Prefabrik Ev

Prefabrik Ev hizmeti veren firmalardan teklif almak için Prefabrik Ev talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlerin kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Bu evlerin gerek depreme dayanıklılık gerek kurulum kolaylığı gerek ise düşük maliyete yapılması birçok insanın tercih sebebi olmuştur. Prefabrik evin tanımını şu şekilde yapabiliriz; fabrikasyon ortamında; bütün duvar, kapı gibi parçaları ayarlanarak hazır bir şekilde sahibine teslim edilen evlere prefabrik ev denilmektedir. Fabrikalarda istenilen evlerin bütün parçaları özenli bir şekilde hazırlanır. Evin inşasını isterseniz prefabrik ev aldığınız firma isterseniz sizler sağlayabilirsiniz. Kullanılacak olan bu evdeki malzemeler istediğiniz kalite ve güzellikte yapılabilir. Bu evlerin en büyük avantajı istediğiniz zaman evleri söküp başka bir yerde taşıyabilme imkanı sunmasıdır. Ayrıca prefabrik ev fiyatları da önemli tercih nedenidir.

Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik ev modelleri farklı birçok çeşide sahiptir. İlk üretim gerçekleştirildiği zaman prefabrik evlerin sadece tek katlı kullanımlarını görmek mümkündü. Fakat şu anda villa, dubleks, 3 katlı, konteyner, kabin ve daha pek çok farklı prefabrik yapıyı görmek mümkündür. Özellikle konteyner tarzındaki yapılar uzun süreli çalışma gerektiren alanlarda ofis amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Bunun dışında villa, dubleks daire tarzında prefabrik yapıların da bütün parçaları istenilen kalitede üretilebilmektedir. Yapılmış olan bu evlerde ısı yalıtımı, ses yalıtımı gibi pek çok konuda yerleştirilebilmesi mümkündür. Kapı pencere gibi unsurlarından yapımı sırasında da yine fabrika tarafından üretim gerçekleşir.

Sahibinden Prefabrik Ev

Prefabrik evleri fabrikadan alarak istediğiniz herhangi bir yere inşa etmeniz mümkündür. Bunun dışında inşa edilmiş hazır bir prefabrik evi de satın alabileceğiniz imkanlar sunuluyor. Özellikle bazı kimseler daha farklı bir ev hayali ile satın almış oldukları prefabrik evi devretmek isteyebilirler. Sahibinden prefabrik ev ilanlarına baktığınız zaman daha uygun fiyatlara bu evleri elde edebileceğinizi görmeniz mümkündür. Yani Fabrika çıkışı bir prefabrik ev almak yerine sahibinden prefabrik ev alarak daha uygun fiyata bu evlere sahip olabilirsiniz. Prefabrik evlerin ömürleri 50 ile 60 yıllık gibi bir sürede olduğu için herhangi bir kişinin kullanmış olduğu evi satın alarak uzun yıllar daha bu evde yaşama şansınız devam eder. Bu sebep ile sahibinden prefabrik ev temini konusunda araştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dubleks Prefabrik Ev

Prefabrik evler genel olarak tek katlı satışı gerçekleştirilen evlerdir. Fakat dubleks prefabrik ev hem güvenlik hem de kullanım açısından şık olduğu için birçok kişi bu tarz evleri de tercih edebilmektedir. Özellikle geniş ve güzel bir bahçe üzerine yapılacak olan dubleks prefabrik ev ile villa görünümü ve konforu kazanabilmeniz mümkündür. Prefabrik evlerde kullanılan bütün malzemeler son derece kaliteli olduğu için beton yapıdaki evlerle aynı özellikleri taşıması mümkündür. Dubleks prefabrik evlerin kullanımı tıpkı beton evlerdeki kadar avantaja sahiptir. Bunun dışında da kullanılan malzemeler ile evin nefes alması sağlandığı için beton evlerdeki rutubet ,nem gibi birçok sorunun önüne geçebilmek mümkündür.

Benzer talepler

Açıklama
metal balkon (2.5 m uzunluuğu metal boru üzerine 12m2 lik alanı olan metal balkon)
Açıklama
10m*20m ebatlarında 6 metre yükseklikte bir alanın çelik konstrüksiyon ile demonte olarak kapatılmasını istiyorum. ne kadar bir maliyet olur ve ne kadar sürer. teşekkürler

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Günümüzde insanlar inşaat sektörü ile uğraşmaktansa hazır şekilde yapımı gerçekleştirilen prefabrik ev yaptırmak eğilimine yöneldiler. Bu kapsamda kendisini geliştiren firmalar hazır şekilde tasarladıkları ilginç prefabrik evler ile insanlara yeni yaşam alanları yarattılar. Peki, prefabrik ev yaptırmadan önce, yapım aşamasında ya da yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

 • Arsanızın boyutlarına uygun olan ergonomik tasarımlarda bir ev modeli seçmeye özen gösterin.

 • En iyi prefabrik ev malzemeleri nelerdir bununla ilgili bilgi sahibi olmadan bu işe kalkışmayın. 

 • Piyasada aynı malzeme ve özelliklerde prefabrik ev fiyatlarında fahiş farklar olabiliyor.

 • Firmanın tasarımını ve montajını yaptığı ürünlerin kendi imalatı mı yoksa aracı olarak mı bu hizmeti veriyor, bu konuda detaylı bilgi sahibi olun. 

 • Daha önceden yapılmış olan ev modellerini inceleyin ve bilgi edinin. Hangi modelin daha kullanışlı olacağına daha iyi karar verin.

 • Prefabrik evlerin üretim öncesi, aşaması ve sonrasında profesyonel bir ekiple çalışıldığından emin olun. 

 • İş esnasında kullanılan malzemelerin insan sağlığı açısından uygun olup olmadıklarını araştırın. 

 • İş esnasında sözleşmede belirtilen malzemelerin kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Mümkünse işin başında durarak içinize sinmeyen hususlarla ilgili yerinde ikazlar yapın. 

 • Kullanılan malzemelerin depreme ve yangına dayanıklı olmaları konusunda hassasiyet gösterin. 

 • Zaman konusunda firmaların rahat çalışabilecekleri bir süreç belirleyin. Evinizi oldubittiye getirmeyin.

 • Evin oturumunu ve yönünü iyi belirleyin. Bahçeli olacak ise bahçe kısmından ne kadar pay ayrılacağını önceden belirtin.

 • Deprem yönetmeliği konusunda mutlaka uygunluk çalışmalarının yapıldığından emin olun.

 • Malzemelerin her türlü doğal afete karşı dirençli olduğundan emin olun ve gerekli güvenceyi firmanızdan alın.

 • Prefabrik evlerinizi yayla için düşünüyorsanız su geçirmeyecek ve kışın kar altında kaldığında kolay deforme olmayacak yapıda olmasına özen gösterin.

 • Dayanıklılık süresi son derece önemlidir. Bu nedenle evinizin sağlam olması için temelinin de sağlam atılmasına özen gösterin.

 • Kullanımı en rahat olan prefabrik ev modellerini tercih edin.