Kamelya Kurulumu

Kamelya Kurulumu hizmeti veren firmalardan teklif almak için Kamelya Kurulumu talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Kamelya Kurulumu

Kamelya çardak ya da yazlık gibi farklı isimler ile bilinen bu mekanlar kafes şeklinde çevrilmiş yazın sıcaktan ve güneşten koruyan dış mekân oturma alanlardır. Yuvarlak, üçgen dörtgen, beşgen ya da altıgen gibi farklı şekillerde yapılan kamelya kurulumu mutlaka profesyonel firma ya da ustalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Kamelya Özellikleri Nelerdir?

Açık alanlarda serinlemek, arkadaşlarınız ile çay kahve içerek vakit geçirmek için tercih ettiğinizi küçük şirin mekanlardır. Müstakil evinizin ya da sitenizin bahçesinde, parklarda açık ve toplu yaşam alanlarında sıkça gördüğünüz kamelya yapımı ve kurulumu bu sektörde yer alan firma ya da ustalar tarafından yapılmaktadır. Kamelya kurulumu ve imalatında kesinlikle ahşap ve demir malzemelerin kullanılır. Kamelyaların çatıları vardır ve çatı kısmı kapalı olacak şekilde inşa edilirler. Kenar kısımlarında ise genellikle korkuluklar yapılır. Kamelyaların içerisi sedir, masa ve benzeri gibi oturaklar ile tasarlanır. Genellikle kurulacağı mekânın büyüklüğüne uygun ebatlarda ve geometrik şekillerde yapılır.

Kamelyalar Nerelerde Kullanılır?

Kamelyalar sağlam ve dayanıklı olması için ahşap ve demir malzemelerden yapılmaktadır. Öyle uzaktan bakıldığında basit ve küçük yapılar gibi görünse de aslında kamelya kurulumu ve yapımı kesinlikle uzmanlık isteyen bir iş olmaktadır. Yaşam alanlarınızı bahçesine yaptırmak istediğiniz kamelyalar için mutlaka bu hizmeti yapan firma ya da ustalardan destek almanızı tavsiye ederiz. Hepiniz biliyorsunuz ki kamelyaları günlük yaşantımızda pek çok alanda görüyor ya da kullanıyoruz. Sınırsız kullanım alanına sahip olan bu oturma alanlarına kimimiz okul bahçelerinde, kiminiz parklarda, kiminiz çay bahçelerinde ya da kafelerde restoranlarda, apartman ve site bahçelerinde hatta villa köşk gibi kendimize ait özel yaşam alanlarının bahçelerinde kullanıyor olabilirsiniz.

Kamelya Kurulumu ve Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İnsanlar lüks hayata geçseler bile doğallıktan kesinlikle geri kalmıyorlar. Dolayısı ile ortak yaşam alanlarında ahşap malzeme kullanmaya özen gösteriyorlar. Kamelya çardak gibi farklı isimler ile bilinen dış mekân yaşam alanları doğal şartlara bire bir uyumlu olduğunda dolayı günümüzde pek çok alanda kullanımı bulunur. Günden güne de kullanımı yaygınlaşmaya devam eden kamelya kurlumu ve seçimi de son drece önemli olmaktadır. Kamelya seçimi yaparken kesinlikle doğal şartlara uygun olması ve kaliteli olması gerekir. Kurlumu ise kesinlikle kullanılacağı alana özenle seçilmiş olmalıdır. Kamelyayı kullanacağınız alanın dar olmaması ve büyüklüğüne uygun boyuta bir kamelya seçmeye özen göstermeniz gerekir. Mutlaka kamelya kurulumu yapılacak zeminin ise düz olması gerekir. Kamelyanın zemininin düz ve kusursuz olması kemalyanın hem kullanım ömrünü uzatacak hem de konforunu artıracaktır. Mutlaka kamelyanızın periyodik bakımlarını zamanında yaptırmalısınız. Ahşap ve çıtalarında kırılma ya da asarlar meydana gelmişse de zamanın tamir etmelisiniz. Ahşabın üzerine kullanacağınız boyanın da kaliteli olması gerekmektedir. Estetik görünümü açısından da kamelyanınız şık tasarımlar ile yapılmış olması gerekir.

