Tabela

Tabela hizmeti veren firmalardan teklif almak için Tabela talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Tabela

Yaşamın içinde birbirinden farklı insanların yaşamında bir biçimi ile olan ve önem arz eden objeler var. Kimi objeler geçen yıllar içinde kaybolup giderken kimi ürünler için ürün çeşitliliği kazanarak insanların yaşamında var olmaya devam etmiş durumdalar. Üstelik geçen yıllar içinde kullanımları da genişlemiş durumda. İşte öylesi olan ürünlerden bir tanesi de  tabela adı verilen üründür. Tabelalar en genel sözlük anlamı ile ifade etmek gerekir ise bir tür görünürlük, bilinirlik ve reklam aracıdır. Firmaların ön kısımlarında ya da firmayı tanıtacak ilgili kişilerin onlara ulaşmasını sağlayacak değişik lokasyonlarda bulunurlar. Bez,lamine, vinil, led, alüminyum gibi çok farklı malzemelerden isteğe ve kullanım amacına bağlı olarak yapılırlar.

Tabela Çeşitleri 

Çok değişik türden hatta kimi zaman kendi içinde alt başlıklara ayrılan tabela çeşitleri vardır. Teknolojik olarak bu alanda çok ciddi gelişmeler vardır. Bunlar arasında klasik olarak mağazaların dükkânların üst kısmına yerleştirilen tabelaların yanı sıra, LED tabelalar, yol boylarına konan farklı ebat ve tarzlarda olan totem tabelalar, kayan yazı biçiminde olan tabelalar çok tercih edilir. Aynı zamanda ışıklı tabelalar, ışıksız tabelalar, krom kutu harf olanlar, pleksi kutu harf olanlar, vinilden olanlar, inşaat tabelaları, ikaz tabelaları, yönlendirme için olan tabelalar ilk başta söylenebilecek olanlardır. Tüm bunlar farklı ebatlarda, farklı renk ve tasarımda olabilirler.

Tabela Kullanım Alanları

Üstte de ifade edildiği gibi tabela birçok yerde kullanılır. Dükkânlar, mağazalar, alışveriş merkezleri, hava alanları, otogarlar, tren istasyonları, siteler, plazalar, özel olarak açılan standlar, fuarlar, hastaneler, eczaneler kısaca yaşamın olduğu her yerde karşımıza çıkarlar. Kullanılmadığı alan günümüzde adeta yok gibidir.

Tabela Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Eskiden elle yapılan tabelalar günümüzde son sistem teknoloji ile saniyeler içinde yapılır hale gelmiştir. İyi bir tabela daha doğrusu firmanın imajına uygun olan bir tabela doğru hedef kitlesine ulaşma noktasında son derece önemlidir. Bu yüzden amacına uygun, firmanın imajını güçlendirecek, onun kendisini doğru konumlandırmasını ve tanıtmasını sağlayacak tabelaların olması çok önemlidir. Kullanılan malzeme, renkler, hatta seçilen yazı karakteri ve büyüklüğü de son derece önem arz eden hususladır. Nerede ne tür bir tabelanın kullanılacağı da bir diğer önemli olan diğer husustur. 

Tabela Firması Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Kurumlar kişiler tabelayı yaptırır iken firma seçiminde son derece dikkatli, bilinçli ve özenli olmalıdır. İlgili reklam firmasının referansları mutlaka kontrol edilmelidir. Yaptığı işler iyice incelenmeli ve sizin beklentilerinize yanıt verip veremeyeceğinden emin olunmalıdır. Ayrıca reklam firmasının bünyesinde çalışan insanların eğitim ve deneyim durumları hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Alanında uzman, eğitimli donanımlı, deneyimli insanların çalıştığı reklam firmalarından hizmet alınmasına gidilmelidir. İşin parasal kısmı ise en son düşünülmesi gereken husustur. Bu arada fiyatlar ilgili reklam firmasının fiyat politikasına ve tabela türüne, tabelanın özelliğine göre değişir.

Benzer talepler

Açıklama
2.70x75 cm Işıklı kutu harf tabela, tasarım çalışması hazır.
Açıklama
MERHABALAR, YENI ECZANE ACİLİSİ İCİN ACIL TABELA YAPILMASI GEREKİYOR. GENİŞLİK 400 TEK BIR TARAFA YAPILACAK. ACIL FIYAT VE BILGI ALABILIR MİYİM. SIMDIDEN TEŞEKKÜRLER.
Açıklama
Kurumsal ve Butik Hertürlü Işıklı ve Işıksız tabela yapıyoruz

Nelere dikkat etmeliyiz

 • İşletmenize ya da iş yerinize bir tabela yaptırmak istiyorsunuz. Ancak nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyorsanız öncellikle durumu kafanızda netleştirin. Tabela sizin hizmet vereceğiniz işin ilk aşamasıdır. İnsanlar öncelikle tabelanız ile karşılaşırlar. Bu nedenle hizmetinizin ön plana çıkması oldukça önemlidir. Çünkü tabelada bir çeşit reklam aracı olmaktadır.

 • Neye hizmet ettiğiniz ve müşterilerinize hangi iş kolunda hizmet ettiğiniz oldukça önemlidir. Bir kafenin tabelası ile bir ofisin tabelasının aynı olması beklenemez. Hizmet ettiğiniz iş koluna göre tabelanın şeklini belirleyin.

 • Hitap ettiğiniz kitle oldukça önemlidir. Kurumsal bir firma mısınız? Yoksa gençlere hitap eden bir işletmemi? Hatta çocuklar için hizmet veren bir kreş ya da oyun evi bile tabela tasarım şeklini değiştirecektir.

 • Mekanın büyüklüğüne göre tabela yaptırmalısınız. Eğer geniş bir yapıya sahip işletmeniz varsa bunun içinde boyutu büyük olan bir tabela tercihi dikkat çekici olacaktır.

 • Renkler cinsiyete de hitap eder. Bir güzellik salonu işletiyorsanız renklerin canlı olması kadınları sizin işletmenizi fark etmesi kolay olacaktır.

 • İşletmenizi ifade etmeli. Tabela öyle sıradan ve basit bir parça değildir. İşetmenizin vizyonunu yansıtacak bir unsurdur. Bu nedenle renk ve model önemli yer kaplar.

 • Kurumsal bir işletmenin tabela anlayışı farklı olmalıdır. Daha ciddi daha keskin tasarımlar kurumsallığı ön plana çıkaracaktır.

 • İstediğinize göre led ışık ile süslenmiş tabelalar da sizin ve işletmeniz için farklı bir tercih olacaktır. Tabela Seçimi Yaparken Göz Önüne Alınması Gerekenler

 • Öncelikle tabela bir reklam aracıdır. Bu birinci kural olmalıdır. Bu nedenle bir kuaförün tabela anlayışı ile bir oyun evinin tabela anlayışı farklı olur.

 • Teknolojiyi göz ardı etmeyin. Çünkü teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hem led tabelalar hem de dijital tabelalar ilgi çekici fikirler arasında yer alabilir.

 • Renklerin önemini unutmayın. Renkler hayatımızın her alanına nüfus etmiştir. Bu nedenlere insanlara renk aracılığı ile hitap edebilirsiniz.

 • Model oldukça önemlidir. Klasik tabela anlayışı kurumsal firmalar için doğru bir tercih olabilir. Ancak sadece harflerin yer aldığı farklı tasarımlar ilgi çekici olabilir.