Haber Siteleri Backlink

İşim Düştü'de Haber Siteleri Backlink Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Haber Siteleri Backlink ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Haber Siteleri Backlink ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Haber Siteleri Backlink hizmetin yapılsın

Haber Siteleri Backlink Nedir?

Backlink bir web sitesinin başka bir web sitesine verdiği bağlantılardır.  Bu bağlantıları almanın birkaç yolu vardır.

 Resim ve metin olarak dahil edilen bağlantılar, ilgili kaynaklardan geldikleri için arama motoru optimizasyonuna katkıda bulunur.

 Geri bağlantılar, Google'dan web sitenizin trafiğini artırmak istiyorsanız dikkate alınması gereken en önemli SEO sıralama faktörlerinden biridir.  Hatta Google'dan 2016 yılında yapılan bir açıklama, geri bağlantıların içerikten sonra en önemli sıralama faktörlerinden biri olduğunu belirtiyor.

 Ancak SEO dünyasında yeniyseniz ve web sitenize trafik çekmeye çalışıyorsanız, muhtemelen geri bağlantıların ne olduğunu ve neden bu kadar önemli olduğunu bilmiyorsunuzdur.  Bu içerik, geri bağlantı kavramı hakkında bilmeniz gereken her şeyi içerir.

 

Backlink Neden Tercih Edilir?

Backlink, web sitelerimiz için aldığımız ücretli veya ücretsiz bağlantılardır.  Kullanışlı olması için dayanıklı ve kaliteli olması gerekir.  Birçok internet sitesi bu terimi farklı şekillerde tanımlayarak bizleri bilgilendirmektedir.

 

 SEO'da "gelen bağlantılar" veya "dış bağlantılar" olarak da bilinen geri bağlantılar, bir web sitesindeki bir sayfadan diğerindeki bir sayfaya verilen bağlantılar olarak bilinir.  Bunlar, web sitenizdeki iki sayfa arasındaki dahili bağlantıların aksine, web sitenize işaret eden üçüncü taraf kaynaklardan gelen bağlantılardır.

 Web sitenizin SEO başarısını artırmak istiyorsanız, web sitelerinin otoritesini belirlemek için Google ve diğer arama motorlarının kullandığı bağlantılara dikkat etmeniz gerekir.  Bunu bir sitenin itibarı olarak görmelisiniz.  Sayfa A'dan Sayfa B'ye verilen bağlantılar, güvenilir bir kaynak için oy olarak sayılır.

 

 Birbirini tanımayan beş kişi, şehrinizdeki en iyi restoran olarak belirli bir restoranı tavsiye ettiğinde, muhtemelen orada iyi bir yemek bulacağınızdan eminsinizdir, çünkü birden fazla kişi buna kefil olacaktır.  Benzer bir durumun web siteniz için de geçerli olduğunu unutmamalısınız.

Google, bu tür geri bağlantıları bir web sitesi veya web sayfası için bir popülerlik oyu olarak görür.  Daha fazla bağlantıya sahip olanlar ile daha yüksek sıralamaya sahip olanlar arasında güçlü bir ilişki vardır.

 

 Başkasının web sitesinden kendinize (veya başka bir web sitesine) herhangi bir bağlantı bir geri bağlantıdır.  Ancak yakında tüm bağlantıların eşit yaratılmadığını göreceksiniz.  Daha önce hiç tanışmadığınız birinin yerine saygı duyduğunuz birinin tavsiyesine güvenmek gibi.  Google, daha güvenilir adreslerden gelen bağlantılara çok daha fazla önem verir.

 

 Bu güven, Google'ın bir sayfaya işaret eden geri bağlantıların kalitesini ve miktarını değerlendirerek o sayfanın öneminin ve otoritesinin göreceli derecesini belirleyen algoritmalarından biri olan PageRank biçiminde gelir.  Daha önce net bir şekilde sorgulanabilen ve günümüzde artık ölçülemeyen bir değerdir.

Geri bağlantılar, Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.  Web sitenize işaret eden harika geri bağlantılar olmadan, sektörünüzde güvenilir bir otorite olduğunuzu kanıtlamanız zordur. 

 Daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak bağlantılar için, kaliteli bağlantılar kazandığınızdan emin olmanız gerekir. 

 Backlink, Google'ın yeni sayfalar bulmasına yardımcı olur.

 Google'ın örümcekleri (Googlebot), web'de yeni sayfalar bulmak için bağlantıları kullanır.  Bu, içeriğin keşfedilmesinin, taranmasının ve dizine eklenmesinin en önemli yollarından biridir.  Bu aynı zamanda Google'ın web'de gezinme şeklidir.  Güvenilir bir kaynaktan gelen bir bağlantı, içeriğinizin Google tarafından daha hızlı dizine eklenmesine yardımcı olur.  Yani hızlı sıralama bu şekilde mümkün oluyor.

 

 Güvenilirliğinizi artırırlar. Yetkili ve güvenilir kaynaklardan gelen harika bağlantılar, daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.  Ancak, bir işletme olarak güvenilirliğinizi artırmanıza da yardımcı olabilirler.

İnternetin ilk zamanlarında, bağlantılar yalnızca gezinme amaçlıydı.  Linklerin amacı en basit haliyle sadece bir site içinde değil farklı siteler arasında da web tarayıcılarını A sayfasından B sayfasına yönlendirmektir.  Bağlantılar artık Google tarafından bir sıralama faktörü olarak kullanılsa da, büyük bağlantıların sitenize paha biçilemez trafik çekmesi ilkesi pek değişmedi.

 

 Bağlantıların trafik potansiyelini hafife almayın.  Bir bağlantının değerli olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu, birincil hedef kitlenizden trafik çekip çekmediğini görmektir.

 


Hizmet Vermek İçin Bize Katıl