Evcil Hayvan Eğitimi

Evcil Hayvan Eğitimi hizmeti veren firmalardan teklif almak için Evcil Hayvan Eğitimi talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Agrasyon Eğitimi

1 fiyat teklifi mevcut

4.300,00₺ - 4.300,00₺

Tüm Teklifleri Gör

İleri İtaat Eğitimi

1 fiyat teklifi mevcut

5.300,00₺ - 5.300,00₺

Tüm Teklifleri Gör

Koruma Eğitimi

1 fiyat teklifi mevcut

5.500,00₺ - 5.500,00₺

Tüm Teklifleri Gör

Temel İtaat Eğitimi

1 fiyat teklifi mevcut

4.000,00₺ - 4.000,00₺

Tüm Teklifleri Gör

Tuvalet Eğitimi

1 fiyat teklifi mevcut

3.000,00₺ - 3.000,00₺

Tüm Teklifleri Gör

Köpek Eğitimi

Köpeğin nasıl bir karaktere sahip olduğuna, hangi ırka dahil olduğuna ve hangi yaşta olduğuna göre köpek eğitimi değişiklik gösterebilmektedir. Daha çok köpeğin açlığına bağlı olarak ödüllendirme şeklinde bir Alman ekolü benimsenmektedir. Pozitif eğitim şeklinde verilen köpek eğitimi yalnızca yavru olan ve insanlara yakın olan köpeklere verilebilen kısmi bir eğitimdir. Alman ekolünde bu tarz eğitim bekçi, koruma, ordu, polis gibi görev köpeklerine yetişkin oldukları dönemde de verilebilmektedir. Tüm köpeklerin sahibine benzediği tezinden yola çıkarsak davranış bozukluğu gösteren bir köpeğin tedavisi için ilk önce sahibinin tedavi edilmesi gerektiği söylenebilir. Köpeğin davranış bozukluklarının tedavisi söz konusu olduğunda en büyük görev sahibine aittir çünkü sahibi köpeğin en çok göreceği ve davranışlarını taklit edeceği kişidir. O yüzden köpeği eğitmeden önce sahibini eğitmek gerekir.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklerin sosyal eğitimi, köpek eğitimi konusunda önemli bir adımdır. Bu, yeni insanları, yeni hayvanları ve yeni yerleri tanıtmak için onları eğitmek anlamına gelir. Yeni insanları ve yeni hayvanları kabul etmesi için onu eğitebildiğinizde, gerçekten başarılı bir sosyal eğitim sağladığınız kabul edilir. Sosyal köpeklerin daha sonraki yaşamda kötü davranış sorunlarına neden olma olasılığı daha düşüktür ve çevrelerine daha açıktırlar. Sosyalleşme ayrıca korku ve fobinin ortaya çıkmasını da önleyecektir. Köpek sosyalleşmesi söz konusu olduğunda, en önemli şey: sosyal köpekler daha mutlu ve daha iyi köpeklerdir.

Temel Komut Eğitimi Ne Zaman Başlar?

Otur, kalk, yat tarzında temel komut eğitimi her köpeğin öğrenmesi gereken komuttur. Köpeğiniz saf bir evcil hayvan veya açık bir köpek olsun; Ona bu tür komutları öğretmek, günlük hayatınızı genel olarak çok kolaylaştırabilecek bir süreçtir. Bu kurtarıcı komutlar beklenmedik herhangi bir durumda uygulanabileceğinden, köpeğinizi kontrol etmek ve öngörülemeyen tehlikelerden korumak daha kolaydır. Temel komut eğitimi, köpeğinizin daha olumlu ve üretken davranışlar göstermesine ve kötü davranış alışkanlıklarından kaçınmasına yardımcı olabilir.

Tasma Eğitimi Nasıl Verilir?

Her köpek tasmayı öğrenmelidir. Çoğu yerleşim bölgesinde tasma düzenlemeleri olması dışında, köpeği tasma üzerinde tutmak güvenliğini sağlamak için kesinlikle ideal bir seçimdir. Tasma ile bir köpeği eğitirken, önce tasma ile tanıştırmalı ve daha sonra tasma ile nasıl yürüneceğini öğretmelisiniz. Köpeği çekmek için gevşek bir tasma kullandığınızda, tasma takarken köpeğe aniden çekmemesini ve hareket etmemesini öğretebilirsiniz, bu da sizin ve köpeğinizin daha keyifli bir şekilde yürümesini sağlar.

Kanıt Eğitimi Nedir?

Kanıt eğitimine köpek eğitimi sürecinin son aşaması denir. Kanıt eğitimi, köpeğinizin bir parkta veya yabancı bir ortamdayken istediğinizi yapabileceğini kanıtlayabilen bir eğitim türüdür. Bundan sonra, köpek eğitiminin son aşamasına ulaşmış olsanız bile, köpek eğitiminizin bir ömür boyu sürmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Köpekler sürekli gelişen, akıllı ve sevecen hayvanlardır. Bununla birlikte, uzun süre eğitimsiz ve kontrolsüz olduklarında, tembelleşebilir ve geçmişteki kötü alışkanlıklarına devam edebilirler. Temel eğitim adımlarını tamamladıktan sonra, köpeği mutlu ve huzurlu tutmak için çok önemli olan disiplin ve belirli bir hayata sahip olmak gerekir. Uzun vadede, bu sizin ve köpeğiniz için idealdir.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Köpek eğitimi nasıl verilir sorusunun yanıtını profesyonel eğitimcilere bırakmak en doğrusudur. Siz köpeğiniz için iyi bir eğitim vereceğinizi düşünebilirsiniz ancak, köpeğinizle eğitim anlamında iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Köpek eğitimi hizmeti fiyatları da yine eğitimci ile konuşup belirleyeceğiniz bir konudur. Köpek eğitimi hizmeti almak istiyorum diyorsanız yazımızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

 • Köpek eğitimi hizmeti alacağınız zaman köpeğinizin cinsinin önemli olduğunu bilmelisiniz. Bazı cinsler eğitime daha yatkındır, bazıları üzerinde ise disiplin kurabilmek bir hayli zordur.

 • Köpeğiniz için en iyisini istiyor olabilirsiniz ancak bu, eğitim konusunda iyi olduğunuz anlamına gelmez. Bu nedenle profesyonel bir eğitimciden destek almanız en doğrusudur.

 • Köpek eğitimi hizmetinin verileceği yere köpeğinizi götürerek öncesinde alışmasını sağlayabilirsiniz. Köpekler ilk defa girdikleri bir ortamda gergin olurlar. Bu durum, onların eğitime uyum sağlamasını zorlaştırır.

 • Köpek eğitimi hizmeti alacağınız zaman eğitimci ile ders saatlerini kararlaştırmanız gerekir. Ders saatlerini sabit tutabileceğiniz gibi, sizin ve eğitmenin günlük işlerine göre değiştirebilirsiniz.

 • Köpek eğitimi sabır ve sevgi ister. Eğitim sonrasında köpeğinizin iyi hissedebilmesi için bol bol sevmeniz gerekir. Böylece eğitimin onda iyi duygular uyandırmasını sağlarsınız.

 • Köpek eğitimine katılmadan önce köpeğinizin ne aç ne de tok olması gerekir. Eğitim için ideal olan en az bir saat önce yemeğini yemiş olmasıdır.

 • Köpeğinizin eğitmenle uyum sağlayabilmesi için sizin de yanlarında olmanız faydalı olur. En azından ilk derslerde eğitimlere köpeğinizle birlikte siz de katılabilirsiniz.

 • Köpek eğitimi hizmeti alacağınız zaman, eğitimlere başlamadan önce fiyatı kararlaştırmalısınız. Bir hizmeti almadan önce, hizmetin fiyatını bilmeniz daha iyidir.

 • Eğitmenle köpeğinizin karakteri hakkında bazı bilgileri paylaşmanız gerekir. Örneğin ısırmaya meyilli bir köpekse ya da temastan hoşlanmıyorsa bu bilgiyi mutlaka paylaşmalısınız.

 • Her köpek farklı bir yapıya ve karaktere sahiptir. Dolayısıyla köpek eğitiminde her köpekten aynı hızda yanıt almak beklenemez. Bu konuda sabırlı olmalı, köpeğiniz zorlanıyor diye umutsuzluğa kapılmamalısınız.

 • Köpek eğitimi hizmeti alacağınız zaman bunun uzun bir süreç olacağını bilmelisiniz. Yeterli vakti ve bütçeyi bu iş için ayırabileceğinizden emin olmalısınız.