Toplu Sms - İşim Düştü

Toplu SMS Gönderme

Firmalar ve markalar kendi ürünlerinin tanıtımını yapmak ve duyurularını kısa süre içerisinde birçok kullanıcıya ulaştırmak amacıyla toplu SMS yöntemi tercih ederler. Oldukça hızlı ve pratik bir işlem olan toplu SMS bir mesajın aynı anda birden fazla telefona tek bir tuş ile iletilmesidir.

Firmalar rekabet ortamında rakip firmalara karşı daha etkili olmak amacıyla düzenledikleri indirim ve tanıtım kampanyalarını kısa yoldan hedef kitleyi iletmek amacı ile toplu SMS in avantajlarından yararlanırlar. Bu yöntem ile sadece indirim ve tanıtım bilgilendirmesi dışında yeni sezon ürünleri tanıtımları, özel günlerde düzenlenecek kampanya koşulları, eski sezon indirimler gibi bilgiler de verilir.

Toplu SMS Firmaları

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olduğu için herkes akıllı cihazları daha fazla ilgi göstermeye başlamıştır. Bu akıllı cihazlar içerisinde ilk sıralarda gelen cep telefonları günümüzde en etkili iletişim kurma aracıdır. Özellikle akıllı telefonlar fonksiyonları ile küçük bir bilgisayar gibi tüm uygulamaları içerisinde barındırır.

Kurumsal firmalar ise kurumsal kimliklerini daha bir ön plana çıkarmak için toplu SMS yöntemi ile çok fazla kişiye ulaşmayı amaçlarlar. Toplu SMSler anlık iletiler olduğu için kısa süre içerisinde bu mesajlar yardımı ile firmalar birçok kullanıcısına ulaşabilir. Toplu SMS in en önemli yararı ise maliyet bakımından oldukça uygun olması ve hız olarak ise kısa süre içerisinde ileti sağlamasıdır.

Toplu SMS in Kullanım Alanları

Toplu SMSler hızlı ve uygun olduğundan dolayı pek çok sektör tarafından verimli bir şekilde değerlendirilir. Toplu SMS in kullanım alanları şöyledir;

  • Mağaza ve Marketler: mağaza ve marketler müşterilerine hazırladıkları promosyon ürünler hakkında bilgi vermek ve özel günlerde müşterilerine anlık ileti göndermek amacıyla toplu SMS tercih ederler.
  • Turizm Firmaları: turizm firmaları ise toplu mesajlar ile müşterilerine düzenlenecek turlar hakkında bilgi verir. Düzenlenecek olan kampanyalar, önceden yapılan rezervasyonlar, koltuk satış bilgileri ya da değişen uçuş saatleri hakkında bilgiler toplu SMS ile verilir. İsteyen firmalar müşterilerinin bilgileri doğrultusunda doğum günlerini ya da diğer özel günlerini de bu yöntemle kutlayabilirler.
  • Eğitim Kurumları: toplu SMS Eğitim kurumları tarafından da yoğun bir şekilde kullanılır. Bu yöntemle öğretmenleri ve velileri gerekli duyurular yapılır. Ayrıca öğrencinin devamsızlık bilgileri, notları ya da düzenlenecek olan etüt ve sınavlar hakkında da bilgilendirmeler yapılabilir.

Toplu SMS insan hayatını kolaylaştıran bir hizmet olduğu için yukarıda saydığımız hizmetlerin dışında toplu SMS’ler sağlık sektöründe, Bankacılık ve sigortacılık sektöründe, lojistik ve otomotiv sektör de ve yiyecek-içecek sektöründe de kullanılır.

Zaman bakımından insanlara tasarruf sağladığı için toplu SMS ile günümüzde her türlü bilgilendirme, duyuru ve tanıtım yapılır. Toplu SMS in bir diğer önemli avantajı ise operatör ayrımı yapılmaksızın her türlü telefon numarasına gönderilebilir. Bu nedenle bu yöntem ile müşterilerinizle sağlıklı iletişim kurabilirsiniz.

Toplu Sms alanında sen de iyiysen kayıt ol.