Mimari Fotoğrafçılık

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Mimari Fotoğrafçılık Nedir?

 Mimari fotoğrafçılık (bina fotoğrafçılığı veya inşaat fotoğrafçılığı olarak da adlandırılır) genellikle binalara odaklanan fotoğrafları ifade eder.  Bu, binanın dış ve iç çekimlerinin yanı sıra köprüler ve şehir manzaralarını içerebilir. İşimDüştü'de hizmet vermekte olan çarpıcı mimari fotoğraflar çeken birçok mimari fotoğrafçı vardır.  

 Bir ana fikir oluşturun

 Fotoğrafını çekmek için bir bina veya yapı seçtikten sonra, onu tanımak için biraz zaman ayırmanız iyi bir fikirdir.  Binanın dışını dolaşarak ve içini keşfederek başlayın.  Ayrıca kompozisyonunuzu zenginleştirmek için bina ve tarihi hakkında biraz araştırma yapın.  Tüm bu bilgiler, mimari fotoğrafçılığınıza rehberlik edebilir ve hangi stili elde etmek istediğinize karar vermenize yardımcı olabilir.  Örneğin, binanın uzun ve renkli bir tarihi varsa, siyah beyaz mimari fotoğrafçılığını denemek isteyebilirsiniz. Çekimlerinize zamansız bir his katabilir ve binanın geçmişini izleyicinin zihninde görselleştirebilirler.

 

 Farklı zamanlarda fotoğraf çekmeye çalışın

 Farklı hava koşulları fotoğraflarınızın havasını önemli ölçüde değiştirebilir, bu nedenle kendinizi güneşli günlerde çekim yapmakla sınırlamayın.  Mimari fotoğrafçılığa birilerini dahil etmeyi planlıyorsanız, insanların binayı ve çevresini kullanma biçimlerinin gün ve saate göre değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.

 

 Yeni bir bakış açısıyla görün

 İyi bir mimari fotoğrafçılıkla başlamak için benzersiz bir bakış açısı bulmaya çalışmalısınız.  Bu nedenle, soyut bir mimari fotoğraf oluşturmak için tek bir ayrıntıya odaklanmaya çalışın.  Veya tüm çerçeveyi tek bir büyük yapıyla doldurmayı deneyin.

 Mimari fotoğrafçılık için ipuçları

 Mimari fotoğrafçılığın nasıl daha iyi yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bazı ipuçlarını takip etmelisiniz. Mimari fotoğrafçılık için gerekli ekipmanları hazırladıktan sonra fotoğraf çekeceğiniz yerden kullandığınız ışığa dikkat etmeli ve tüm hazırlıklarınızı yaparak dışarı çıkmalısınız

 Mimari fotoğrafçılık için ekipmanlarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz.

 Mimari fotoğraflar doğal ışığı iyi kullanmalıdır.

 Mimari fotoğraf çekmek için yapıyı farklı açılardan ve farklı zamanlarda inceleyerek not almalısınız.

 Çekim yapmadan önce hava şartlarını kontrol etmelisiniz.  Mimari fotoğrafçılık nasıl daha iyi yapılır sorusunun cevaplarından biri, olası tüm hava koşullarına hazırlıklı olmaktır.

 Mimari fotoğrafçılık tekniklerinden en önemlisi kullandığınız lenstir.  Geniş iç mekan çekimleri için geniş açılı lensler seçmelisiniz.  Bu mimari çekimleriniz için çok önemlidir.

 İç mimari çekimlerinde, tercihen öğlen saatlerinde doğal ışığa öncelik verilmelidir.

 Mimari fotoğraflar için varsa mekanın eski fotoğraflarına bakılmalıdır.

 Mimari fotoğraflar çekmek için sabit lens kullanabilirsiniz.

 Mimari fotoğraf tekniği ile fotoğrafını çekeceğiniz yapının 3 yatay açısını ve 3 dikey açısını fotoğraflamalısınız.

 Çekim mimarisinde ustalaşana kadar otomatik beyaz dengesini kullanarak RAW formatında görüntüler çekebilirsiniz.

 Daha iyi mimari fotoğraflarıyla hedef kitlenizi büyütün.

 Mimari fotoğraf çekmek günün her saatinde uygundur. Daha iyi mimari fotoğraf çekmeyi bilirseniz, çektiğiniz bir binanın daha kaliteli görüntülerini sunabilirsiniz. 


Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans