Tel Çit

Ev ve iş yeri gibi özel ve kurumsal alanların bahçelerini daha güvenli bir hale getirmek amacı ile yerleştirilen ürüne tel çit denir. Günümüz teknolojisi sayesinde çok farklı çeşitleri ve renkleri bulunur. Önceki yıllarda sadece özel bir alan oluşturmak amacı ile kullanılan çit modelleri günümüzde bahçe tasarımı için tercih ediliyor. Bahçenizin dekorasyonuna uygun renk ve modellerdeki çitleri tercih ederek kendinize özel ve şık bir alan oluşturabilirsiniz. Tel çitler evin ve iş yerinin taşınması durumunda kolay ir şekilde sökülerek yeni adrese taşınabilir. Çit ölçüleri müşterilerin istediği ölçülerde  ayarlanabilir. Bu nedenle bahçenin büyüklüğüne göre ayarlanabilir.

Tel Çit Kullanımının Avantajları

Tel çit kullanımı insanlara büyük avantajlar sağlar. Bahçenin etrafı çevrildiği için tanımadığınız ve yabancı kişilerin girmesini engeller. Köpek ve kedi gibi sokak hayvanlarının bahçeye girmesi önlenir. Ailenizle ve iş arkadaşlarınız ile vakit geçirebileceğiniz özel bir alan oluşturmanıza imkân tanır.  Son yıllarda geniş renk karteline sahip olan çit modelleri yazlık ve kışlık bahçelerin dekorasyonu için çok önemli detaylar oluşturur. Kaliteli ürün tercih edilirse uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılır. Kaliteli malzemeden ve güvenli mesafelerde çit yerleştirme yapılır. Aksi halde tel çit avantajlarından yararlanamazsınız.

Tel Çit Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tel çit alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar;
- Çitin yerleştirileceği alan ilk önce detaylı bir şekilde analiz edilmeli ve doğru ölçüler alınmalıdır. Yanlış ölçü almak maddi açıdan kayıp yaşanmasına neden olur.
- Coğrafi şartlar göz önüne alınarak çit modeli tercih edilmelidir. Olumsuz hava şartlarına dayanabilen ve kısa sürede zarar görmeyecek ürünler seçilmelidir.
- Kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmalar ile çalışmaya özen gösteriniz.
- Toprak zemin, beton zemin, çim ve duvar zeminlere uygun farklı modeller bulunur. Bu nedenle zemin yapısına uygun ürün seçin.
- Ölçü alınması ve ürün tercihinde karar veremiyorsanız mutlaka tecrübeli teknik ekipten yardım isteyin.
- Sonucundan memnun kalacağınız hizmet alabilmek için sıraladığımız bu kriterlere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.


Tel Çit Fiyatları

Tel çit fiyatları, çitin modeline, uzunluğuna, uygulanacağı zemin yapısına, markanın kendi belirlediği ücret limitine ve piyasada bulunan çit fiyatlarına göre değişiklik gösterir. Dekorasyon ve estetik kaygının ön planda tutulduğu modellerin maliyetleri yüksek olduğu için satış fiyatları da yüksektir. Zemin yapısına göre çitin montajı sırasında kullanılan ek malzemeler bulunur. Zemin ne kadar zorlu ise malzeme kullanımı o kadar fazla olur bu nedenle maliyette yükselir. Çit modellerine göre fiyat değişiklik yaşanabilir. Panel çit modelleri sektörde en yüksek satış fiyatına sahip ürünlerdir. Montaj işlemi için gerekli olan personel sayısı da fiyat üzerinde etkili olan bir faktördür. Detaylı araştırma yaparak güvenilir firmalardan hizmet alabilirsiniz.