Özel Sağlık Sigortası

Sağlık hizmetlerinden daha uygun bir şekilde ve daha iyi standartlarla yararlanabilmek için özel sağlık sigortasına sahip olmak iyi bir fikir gibi duruyor. Siz de özel sağlık sigortası yaptırarak sözleşmeli özel hastanelerden faydalanabilir ve sağlık giderlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortasının, sigorta yaptıran kişinin hastalık ve kazalar nedeniyle ortaya çıkabilecek sağlık masraflarını karşılayabilecek, kişiye özel bir plan olduğu söylenebilir.

Özel ve genel koşullar altında belirlenen limitler dâhilinde sigortalıyı sigorta poliçesinde daha önce açıklanan olası risklerden koruyabilir. Özel sağlık sigortası poliçesinde yer alan en önemli faktörlerden biri genel ve özel koşullardır.

Özel olarak kontrol edilmeli ve en uygun strateji seçilmelidir. Tüm sigorta şirketlerinin genel koşulları çok farklı olmasa da, sigorta şirketlerinin özel koşullarda sağladığı sigorta hizmetleri farklılık gösterebilir.

Özel Sağlık Sigortasının Kapsam Alanı Nedir?

Özel sağlık sigortası, sigortalıya istediği doktor veya sağlık kurumunda tedavi alma özgürlüğü sağlar. Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına bağlı olarak, sigortalıların hastalık veya kaza nedeniyle ortaya çıkabilecek herhangi bir ayakta veya yatarak tedavi masrafını karşılamayı vaat etmektedir. Ayrıca, özel şartlar altında beyan edilirse, ülke içinde ve dışında herhangi bir yerde bu koşullar geçerli olur. Özel sağlık sigortası, yüksek masraflar ödeyerek en zor dönemde sigortalıların en büyük destekçisi olur.

Ayakta Tedavi Kapsamı

Ayakta tedavi, doktor muayenesinin yanı sıra ilaç, fizyoterapi, röntgen ve tahlil masraflarını karşılar. Yirmi dört saatin altında kalan tüm tedavileri belirten ayakta tedavi teminatı sayesinde doktor ve ilaç masraflarını karşılarken düzenli kontroller de özel sağlık sigortası kapsamına girer.

Yatarak Tedavi Kapsamı

Yatarak tedavi, hastanede kalınması gereken durumlarda yapılacak tedavilerin masraflarını kapsamasının yanında kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilerin masraflarını da kapsamaktadır. Hastaneye yatış kapsamındaki tedavi 24 saati geçmelidir. Ayakta tedaviden daha kapsamlı tedavi hizmetleri sunar. Ameliyat, oda fiyatları gibi sağlık hizmetlerinin daha yüksek maliyetlerini karşılar.

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları Nelerdir?

Özel sağlık sigortasının sağladığı avantajlardan biri pek çok özel sağlık kurumundan hiç ücret ödemeden veya pek az ücret ödeyerek hizmet alma fırsatı sunmasıdır. Oldukça fazla olabilecek tedavi masraflarından kurtulmanızı sağlayabilir. Hem doktor hem de hastane konusunda seçim şansınız olur. Tercih ettiğiniz poliçeye çerçevesinde yurt dışında karşılaşabileceğiniz sağlık risklerini en aza indirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, özel sağlık sigortası yaptırmak önemlidir. Düşük primler ödeyerek büyük bir miktarlar ödemek zorunda kalmazsınız. Sağlığınızı iyi koruyabilirsiniz, ancak herhangi bir zamanda herhangi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik bir zamanda kaza geçirebilirsiniz. Bu durum tamamen sizin elinizde değildir. Bu nedenle, olası riskleri önlemek için önlem almak faydalı olacaktır.

Özel sağlık sigortasının fiyatı da sigorta şirketine göre değişir. Bu fiyat, aldığınız güvenlik ve kısıtlamaların yanı sıra kişisel bilgilerinizden de etkilenecektir.

Özel Sağlık Sigortası alanında sen de iyiysen kayıt ol.
WhatsApp