili evrakları isteyin.

  • Dilerseniz size özel güvenlikli/kilitli konteyner tercih edebilirsiniz.