Düğün Salonu

Düğün Salonu hizmeti veren firmalardan teklif almak için Düğün Salonu talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Düğün Salonu

Her mevsim çiftler istedikleri tarih aralıklarında düğün yaparlar. Düğün yapmak için birçok farklı mekân mevcuttur. Ancak kır düğünü, bahçe düğünü, kapalı alan düğünü yapmak yerine düğün salonu kapsamında düğün yapmak isteyen çiftler de vardır. Çiftlerin bu en mutlu günlerinde tüm dakikalarını en güzel şekilde geçirebilmeleri için mutlaka salonları önceden gidip görmeleri gerekir. Salonlar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Fiyatından verilecek olan hizmete kadar gerek duyulan ve merak edilen tüm sorular salon sahiplerine sorulmalı ve yanıtı alınmalıdır. Düğünlere özel olarak tasarlanan salonlar, belirli konseptlere sahiptir. Kına geceleri için, nikâh için ya da eğlence ve bekârlığa veda gibi aktiviteler için de bu salonlar kullanılabilir. Kalabalık aileler için salonlar her zaman daha geniştir. Düğün giriş konseptleri de salonun tarzına uygun şekilde tasarlanır.

Düğün Salonu Bölümleri Nelerdir?

Bir düğün salonu bölümleri, bulundukları şehir, hitap ettikleri nüfus ve ağırlayacağı misafir sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Nüfus yoğunluğu olan şehirlerdeki salonlar daha kapsamlı ve fazla bölüme sahiptir. Salon bölümleri içerisinde oyun pisti, gelin odası, mutfak bölümü, lavabo kısımları, giriş alanı ve oturma alanları mevcuttur. Oyun pistinin açılışı gelin ve damat dansı ile yapılır. Düğünlerdeki takı merasimi de pist alanında yapılır. Gelin odası gelin ve damadın düğün öncesi ve düğün esnasında kullandıkları dinlenme alanıdır. Mutfak bölümünde ise gelen misafirlere yapılan ikramlıkların hazırlandığı alanlar mevcuttur. Tüm bu salon bölümleri ücrete dâhil şekilde çiftlere anlatılır. Bu salonlarda erkek tarafı ve kız tarafı için ayrı bölümler bulunuyor. Düğün ve salonun gözdesi olan çiftler için gösterişli bir nikâh masası tasarlanır. İkramlıklar misafir masalarında ve gelinle damadın masasında özel şekilde yerini alır. Düğün sırasında tüm misafirlerin rahat bir şekilde çiftleri görebilmeleri için masalar sosyal mesafeye uygun şekilde tasarlanır. 

Kapalı Düğün Salonu Nasıldır?

Kır düğün salonu modellerine nazaran sonbahar ve kış aylarında daha çok tercih edilen salonlar kapalı olarak kullanılır. Yaz aylarında ise açık salonlar tercih edilir. Bazı salonlar havuz başı bazı salonlar birden fazla kata sahip olabilir. Bayanlar arası kına gecelerinde genel olarak tek katlı ve daha küçük kapsamlı salonlar tercih edilir. Büyük düğünler için iki katlı ya da daha fazla bölüme sahip olan salonlar tercih edilir. Düğün salonlarındaki masa ve sandalyeler konsepte uygun renk tonlarına sahip tül ve kumaş parçalarıyla süslenir. Renk tonu olarak genellikle pastel tonlar, soft tonlar, nude tonlar ya da bunlara zıt canlı renkler tercih edilir. Sizler de salon seçimlerinizde katalog aracılığıyla renk ve konsept seçiminizi yapabilir ve gönül rahatlığıyla düğününüzü gerçekleştirebilirsiniz. Salon seçerken mutlaka salon müdürüyle irtibata geçmeli ve merak ettiğiniz tüm soruları salonunuzu tutmadan sormalısınız.

Benzer talepler

 • Kaç davetli olacak?: 800
 • Açıklama
  Yemek pasta kuruyemis icecek muzik susleme masa sandalye ve giydirme
 • Kaç davetli olacak?: Belirtilmedi.
 • Açıklama
  170 kişilik kuru ve yaş pasta meyve suyu
  Canlı müzik
  Resim fotoğraf
 • Kaç davetli olacak?: 500
 • Açıklama
  Pasta ve kuru pasta servisi,

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Düğün organizasyon hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. İnsanlar en özel günlerinde herhangi bir aksaklık yaşanmadan düğün organizasyonlarının ilerlemesi için hizmet almak isterler. Düğün organizasyonu için gerekenler daha çok organizasyon firmaları tarafından bilinir. Bu tür konularda size destek olurlar ve işleri devralırlar. Düğün organizasyon malzemeleri listesini ise hizmet aldığınız firma sizin adınıza temin eder.

  • Düğün organizasyon hizmeti alacağınız zaman öncelikle dikkat etmeniz gereken bu hizmeti alacağınız firmanın profesyonel olmasıdır.

  • Düğün organizasyon firmasının referanslarına göz atarak firma hakkında fikir edinebilirsiniz.

  • Organizasyonu yapacak olan firma ulaşılabilir olmalıdır. Aklınıza bir soru takıldığında ya da organizasyonla ilgili bilgi almak istediğinizde firma yetkililerine rahatlıkla ulaşabilmelisiniz.

  • Tecrübe, bu tür işlerde son derece önemlidir. Öncesinde fazlaca organizasyona imza atmış olmak, o firmanın tecrübeli olduğunu gösterir. Bu durum ise hata yapma olasılığını azaltır.

  • Düğün organizasyon firmasının iletişim ağının geniş olması önemlidir. Organizasyonda gerekli olan malzemeler konusunda piyasaya hakim olmalıdır.

  • Düğün töreni, çiftler için çok önemlidir. Heyecan seviyeleri yüksektir. Organizasyon firmasının bu anlamda anlayışlı olması ve sizinle empati kurabilmesi önemli bir konudur.

  • Düğün organizasyon firması araştırmanızda sosyal medyaya göz atabilirsiniz. Bu platformlardaki fotoğraflar ve videolar size yol gösterici olabilir. Ayrıca yapılan yorumları okuyarak da fikir edinebilirsiniz.

  • Düğünlerde, en önemli konulardan biri de misafirlerin güzel bir şekilde ağırlanmasıdır. Organizasyon firmasının misafirlerin nasıl ağırlanacağı konusunda etkili çözümleri olmalıdır.

  • Düğün günü yaklaşmadan önce organizasyon firmasına karar verip iletişime geçmelisiniz. Vakit daraldığında çabuk karar verebilmek için hatalı seçimler yapabilirsiniz.

  • Anlaşma yapmadan önce organizasyon firmasının hizmet içeriğini tam olarak öğrenmelisiniz. Örneğin salon süslemesi, düğün pastası, misafirlerin karşılanması, düğün arabası süslenmesi, fotoğraf çekimi gibi detaylardan hangisinin organizasyon firmasına ait olacağını öncesinde kararlaştırmalısınız.

  • Düğün günü bir sürprizle karşılaşmamak için organizasyon firması seçiminizde titiz davranmalısınız. 

  • Firmanın fiyat seçeneklerini de anlaşma yapmadan önce mutlaka öğrenmelisiniz.