Duvar Kağıdı

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Duvar Kâğıdı

Özel yapıştırıcı malzeme kullanılarak iç mekânların dekorasyonu için kullanılan ürüne duvar kâğıdı denir. Günümüzde kullanılan farklı çeşitleri bulunuyor. Tekstil, kâğıt esaslı ve silinebilir olmak üzere üç çeşittir. Kâğıt esaslı modeli vinil bulundurmaz. Üretilen ve kullanılmaya başlayan ilk duvar kâğıdı çeşididir. Herhangi bir kimyasal bulundurmadığı için genellikle bebek odalarında tercih edilir. Uygulaması basittir. Nemli bir bez ile kısa sürede temizlenebilir. Silinebilir kâğıt modelinde ürün üzerine PVC laminasyonu ile üretilmiş olan kompakt madde vardır. En çok tercih edilen modeldir. Temizliği çok kolaydır. Yüzeyinde farklı renk ve desenler bulunur. Bu desenler sıcak kompres ile basıldığı için uzun yıllar canlılıklarını korur. Tek bir maddeden üretilen ve alt kısmı dokuma olmayan kumaştan üretilen modele tekstil duvar kâğıdı denir. Bakımı ve temizliği için özen göstermek gereklidir.

Duvar Kâğıdının Teknik Özellikleri

- Duvar kâğıdı bazı teknik özelliklere sahiptir. Bu özellikler;
- Duvar kâğıdı modellerinin dünya standardındaki ölçüsü bulunur. Ölçüler kullanım amacına göre özel olarak değiştirilebilir.
- Ürün bilgileri etiketi üzerinde semboller ile gösterilir.
- Ham maddeleri sayesinde  ıslak alanlarda sorunsuz şekilde kullanılabilir.
- PVC hammadde kullanılarak üretildiği için temizliği çok basittir. Yüzeyinde asla kir tutmaz.
- Dayanıklı malzemeye sahip olduğu için uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir.
- Duvar kâğıdı çeşitlerinden bazıları istenildiği zaman boyanma özelliğine sahiptir.
- Sıraladığımız bu teknik özellikler sayesinde duvar kâğıtları çok sık tercih ediliyor.

Duvar Kâğıdı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar kâğıdı alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Günümüzde duvar kâğıtları evlerin tüm bölümlerinde kullanılabilir. İlk önce ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Kâğıdın yapıştırılacağı alan dar ise üç boyutlu modelleri öneriyoruz. Üç boyutlu modeller daha geniş ve ferah bir görüntü oluşturur. Bu nedenle rahatlıkla tercih edebilirsiniz. İç mekân dekorasyonuna uygun renk ve desenlerde ki duvar kâğıtlarını tercih etmeye çalışın. Kâğıt ve eşyalar birbirleri uyum sağlamadığı zaman kötü bir görüntü oluşabilir. Piyasa fiyatlarını araştırmadan alışveriş yapmayın. Fiyat ve performans karşılaştırması yapmaya özen gösterin.

Duvar Kâğıdı Fiyatları

Duvar kâğıdı fiyatları, modeline, yapımında kullanılan hammaddesine, sahip olduğu teknik özelliklere, ölçüsüne, kalitesine ve marka değerine göre değişiklik gösterir. Günümüzde satılan duvar kâğıtlarını kendiniz uygulayabilirsiniz. Yapıştırma işlemini kendiniz yapamıyorsanız üretici firmadan yardım isteyebilirsiniz. Firma çalışanları tarafından yapılan bu işlem ek ücret olarak yansır. Uzun yıllar kullanılabilecek derecede kaliteli olan kâğıt modelleri yüksek maliyetlerde imal edildiği için satış fiyatları da pahalıdır. Duvarların nemlenmesini önlediği için uzun yıllar duvarlarda rutubet sorunu oluşmaz. Bu nedenle maliyeti göz önünde bulundurmamalısınız. Firmaların internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Online satışa özel indirim kampanyalarını takip ederek kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Bu hizmet için profesyonellerden yardım alınabilir.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans