Oto Yıkama & Temizlik

Oto Yıkama & Temizlik hizmeti veren firmalardan teklif almak için Oto Yıkama & Temizlik talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Oto Yıkama & Temizlik

Oto yıkama & temizlik sektörü birçok gereksinimi olan sektörlerden biridir. Bu sektörde müşteri memnuniyeti her zaman önemli olduğu gibi arabaları tanımak da oldukça önemlidir. Geniş bir yere sahip olmak ve sonrasında yapılması gereken su gider mazgallarını yaptırmak gereklidir. Gider mazgalları ve kanallara su gider bağlantısı olmadan asla oto yıkama işletmesi açmanız mümkün olmayabilir. Bu işlemleri yaptırdıktan sonra ilçe belediyelere başvurulup ve denetleme ekipleri tarafından onay verilirse o zaman resmi olarak işletme ruhsatınız verilir. Ardından vergi dairesine de mükellef olup resmi olarak açılmaya hazır hale gelmiş olacaktır. Her ne kadarda oto yıkama & temizlik işletmeleri küçük maliyetli gözükse de işin içine girmeden anlayamazsınız.

Oto Yıkama & Temizlik için Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Oto yıkamalarda birçok  makina ve aletler hava yardımı ile çalışılmaktadır. Bunun olmazsa olmazı hava üreten kompresör makinesidir. Aracın içini tozdan ve kirden arındırmak için ilk başta mutlaka hava tutulması gereklidir. Oto yıkama & temizlik için gerekli makina ve ürünler şunlardır; Basınçlı tanzik  makinesi, köpük makinesi, süpürge makinesi, ahtapot marinası (koltukları temizledikten sonra ıslak kalmaması için), kompresör,  pasta-cila uygulaması için polisaj makinesi, genel temizlik için tabir ettiğimiz apex makinesidir. Ayrıca bu makinelerin  kullanımında ve zarar görmemesi için elektrik tesisatının ve hava borularının düzgün bir şekilde döşenmesi gerekmektedir. Genel temizlik ve alınması gereken diğer malzemeler ise jant temizleyici, motor temizleyici, lastik parlatıcı,  genel temizlik ve kuaför malzemesi, araç içi torpido ve deri koltuk bakımı için badem yağlı özlü malzemeler kullanılır.

Araç İç Temizliği Nasıl Olur?

Oto yıkamada detaylı temizlik çok geniş bir yapıya sahiptir çünkü tamamen sizin isteğinize göre işler ve fiyatlandırılması ona göre devam etmektedir. Temizlik için yapılan işlemler şunlardır; Araç içi tavan temizliği, taban temizliği, araç koltuk temizliği, klima ve araç içi havalandırma kötü kokulardan arındırma temizliği, bagaj temizliği ve motor temizliğidir. Bazı elektronik parçaların zarar görmemesi için mutlaka işinin ehli profesyonel yerlere aracınızı emanet etmeniz sizin yararınıza olacaktır çünkü yeni nesil model araçların beyninde ufak bir su temas etmesi halinde size büyük masraflar açacaktır. Diğer önemli hususta araçlarımızı her sene temizliğini yaptırmanız gereklidir gözle görülmeyen kirler, bakteriler aracınızın içinde oluşmaktadır yazın camları açtığımız zaman çoğu toz ve kirler aracınıza nüfus eder. Bunun için temizliğini  sağlığınız için ihmal etmemekte yarar vardır. 

Araç Dış Temizliği Nasıl Olur?

Aracınızın güzel bir dış görünüşe sahip olmasını istiyorsanız en önemli işlemde pasta-cila boya koruma uygulamasıdır. Bu uygulama ile aracınız her zaman yeni gibi görünecektir. Çok uygun fiyatlarla yapılan bu araç dış temizleme, pasta cila uygulamaları son derece pratik yöntemlerdir. Bir aracın dış bakımı demek aracın ömrünün de uzun olması anlamına gelmektedir.  

Benzer talepler

 • Hangi Temizlik İşlemini İstiyorsunuz?: Araç İçi & Araç Dışı
 • Açıklama
  Şirket araçlarımızın şirketten alınarak yıkatılması ver geri bırakılması. sadece Dış yıkama fiyatları, iç dış yıkama fiyatları şeklinde teklverilmesi

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Oto yıkama hizmet alacak kişilerin en çok ettiği detaylardan birisi de oto yıkama hizmetinde dikkat etmesi gereken önemli noktalar olmaktadır. Çok büyük paralar vererek aldığınız hayalinizdeki araçtın temiz ve bakımlı görünmesi için oto yıkama hizmetleri önemli rol oynamaktadır. Kendi aracını kendisi yıkmaya zamanı u ya da yeri olmayanların ilk başvurduğu adres ise oto yıkama firmaları olmaktadır. Peki bir firmadan oto yıkama hizmeti alırken nelere dikkat etmeli, işte o önemli maddeler kısaca şunlardır:

  • Her sektörde olduğu gibi oto yıkama ve temizlik hizmetinde de firma seçimine özen göstermelisiniz.

  • Hizmet öncesi size en yakın adreste olan firmaların hizmet detaylarına müşteri memnuniyetlerine ve referanslarına göz atarak kaliteli ve profesyonel oto yıkama hizmeti veren kurumsal firmaları tercih etmelisiniz.

  • Yıkama sırasında kullanılmakta olan temizlik ürünleri ve ekipmanların oto yıkama hizmetine uygun olmalarına dikkat edin.

  • Oto yıkama firmalarının malzeme seçimindeki hassasiyetini göz ardı etmeyin.

  • Oto yıkama işleminde kullanılmakta olan malzemelerin hem uzun hem de kısa vadede otomobilinize zarar vermemesi gerekiyor. Bu nedenle hizmet almadan önce firmanın kullandığın malzemeler ile ilgili bilgi isteyin.

  • Oto yıkama hizmetinde önemle üzerinde durulması gereken konulardan bir tanesi de yıkamayı yapacak firmanın yıkama tekniklerinin aracınıza zarar vermemesine dikkat edin. Bu bağlamda personellerin yıkama tekniğine dikkat etmeleri gerekmektedir.

  • Firmanın sadece araç temizlik hizmeti değil aynı zamanda koruma ve araç bakım hizmetlerini de veriyor olmasına dikkat edin.

  • Müşteri memnuniyeti ve şeffaf hizmet anlayışı ile oto yıkama hizmeti veren firmalardan hizmet almanın sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır.

  • Oto yıkama da kullanılan temizlik deterjanları ve ekipmanlarının aracınızın boyasına zarar vermemesi gerekir.

  • Aracınızın elektronik aksamlarına yıkama sırasında muhafaza edilip, su ve nemden korunmalıdır

  • Temizlik sonrasında aracınızı camların mikrofiber bez ile kurulanmalıdır.

  • Zaman zaman araç üzerine kuşlar ve sinekler dışkılarını bırakırlar. Bu pisliklerin aracın camına ya da boyasına zarar vermeyen ekipmanlar ve yardımcı ürünler ile temizleniyor olmasına dikkat edin.

  • Aracın yıkama esnasında distribütörün kapağına su temas etmiş ise mutlaka bunu kurutulmasını isteyin.