Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası, seyahat ederken karşılaşabileceğiniz kaza veya hastalık riskine karşı bir sigortadır. Yurtiçi veya yurtdışı seyahatler için ayarlanabilir. Garanti seyahat sırasında geçerlidir ve maksimum seyahat süresi 90 gündür. Teminatın türü ve limiti sigorta şirketine veya poliçeye göre değişebilir. Seyahat sigortası, kazalar veya hastalıklar nedeniyle sigortalı kişinin sağlık giderlerini, yerinde tedavi yapamayan sigortalı kişinin tıbbi naklini, tedavi sonrası eve dönmeyi ve mağdurların hayat sigortalarını içerir. Yurtdışına seyahat için vize sürecinde seyahat sigortası gereklidir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Neden Gereklidir?

İlgili ülkelerin konsoloslukları, özellikle yabancı seyahatçiler için vize aşamasında seyahat sağlık sigortası talep etmektedir. Buna ek olarak, seyahat sigortası satın alarak, seyahat risklerine, özellikle yurtiçi veya yurtdışı seyahatlerde karşılaşılabilecek sağlık risklerine karşı korunmak ve ortaya çıkabilecek yüksek tedavi ve nakliye masraflarını telafi etmek için çok düşük bir prim ödeyerek riski en aza indirebilirsiniz.

Seyahat Sigortasının Kapsamı Nedir?

Ani hastalık, kazara yaralanma ve hastalık ile ilgili tıbbi tedavi için, tedaviden sonra nakil ve ölümden sonra nakil için en yakın tıbbi kuruma aktarılması poliçe kapsamında yer alır. Ayrıca, ek bir garanti olarak, bagaj kaybı, tarifeli uçuşların iptali veya kaçırılması riski için dönüş uçak bileti sağlama veya birinci derece akrabaların beklenmedik kaybı nedeniyle acil dönüş riski gibi riskleri içerebilir. Seyahat sigortası aşamasında garantinin ayrıntılı bir şekilde okunması faydalı olacaktır.  Seyahat sigortası, karşı tarafın maddi kaybını garanti eder. Eğer hatalıysanız ve bir kazada birden fazla araç hasar görürse, kaza kapsamı devreye girer. Karşı tarafa fiziksel zararınızı garanti edebilir. Burada araçta bulunan insan sayısı temel alındığından, garanti araç tipine göre değişecektir. Kaza neticesinde herhangi bir insanın ölümüne sebep olursanız ölenin cenaze masrafları ve ölen kişinin yakınlarına manevi tazminat ödenmesini kapsar. Sakatlanma söz konusu olursa, kısmen veya tamamen çalışamaz duruma gelmesi sonucunda ortaya çıkan zararları da yine kapsar. Sigorta garantileri, primlerin peşin ödenmesi ile başlar. Poliçe en az bir gün ve en fazla bir yıl olmak üzere farklı tarih ve dönemlerde düzenlenebilir. Prim, döneme göre değişir. Seyahat sigortası vize sigortası olarak da bilinir, çünkü birçok konsolosluk vizesine başvurusundan önce yurtdışı seyahat sigortası yaptırmış olmanızı ister.

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan sigorta türünü belirlediyseniz ve seyahat etmek istediğiniz yerde kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız seyahat sigortası yaptırmak iyi bir fikir olabilir. Yetkili bir kurumu ziyaret ederek seyahat sağlık sigortasını kolayca satın alabilirsiniz. Seyahat sigortasının miktarı seçtiğiniz sigorta türünün sınırlarına bağlıdır. Gerekli sigorta türünü seçtikten sonra profesyonel bir temsilci size fiyat bilgisi vermekten mutluluk duyacaktır. Seyahat sağlık sigortası fiyatı; seyahat edeceğiniz alan, politikanın geçerli olduğu gün sayısı ve poliçede belirtilen garantinin kapsamı dâhilinde belirlenir.

Seyahat Sigortası alanında sen de iyiysen kayıt ol.
WhatsApp