Benzer talepler

 • Kurdurmak İstediğiniz Kamelya Büyüklüğü ne Kadardı: 0-10 m2
 • Kurulacak yerin zemini için işlem gerekli mi?: Hayır, Çalışma gerekli değil, zemin uygun
 • Kurulmasını İstediğiniz Kamelyanın Melzemesini Seç: Diğer
 • Kamelyanın Kurulacağı Zemin Yapısını Seçiniz: Beton
 • Açıklama
  KOMPOZİT PLASTİK TARZI OTURMA ALANI KAPALI OLUCAK AHSAP OLMIYACAK

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Kamelya şekilleri sayısız miktarda olup pek çok insanın rahatını keyifli bir şekilde sürdürmesini sağlıyor. Gerek kare gerek yuvarlak modellerde kamelya şekilleri satılıyor. Ancak önemli olan bir kamelyayı satın almak değil onun kurulumunu sağlam şekilde yaptırmaktır. Kamelya şekilleri sağlam biçimde kurulması için aşağıdaki maddelere dikkat etmek gerekir;

  • Kamelya kurulum hizmeti alırken öncelikle hizmet alınacak firmanın güvenilir olduğuna emin olmak gerekir. Aksi taktirde işi düzgün bir şekilde yapmayacaklardır.

  • Kamelya kurulum hizmeti alırken gerekli firmanın web sitesine girerek yorumları okumak daha etkili olacaktır. Böylece firmanın daha önce hizmet verdiği müşterilerin yorumlarından olumlu ya da olumsuz bilgi sahibi olunabilir.

  • Kurulumu yapacak firmanın fiyatları ile başka firmaların fiyatları karşılaştırılabilir. Eğer piyasanın çok altında fiyat verildiyse de olumsuz bir izlenim bırakır çok yüksek değerde fiyat verse de olumsuz etki yaratır.

  • Hizmet alınacak firma söz verdiği saatte geldi mi, iletişim esnasında kopukluk oluyor mu dikkat etmek gerekir. Çünkü bir firma müşterinin telefonunu açmıyorsa ve hizmete vaktinde gitmiyorsa işini dikkate almıyor demektir.

  • Firmanın markası ve adı çok önemli. Çünkü bilindik ve belli bir kademeye gelmiş firmalar her zaman güvenilirdir ve işini kaliteli bir şekilde yapar. Küçük çaplı firmalar da güvenilir olabilir ancak markaların ihtimali daha yüksektir.

  • Kamelya kurulumu hizmeti sadece kamelya hizmeti veren firmalardan alınmalıdır. Çünkü kamelya apayrı bir sektördür örneğin ahşap işi yapan bir firmadan ya da başka sektörden kamelya kurulum hizmeti almak o kadar iyi olmaz.

  • Kamelya kurulum hizmeti alırken firmanın hizmet garantisi vermesine dikkat etmek gerekir. Çünkü kurulum sonrası yaşanacak herhangi bir aksaklık sonrasında firmanın hatasının arkasında durması gerekir.

  • Kurulum hizmetinin alınacağı firmanın belli bir tecrübeye sahip olması gerekiyor. Çünkü kurulum ince iş ve detay gerektirir. Ancak tecrübeli firmalar kurulum hizmetini eksiksiz bir şekilde tamamlayabilir.

  • Kamelya kurulumu yapan firmanın kamelya satışı yapmasına da dikkat etmek gerekir. Çünkü kamelya satışı yapan firmalar farklı modeller gördükleri için kurulum aşamasında hiç zorluk yaşamazlar.