Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik evlerin kullanımı son dönemlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Bu evlerin gerek depreme dayanıklılık gerek kurulum kolaylığı gerek ise düşük maliyete yapılması birçok insanın tercih sebebi olmuştur. Prefabrik evin tanımını şu şekilde yapabiliriz; fabrikasyon ortamında; bütün duvar, kapı gibi parçaları ayarlanarak hazır bir şekilde sahibine teslim edilen evlere prefabrik ev denilmektedir. Fabrikalarda istenilen evlerin bütün parçaları özenli bir şekilde hazırlanır. Evin inşasını isterseniz prefabrik ev aldığınız firma isterseniz sizler sağlayabilirsiniz. Kullanılacak olan bu evdeki malzemeler istediğiniz kalite ve güzellikte yapılabilir. Bu evlerin en büyük avantajı istediğiniz zaman evleri söküp başka bir yerde taşıyabilme imkanı sunmasıdır. Ayrıca prefabrik ev fiyatları da önemli tercih nedenidir.

Prefabrik Ev Modelleri

Prefabrik ev modelleri farklı birçok çeşide sahiptir. İlk üretim gerçekleştirildiği zaman prefabrik evlerin sadece tek katlı kullanımlarını görmek mümkündü. Fakat şu anda villa, dubleks, 3 katlı, konteyner, kabin ve daha pek çok farklı prefabrik yapıyı görmek mümkündür. Özellikle konteyner tarzındaki yapılar uzun süreli çalışma gerektiren alanlarda ofis amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Bunun dışında villa, dubleks daire tarzında prefabrik yapıların da bütün parçaları istenilen kalitede üretilebilmektedir. Yapılmış olan bu evlerde ısı yalıtımı, ses yalıtımı gibi pek çok konuda yerleştirilebilmesi mümkündür. Kapı pencere gibi unsurlarından yapımı sırasında da yine fabrika tarafından üretim gerçekleşir.

Sahibinden Prefabrik Ev

Prefabrik evleri fabrikadan alarak istediğiniz herhangi bir yere inşa etmeniz mümkündür. Bunun dışında inşa edilmiş hazır bir prefabrik evi de satın alabileceğiniz imkanlar sunuluyor. Özellikle bazı kimseler daha farklı bir ev hayali ile satın almış oldukları prefabrik evi devretmek isteyebilirler. Sahibinden prefabrik ev ilanlarına baktığınız zaman daha uygun fiyatlara bu evleri elde edebileceğinizi görmeniz mümkündür. Yani Fabrika çıkışı bir prefabrik ev almak yerine sahibinden prefabrik ev alarak daha uygun fiyata bu evlere sahip olabilirsiniz. Prefabrik evlerin ömürleri 50 ile 60 yıllık gibi bir sürede olduğu için herhangi bir kişinin kullanmış olduğu evi satın alarak uzun yıllar daha bu evde yaşama şansınız devam eder. Bu sebep ile sahibinden prefabrik ev temini konusunda araştırmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dubleks Prefabrik Ev

Prefabrik evler genel olarak tek katlı satışı gerçekleştirilen evlerdir. Fakat dubleks prefabrik ev hem güvenlik hem de kullanım açısından şık olduğu için birçok kişi bu tarz evleri de tercih edebilmektedir. Özellikle geniş ve güzel bir bahçe üzerine yapılacak olan dubleks prefabrik ev ile villa görünümü ve konforu kazanabilmeniz mümkündür. Prefabrik evlerde kullanılan bütün malzemeler son derece kaliteli olduğu için beton yapıdaki evlerle aynı özellikleri taşıması mümkündür. Dubleks prefabrik evlerin kullanımı tıpkı beton evlerdeki kadar avantaja sahiptir. Bunun dışında da kullanılan malzemeler ile evin nefes alması sağlandığı için beton evlerdeki rutubet ,nem gibi birçok sorunun önüne geçebilmek mümkündür.