Mobilya

Mobilya hizmeti veren firmalardan teklif almak için Mobilya talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Mobilya

Mobilya günümüz çağının evlerinde en vazgeçilmez ev demirbaşlarından biri haline gelmiştir. Her evlenen yeni çiftlerin almak zorunda oldukları bir ev eşyasıdır. Çeşitli şekillerde modelleri bulunmaktadır. Bunların içlerinde fiyat değişikliği bulunmaktadır. Her bir mobilyanın kendine has modeli ve deseni bulunmaktadır. Kalite ve tasarımı ne kadar çok gelişmiş ise o kadar fiyat belirlenmiştir. Bunların yanında tabi ki firmaların tanınmışlığı da bulunmaktadır. Piyasada bazen aynı ürün kalitesi ve aynı tasarımı daha ucuza başka bir firmada bulabilmek mümkün olabilmektedir. Bu yüzden mobilya alımı yaparken piyasanın iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

Mobilya Yapımı

Mobilya yapımı sırasında ağaç malzemeleri her dönemde en fazla kullanılan malzeme arasında yer almaktadır. Bazı dönemlerde plastik, alüminyum ve benzeri malzemeler kullanılsa da yine de ağaç malzemesi çoğunluk olarak tercih edilmektedir.

Ağaç Malzemesinin Tercih Edilme Sebepleri

Çeşitli renk ve görünüşünün olması, yapımı sırasında kullanılan cila ve boya ile görünüşünün çekici bir hale dönüştürülebilmesi, uzun ömürlü olmaları, ağaç malzemesi içerisinde ısı birikimi yapmadığından ötürü temas halinde soğuk ya da sıcaklık hissini iletmemesi, yapımında oluşabilecek ufak kusurların kolayca onarılabilmesi nedeni ile çok tercih edilmektedir. Bunun yanında tutkal-çivi ve vida gibi çeşitli malzemeler ile birleşiminin kolay bir şekilde yapılabilmesi, üretim ve taşıma işleminin kolay bir şekilde yapılabilmesi de tercih edilmesinde önemli nedenlerdir. Ağaç malzemeler  el ve makina aracılığı ile işlemesinin kolay bir şekilde yapılabilmesi, bir çarpma sırasında gürültü bakımından az rahatsızlık vermesi, hem hafif ve aynı zamanda sağlam bir yapıya sahip olması ve sürekli var olan bir kaynak olarak hemen hemen her ülkede temininin kolay bir şekilde yapılabilmesi amaçlı tercih edilmektedir.

Mobilya Yapımında Misafir Ağaç Malzemesi

Mobilya yapımı sırasında bazı dönemlerde misafir ağaç malzemesinden faydalanılmaktadır.  Aynı zamanda hem ucuz hem standart bir yapı ve kitle üretim sağlanabilmesi açısından misafir ağaç malzemesi ile birlikte kontrplak, lif levha, plastik kaplamalı dekoratif levha, yonga levha, kontratabla ve kağıt levhadan faydalanılmaktadır. Misafir ağaç malzemesi ağacın hammaddesinden üretilen bu sayılmış olan malzemelere göre klasik mobilyada daha fazla tercih edilmektedir. Mobilya üretimi sırasında misafir ağaç malzemesinde aranan özellikler; üst yüzey yapımına uygunluğu, görünüm açısından güzel renklere sahip olması, hayvansal ve bitkisel ürünlere karşı dayanıklı olması önemli özellikleridir. Aynı zamanda düzgün lifli ve budaksız bir yapıda olması, kolay işlenebilesi ve düzgün bir yüzey sunabilmesi ve son olarak iklim koşularına dirençli bir yapıya sahip olması gibi özelliklere bakılmaktadır.

Misafir Ağaç Malzemesinin Dezavantajları

Misafir ağaç malzemesi rutubet ve nem toplayabilmesi sonucu meydana gelebilecek renk değişimi, çatlak oluşumu, çukurlaşan ek yerleri meydana gelebilmektedir. Buda malzemenin kullanımını oldukça zorlaştırmaktadır. Bundan ötürü de görünüm açısından bir hayli kötü bir izlenim verebilmektedir. Mesela nem ve rutubet nedeni ile daralmış bir çekmece ya da pencere kanadını düşünün, daraldığı zaman oldukça kullanım zorluğu oluşturmaktadır.

Benzer talepler

Açıklama
Yemek odası aynasi masanın üstüne monte edilecek aparat mevcut
Açıklama
Mobilya
Açıklama
Site dekor mobilya
Açıklama
127 Cm uzunlukla 16 Cm derinliğinde konsol tarzı masa lazım.
Açıklama
Bilgisayar ofis masası
Açıklama
Kombi ve kiler dolabi formatinda toplam 4 kapak uste kombi dolap icine alinacak alti rafli ve kapakli dolap olucak 2.22 uzunluk 85 genislik 40 cm derinlik mevcut
Açıklama
135 yükseklik 105 genişlik 45 cm derinlik arkası boş önü dört kapılı akvaryum koruma dolabı yaptırmak istiyorum.en ucuz malzemeden olabilir
Açıklama
tavan beşiği (çingene beşiği)