Makale Yazarlığı

Fiyat

Kelime Sayısı

İşim Düştü'de Makale Yazarlığı Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Makale Yazarlığı ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Makale Yazarlığı ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Makale Yazarlığı hizmetin yapılsın

Makale Yazarlığı Nedir?

Makale yazarlığı, içerik oluşturacak kadar imla kurallarına ve dil bilgisine sahip, herhangi bir konu üzerinde araştırma yaparak dikkat çekici ve önemli bilgileri toplayıp tek bir düz yazı şeklinde işleyerek içerik oluşturmaktır. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birçok sektör internet üzerinden hizmet vermeye başladı. Bu durum internet ortamındaki rakipler arasında rekabete sebep oluşturarak hizmet verenlerin reklam vermeye, sitelerini tanıtmaya, daha çok kitleye ulaşma ihtiyacı gütmüştür. Müşteri kitlesine ulaşmanın birçok farklı alternatifi bulunmaktadır. En çok tercih edilen yöntemlerden biri de internet sitenize içerik makalesi yazdırmaktır. Böylece verdiğiniz hizmet üzerine detaylı bilgiler vererek, kullanıcıları daha iyi bilgilendirebilir ve hizmetinizi müşteri kitlesine daha iyi anlatabilirsiniz. Makale yazmanın bir diğer avantajı da, yazılan makalenin Google algoritmasına işleyerek, makalenin doğal arama sonuçlarına etki etmesidir. Kısacası yazdırdığınız makale ile, Google’da organik sıralamanızı yükseltebilir, kendi siteniz ile potansiyel kullanıcılarınızın Google’da aratmış olduğu kelimeler arasında daha iyi bir bağ kurabilirsiniz. Böylece reklam parası vermeden potansiyel müşterilerinize daha iyi ulaşabilirsiniz.  

Makale Yazarlığı Kimler İçindir? 

Makale yazarlığı için üstte bu temel bilgileri verdikten sonra böylesi bir işi kimlerin yapabileceği konusunda da biraz bilgi vermek gerekir ise bu iş öncelikle yazmayı seven insanlar içindir. Bunun yanında sevmek yetmez, yazma yeteneğinin olması, imla kurallarına uygun anlamlı cümleler kurulabilmesi de önem taşır. Çok okuyan, araştıran insanların yapabileceği bir iştir. Yazılacak olan alanda mutlaka kişinin uzmanlaşması ve bilgi sahibi olması gerekir. Bunun dışında herhangi bir özel durumu yoktur. Bu kriterleri taşıyan herkes böylesi bir işi rahatlıkla yapabilir.

Makale Yazarlığı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Kişiler yukarıda yer alan kriterleri taşıdıklarına inanıyorlar ise bu işin istisnai durumlar hariç sabit bir kazancı olmadığını, iş başına para alındığını bilmelidir. Bunu bilerek bu işe başlamaları gerekir. Makale yazarlığı yapacak olan kişilerin makale isteyen kurum ya da kişileri çok iyi araştırmaları, güvenilir, kazancının hakkını verecek, yazan kişiye gereken önemi gösteren, güven veren firmalar ile çalışması gerektiğini unutmamalıdır. Burada yazı yazılacak yerden kesinlikle emin olmak gerekir. Bunun yanında kişinin düzenli olarak bu işi yapabilmesi için zamanında teslim kurallarına uyması, kesinlikle kopyala yapıştır yapmaması, özgün makaleler üretmesi, işini severek yapması, SEO konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Baştan savma yapılabilecek bir iş asla değildir. Kısa ve net cümleler kurularak yapılması gereken bir iş olduğu göz ardı edilmemelidir.

Makale Yazarlığının Kazancı Nasıldır? 

Gelelim işin bir de kazanç yönüne. Burada net bir rakam asla verilemez zira genellikle bu hizmeti talep eden kişi ve/veya kurumlar kelime başına ücretlendirme yapar. Burada da rakamlar çok değişkendir. Aynı kelime ücretine çok değişik ücretler veren kurumlar vardır. Burada daima en yüksek ücreti veren kurumlar ile çalışılması gerektiği emeğe saygı açısından önemlidir. Kişi yaptığı iş başına kazandığı için düzenli disiplinli bir çalışma ile ayda asgari ücrete kadar kazanabilmek hatta daha fazlasını bile kazanabilmek mümkündür. Ama part time olarak yapıldığında ya da hobi olarak yapıldığında kazanç çok daha düşük olacaktır. Performans burada çok önemlidir.

Makale Yazarlığı İş İlanı

Makale yazarları, SEO firmalarında veya freelance makale yazarlığı yaparak iş imkanı bulabilmektedirler. Makale yazarlığı, Blog yazarlığı, ücretli makale yazarlığı gibi pek çok iş dalından da oluşabilmektedir. İnternet üzerindeki makale sitelerine üye olarak ücretli olarak yazdıkları makaleleri satabilir veya belli bir konu üzerine makale siparişi alabilirler. isimdustu.com da da makale yazarlığı için ilan oluşturabilir, makale siparişlerinizi değerlendirebilirsiniz. İçerik yazarı iş ilanı oluşturarak makaleniz hakkında detay verebilir, yazılması istenen makale konularına da göz atabilirsiniz.

Nasıl Makale Yazarı Olunur?

Makale yazarlığı yapmak istiyorsunuz ve dahası bundan bir gelir elde etmek istiyorsunuz. O halde öncelikle müşterilere ulaşmanız gerekiyor. Genelleme yapacak olursak makale yazma sistemleri ile asla istediğiniz gelirleri elde edemezsiniz. Nitekim bu piyasa bu tür sistemler üzerinden oluşmadığı için iş verenler hala bu sistemleri kullanmayı pek bilmiyor. Makale satış sitelerinde istenilen konular için makale yazabilir, yazdığınız makaleden kelime başına ücret talep edebilirsiniz. Ayrıca paket halinde makale satışları da yapılmaktadır. Makale yazarı olmanın diğer önemli bir hususu ise makaleyi seo kurallarına göre yazabilmektir. Makale yazacağınız konuyla alakalı Google’da en çok aratılan ve alakalı olan kelimeleri tespit edip bu kelimeleri makalenizde seo kurallarına göre vurgulayabilirsiniz. Bu hususta seo kodlarını da makalenize eklemek önemli bir rol taşır. Böylece makalenizi Google algoritmasına daha iyi dahil edebilir, makalenizden daha çok verim alınmasını sağlayabilirsiniz.

200.00₺

Adana
Merhaba blog sayfam için 2000 kelimelik makale hizmeti almak istiyorum
  • Yazı Kategorisi:

100.00₺

Ankara
Çevre temizliği ile iligli makale yazarına ihtiyacım var 1000 kelime ücreti nedir?
  • Yazı Kategorisi:

500.00₺

İstanbul
Ticaret sitemizin tanıtımı için makale yazarı ile anlaşmak istiyoruz 5000 kelime fiyatı nedir?
  • Yazı Kategorisi:

100.00₺

Adana
Kurumsal sitem için makale hizmeti almak istiyorum 1000 kelimelik ücret nedir?
  • Yazı Kategorisi:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans