Hosting - İşim Düştü

Hosting

Sektörel ya da kişisel yönde kurulmuş olan bir web sitesi ve sayfaların internet ağı üzerinde kesinti yaşanmaksızın yayın durumunun devam ettirilmesini sağlayan sunucuya hosting adı verilmektedir. Bu yayınlama hizmeti güçlü donanım ve de yazılıma sahiptir. Hosting yazılımı kesintisiz olarak Global çapta web sitesinin 7/24 ziyaretçiye açık olmasını sağlamaktadır. Hosting, web sitesini olabilecek zararlardan koruyabilecek donanımda tasarlanmıştır. Web sitesinin hızlı olmasını sağlamakla birlikte oluşabilecek veri kayıplarının önüne geçebilmek adına yedekleme sistemi sağlamaktadır. 

Web Hosting Nedir?

Web Hosting, kesintisiz ve güvenilir yayın yapmayı sağlayan yazılımdır. Hosting hizmeti alınmış olduğunda web sitesinin mevcut veri ve dosyalarının yedeklenebildiği ve de depolanabildiği bir sunucuya kayıt olunmaktadır. Kayıt yapılan bu sunucu, web sitesinin sürekli olarak yayında olmasını sağlayan bir bilgisayar anlamına gelmektedir. Hosting kullanım açısından kolay ve güvenlik açısından yüksek kalitede bir hizmettir. 

Wordpress Hosting Nedir?

Özel olarak optimize edilmiş olan Wordpress Hosting, alt yapılı siteler için tasarlanmıştır. Wordpress Hosting Linux işletim sistemi olan pir pakettir. Bu paket hizmeti alınması ile Wordpress kurmak tek bir tıkla sağlanabilmektedir. Yedekleme işlemi otomatik olarak her gün sağlanmaktadır. Yayınlanmış olan Wordpress güncellemeleri otomatik olarak her gün yapılmaktadır. Özel güvenlik yamaları zayıf noktalarda kullanılmaktadır. CDN servisleri alınan pakete göre ücretsiz olarak alınabilmektedir. Wordpress paketi sayesinde hız problemleri çözüme ulaşır. İleri bir hosting paketi olan Wordpress içerisinde yüklü modifikasyonlar bulunmaktadır. Bu modifikasyonlar sosyal medya eklentisi, sayfa oluşturma eklentisi, iletişim formu gibi özelliklerdir. 

Ucuz Web Hosting Nedir?

Özelliklerine göre farklılık gösteren hosting fiyatları bulunmaktadır. Yapılabilecek pazara araştırması sonucunda web sitesine ve ya uygulamaya uygun olan hosting hizmeti alınabilmektedir. İster ticaret İster kişisel amaç ile oluşturulmuş olsun, kurulumu sağlanmış olan her web sitesinin ve ya uygulamanın kesintisiz biçimde yayın akışının internet ağı üzerinde sağlanabilesi adına Hosting kullanması gerekmektedir. Linux Hosting, Wordpress Hosting, Windows Hosting, Kurumsal Hosting, Bulut sunucu, Fiziksel sunucu gibi paketler arasından en uygun olanı seçilebilir. Seçilmiş olan paket ve özelliklere göre değişim gösteren Hosting piyasa üzerinde farklı fiyatlarda bulunmaktadır. Önemli olan hizmet sağlanırken kalite ve güvendir. Teknik desteğin sağlandığı, bilgilerin güvenli bir şekilde yedeklenip depolanabildiği, özelliklerinin yeterli seviyede sağlanabildiği bir hizmet almak bu alanda önemli bir husustur. 

Hosting Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting hizmeti alınırken dikkat edilmesi gereken başka bir konu ise firmanın kontrol paneli hizmetini verip vermediği konusunda dikkat edilmesidir. Kontrol panelinin Türkçe olması kullanım açısından kolaylık sağlayacak özellikler arasında yer almaktadır. Hizmet alınan firmanın Türk firması olması ilişkilerin sürdürülebilmesi açısından kolaylık sağlayacaktır. Yurt dışından sağlanan hizmet de sunucu bağlantısı yavaş olabilmektedir. Yanı sıra fatura işlemlerinde yaşanabilecek problemlerin çözümlenmesi aşamasında ulaşım sağlamak problemli olabilir. Yaşanabilecek herhangi bir sorun türk bir firma ile daha hızlı ve kolay çözümlenebilir.