Kargo - Kurye

Kargo - Kurye hizmeti veren firmalardan teklif almak için Kargo - Kurye talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Kargo ve Kurye

Kargo ve Kurye hizmetleri günümüzde oldukça popüler hale gelmiş bir hizmettir. Özellikle e-ticaret faaliyetlerinin giderek artması kargo ve kurye hizmetlerinin ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bu konuda sektörde öncü firmalar bulunsa da artık kargo sayısı giderek artmaktadır. Müşterilerin ise en büyük beklentisi zamanında güvenilir teslimattır. Kurye hizmetleri, geçmişimizin ve büyümemizin ayrılmaz bir parçasıdır. Güvenebileceğiniz bir kurye hizmetine sahip olmak, günümüzün hızlı tempolu iş dünyasında çok önemlidir. Acil gönderilerinizin hem hızlı hem de dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir. Kargo ve kurye kullanımı bu nedenle oldukça büyük önem taşır. Kargo hizmetleri ile pek çok şeyi istediğiniz yere ulaştırma fırsatı elde edebilirsiniz.

Kapıdan Kapıya Teslimat

Kargo ve Kurye hizmetleri genellikle adrese teslim şeklinde talep edilse de bu durumun alternatifleri de söz konudur. Kargo taşımacılığı, malları bir yerden diğerine taşımak için tasarlanmış bir taşıma şeklidir. Yük taşımacılığı olarak da bilinen kargo taşımacılığı, genellikle ticari satış amaçlı ürünleri taşımak için kullanılır, ancak posta gibi şeyler de nakliye amacıyla kargo olarak değerlendirilebilir. Ürünlerin şirketlerden ya da kişilerden son tüketicilere taşınması için kullanılan bir paket teslimat hizmetinden bir nakliye hizmetine kadar hem bireyler hem de şirketler için çok sayıda farklı türde kargo taşımacılığı vardır. Kargo taşımacılığı kara, hava veya deniz yoluyla gerçekleştirilebilir. Son tüketiciye bu yollara taşınarak kapılarına kadar ulaştırma imkânı elde edilir.

Hızlı ve Güvenli Teslimat

Tüketiciler için önemli olan faktör hızlı ve güvenli teslimattır. Ülkemizde de bu konuda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oldukça fazla yol alınmaya başlanmıştır. İster şubeye giderek kargonuzu kendiniz teslim edebileceğiniz gibi kapıdan da bu teslimatı istemeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca e-ticaret siteleri ya da şirketler kargo şirketleri ile anlaşarak düzenli bir şekilde çalışma içerisinde olması mümkün olmaktadır. Gönderilen ürünün hacmi, ağırlığı ve yapısı, kargo taşımacılığının maliyetini etkileyebilecek faktörlerdir. Kargo hizmetleri bu konuda özenli ve dikkatli davranmalıdır. Ayrıca bir diğer husus ise kargoların zamanında teslimatıdır. İster şirket bazında olsun ister şahsi olsun tüketicilerin kargo şirketlerinden beklentisi güvenilir ve hızlı teslimattır.

Yurtiçi ve Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

Kargo ve Kurye hizmetlerinde bir diğer beklenti ise hem yurtiçinde hem de yurt dışına teslimatın yapılmasıdır. Ülkemiz bu sektörde oldukça ilerlemiş olsa da yurt dışı taşımacılığında bazı soru işaretleri bulunmaktadır. Ancak kargo taşımacılığının teknolojinin ilerlememesi ile geniş sektörlere yayıldığı varsayılırsa bu konuda da istediğiniz firmayı bulmanız mümkün olacaktır. Türkiye de bu konuda gerçekten kaliteli hizmetler veren firmalar ile çalışmanız mümkündür. Asıl itibariyle ister yurtiçi olsun ister yurt dışı olsun en büyük beklenti kargoya verilen ürünün hasar almadan güvenilir ve zamanında son tüketiciye ulaştırılmasıdır.

Benzer talepler

Açıklama
Bakırköy osmaniyeden bir hediye paketi alınıp 3 sokak öteye bırakılacak.
Açıklama
TAŞIMA

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Bugün pek çok kargo firması, kargo hizmeti vermektedir. Fakat her kargonun şartları ve hizmetleri aynı şekilde değildir. Kargo ücretleri gibi durumlar, kargo seçimi yapılırken dikkate alınan konulardır. Kargo takip hizmetleri de büyük önem kazanmıştır.

 • Kargolar desi başına ücret almaktadır. Bunu dikkate almayan firmalardan kaçınmalısınız.

 • Kargoların hızlı bir şekilde ulaşacağı kargoları tercih etmelisiniz.

 • Kargo çalışanlarının ilgi ve alakasını göz önünde bulundurmalısınız.

 • Kargo şirketlerinin hangi saat aralıklarında hizmet verdiğini önceden bilin.

 • Kargonuz için, ne kadar ücret ödeyeceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

 • Hafta sonu hizmet verip vermedikleri de kargo hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir konudur.

 • Kargocu ürünü hasarlı getirdiyse, hasar tespit tutanağı tutmalısınız. Aksi takdirde ürünü iade edemez ya da değişim yapamazsınız.

 • Almış olduğunuz ürünleri kargo görevlisiyle birlikte kontrol ederek almalısınız. Kontrol etmeden aldığınız ürünler yanlış ya da hasarlı olabilir.

 • Ürün kontrolünü yapmadan önce teslim aldığınıza dair imza atmamalısınız. Ürün teslim alırken kimlik göstermeniz gereklidir.

 • Evde olmadığınız durumlarda kargonuzu teslim almak için, evinize en yakın şubeye gidebilirsiniz.

 • Kargo hizmeti alacağınız zaman, kargo firmasına kargonun geleceği adresi açık bir şekilde yapmalısınız. Hatalı adresler, kargocu ya da kuryelerin yanlış yönelmesine sebep olabilmektedir.

 • Faturanız e-fatura değilse ürünü alırken bunu da incelemeniz gerekmektedir. Faturaları olmayan ürünleri almak zorunda değilsiniz.

 • Kargo takibinizi yaparak ürünün nerede olduğunu takip etmelisiniz. Kargo takiplerini yapabileceğiniz adresler, maillerinize ulaşmaktadır. Belirtmediyseniz kargonuzu takip edemeyebilirsiniz.

 • Kargo firmaları sizlere telefonla bildirim yapmak zorunda değillerdir. Kargonuz geldikten sonra adresinizde bulunmadığınız takdirde, kargonuzu teslim almak sizin sorumluluğunuzdadır.