Hava Çekimi

Hava Çekimi hizmeti veren firmalardan teklif almak için Hava Çekimi talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Drone Çekimi

Drone fotoğraflarının sayısı ve kalitesi son yıllarda giderek artmaktadır. Hava çekimi artık sıklıkla drone ile yapılmaktadır. Dronelar harika çekimler ve videolar çekebilen yüksek kaliteli kameralarla donatılmış olduğundan, görüntüler giderek daha iyi hale geliyor. Dronelar fotoğrafçılıkta devrim yarattı. Bu nedenle hava çekimleri de giderek ön plana çıkmaya başladı. Hava çekimleri pek çok alanda kullanılmaya başladı ve profesyonel olarak kullanılmaya başlandı. Hava çekimleri teknolojinin ilerlemesi ile daha da ön plana çıkmaya başladı. Son yıllarda kameralarda yapılan yenilikler amatör olarak bile muhteşem görüntüler çıkarsa da profesyonel olarak da kusursuz görüntülerin çıkmasına neden oldu. Bu nedenle mimariden tutun hizmet sektörüne kadar her alanda hava çekimleri kullanılmaya başlandı.

Drone Hava Çekimi

Havadan fotoğraf çekmek için gökyüzünün üzerinde uçan küçük insansız hava araçları sayesinde çok daha kolay hale geldi. Hava fotoğrafçılığı için drone kullanmak, bir noktayı tıklayıp anında çekmek kadar kolay değildir. Özellikle onunla nasıl yaratıcı çekimler yapılacağını öğrenmek zaman alabilir. Teknolojinin ilerlemesi hava çekimi için öncü bir durum oluştursa da bu konuda eğitim almak son derece önemlidir. Ayrıca drone çekimlerinde deneyimde sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Uygun ekipman veya araçlar olmadan planlarınızı gerçekleştiremezsiniz. Drone ile çekim yapmak, profesyonel bir fotoğrafçının görüntü kalitesinden ödün vermesini gerektirebilir. Ancak görüntü kalitesinden ödün verdiğiniz şeyi esneklikte kazanabilirsiniz. Tüm bu hususlar ise profesyonel çekimler için geçerli olmaktadır.

Havadan Fotoğraf ve Video Çekimi

Güzel ve sinematik drone görüntüleri elde etmek bazen yakalamak zor olabilir. Hava çekimi amatör anlamda da pek çok kez denense de profesyonel çekimler kadar etkili olmamaktadır. Gökyüzünden en iyi görünen resimleri iyi yakalamak, sadece bir drone sahibi olmaktan daha fazlasını gerektirir. Dronelar, tamamen yeni açılardan fotoğraflar ve videolar çekmek için inanılmaz araçlardır. Hafif, taşınabilir ve uçması kolaydır. Çoğu, ultra keskin video çekimleri için 4K ile çekim yapmanız mümkün olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ise Renk, stil ve pozlama ayarları da eşit derecede önemlidir ve bu ayarları dikkatlice değerlendirmek video kalitenizi büyük ölçüde artırabilir.

Hava Çekimi ve Fotoğrafçılığı

Çarpıcı HD özel drone videoları ve 4K Ultra HD kamera teknolojisi ile çekilmiş hava fotoğrafçılığı ile çalıştığınız alanlarda dikkat çekmeniz mümkün olacaktır. Hava çekimleri genellikle sanat için kullanılıyor gibi gözükse de tüm sektörlerde kullanılması olasıdır. Örneğin; mimaride, inşaat projelerinde, emlak işlerinde, tanıtım videolarında ya da ihtiyaç bulunan ve görüntü isteyen tüm sektörlerde kullanılması mümkündür. Drone çekimleri kişisel olarak yapılması zor ve maliyetli olabilir. Çünkü özellikli bir drone satın almak oldukça yüksek maliyet gerektirebilir. Bunun yerine bu konuda profesyonel olarak hizmet veren reklam ajanslarından ya da firmalardan faydalanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Hava çekimi hizmeti nerede yapılır sorusu merak edilebilir. Bunun için uygun bir alan olması zorunluluğu vardır. İnsanlar teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bu tür özellikli çekimler yapmak isteyebilirler. Hava çekimi drone ya da multikopter teknolojisini içeren cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Hava çekimi ücreti gibi detay içeren konuları ise hizmet alımı öncesinde birinci ağızdan öğrenmek daha doğrudur.

 • Hava çekimi hizmeti alacağınız zaman neyin çekimi yapılacağı önem taşıyan bir detaydır. Bir ürünün, bir mekanın ya da bir olayın havadan çekimi yapılabilir.

 • Hava çekimi için hava koşulları önemlidir. Güneşin uygun açıyla geldiği saatlerin beklenmesi ve yağış olmayan bir günün tercih edilmesi önemlidir.

 • Hava çekimi hizmeti için gün belirlenirken müsaitlik durumunuz yanında fotoğrafçının randevu takvimi de önemlidir. Ortak bir gün kararlaştırılmalıdır.

 • Drone ya da multikopter teknolojisinin kullanıldığı çeşitli araçlarla bu çekimler gerçekleştirilebilir. Kaliteli çekimler için çekim araçlarının kalitesi de iyi olmalıdır.

 • Bazı durumlarda hava koşulları nedeniyle çekimin bir sonraki tarihe ertelenmesi gerekebilir. Eğer kaliteli bir çekim arzu ediyorsanız bu tür gecikmeleri de göze almalısınız.

 • Eğer bir mekânın ya da ürünün tanıtımının yetişmesi gereken bir gün varsa, o gün yaklaşmadan çekim randevusu alınmalıdır. Böylece hava koşulları nedeniyle ya da fotoğrafçının günleri dolu diye sıkıntı yaşamazsınız.

 • Nasıl bir çekim istediğinizi öncesinde bildirebilirsiniz. Eğer siz, isteklerinizde net ve açık olursanız daha iyi ve sorunsuz bir çekim gerçekleştirilir. Sonuç da sizin istediğiniz gibi olur.

 • Hava çekimi hizmeti alacağınız zaman hizmet bedelini önceden konuşup netleştirmeniz daha doğru olur. Böylece anlaştığınız fiyat üzerinden hizmeti alırsınız.

 • Bazı durumlarda bir olayın havadan çekimi istenebilir. Bu olay bir açılış töreni, düğün, nikâh, mezuniyet olabilir. Bu durumda gün ve saati net bir şekilde fotoğrafçıya bildirmeniz önemlidir. Etkinlik başlamadan önce çekim için gerekli hazırlıkların tamamlanmış olması gerekir.

 • Hava çekimi hizmeti alacağınız zaman mekân konusunu da açık adres şeklinde bildirmelisiniz. Hatta eğer etkinlik için hava çekimi istiyorsanız, öncesinde mekânı gezdirebilirsiniz. Tabii açık mekânlar için hava çekimi yapmak olasıdır.