Perde Montaj

Perde Montaj hizmeti veren firmalardan teklif almak için Perde Montaj talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Benzer talepler

Açıklama
Perde kornişi tavana monte edilecek.
Açıklama
Özel korniş normal uzun perde kornişi değil , ortalama 8-10 vida duvara atılacak. Merdiven ve matkap gerekli , ayrıca 2 adet porselen duy ihtiyacımız var malzeme gerekli montajı yapılacak sadece kablo bağlantısı.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Evlerde, ofislerde, işyerlerinde, restoranlarda, otellerde, kafe gibi mekânlarda ortamın estetik görünmesini sağlayan, ortamın mahremiyetine yardımcı olan, güneş ışınların etkisinden ortamı korumak gibi birçok işlevi olan perdelerin korniş montajı işlemlerinde bazı hususlara dikkat edilmelidir. Perde montaj hizmeti, yapılırken perde türüne göre mekanizmanın çalışma sistemi bilinmelidir. Perde montaj fiyatları, perde türüne, korniş aparatlarının türüne, işçilik hizmetleri gibi birçok faktöre göre değişkenlik gösterir. Perde montajında dikkat edilecek hususlar detaylı olarak aşağıda belirtilmiştir.

 • Perde türüne uygun korniş montajı yapılmalıdır.

 • Kumaş esaslı ya da farklı malzemelerden imal edilen perdelerin mekanizmaları farklı olduğundan, montaj hizmeti alırken perde türünün montaj işlemini yapacak kişiyle iletişim sağlanırken (telefon, internet gibi) söylenmesinde fayda vardır. Perde türünü göre kullanılacak aparatlar değişkenlik göstermektedir.

 • Perde montaj işlemini yapacak ustanın, geleneksel perde, rüstik perde, jaluzi perde, stor perde, pileli perde gibi birçok perde türünün mekanizması hakkında bilgi sahibi olan tecrübeli ve profesyonel olmasına dikkat edilmelidir.

 • Kullanılan perdeye ait mekanizmanın herhangi bir sebeple arızalanması durumunda hizmet veren firmanın tamir ve bakım hizmeti de bulunmalıdır.

 • Korniş aparatı takılırken, pencerenin üst seviyesinde olacak şekilde takılması sağlanmalı ve perdenin hareketini engellemeyen şekilde konumlandırılmalıdır.

 • Kornişin dübel ve vidalarla montajı yapılarak perdenin ağırlığını taşıyabilecek ve perdeye kullanım sırasında müdahale edildiğinde uygulanan kuvvetin etkisine dayanabilecek şekilde sağlam olmalı ve yerinden oynamamalıdır.

 • Portrayın doğru yerleştirilmesine özen gösterilmesi gerekir.

 • Perdenin mekanizması, perdenin estetik görülmesini sağlayacak şekilde pencerenin sağına ve soluna eşit mesafede olacak şekilde konumlandırılmalıdır.

 • Yeni perde alınmışsa kullanım kılavuzunda belirtilen montaj işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili huşulara dikkat edilerek montaj işlemlerinin yapılması sağlanmalıdır.

 • Perde montaj hizmeti veren firmanın yaptığı işlemleri garanti kapsamında verip vermediğine dikkat edilmelidir.

 • Perde türü stor perde olması halinde L ayak aparatı kullanılarak montaj işlemleri yapılacaksa, perdenin ölçüleri göz önünde bulundurularak uygun ebatlarda L-ayak seçilmeli bağlantısı sağlanacak kartonpiyer, tavan ya da duvarın uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Bu yüzden perde alınmadan önce perde takılacak mekânın montaj işlemini yapacak kimse tarafından görülmesi sağlanmalıdır.

 • Tüm perde türlerinde mekanizmanın takılacağı yer doğru tespit edilmelidir. Eğer mekânda stor perde kullanılacaksa pencerenin hareketli kanatlarının açılış yönü ve pencere kolunun mesafesine dikkat edilerek mekanizma konumlandırılmalıdır ki, perdenin yukarı-aşağı yönlü hareketi sırasında hareketi engelleyecek bir durum oluşmamalıdır.