Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri

Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri hizmeti veren firmalardan teklif almak için Yazıcı & Fotokopi Makinası Tamiri talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Yazıcı Ve Fotokopi Makinesi Tamiri Ustaları

Yazıcı ve fotokopi makineleri günümüzde kırtasiyelerde, bürolarda, ofislerde, iş yerlerinde, okullarda ve aklınıza gelebilecek birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Fotokopi makineleri karbon elementinden oluşmuş tonerler yardımıyla, işinize yarayacak belgeleri, dosyaları kopyalama işlemiyle uygulanmaktadır. Fotokopi makineleri ve yazıcılar gelişen dijital ortam ile beraber kullanım maliyetleri yönüyle birçok kişinin vazgeçemediği ve her daim kullandığı teknolojik aletlerdir. Fotokopi makinesi ve yazıcıların kullanımı kadar tamiri de çok önemlidir. Yapılan işlemin kullanışlığı, tamir hizmetinin hızlı ve güvenilir olması, kolay ulaşım gibi sebepler fotokopi ve yazıcı kullanan kişilerin oldukça önemli bulduğu etmenlerdir.

Doğru Yazıcı Ve Fotokopi Makinesi Nasıl Seçilir Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gelişen teknolojiye paralel olarak yeni tip cihaz satın almak gün geçtikçe zorlaşan bir durum oldu. Artan rekabet ile birlikte piyasa da çok fazla sektör satış yapmaya başladı. Müşteriler yazıcı ve fotokopi makinesi alırken kendilerine en uygun olanı seçmek için oldukça düşünüyorlar. Bunun için fotokopi makinesi ve yazıcı alırken dikkat etmeniz gereken ve işinize yarayabileceğini düşündüğümüz birkaç önemli noktaya değineceğiz.

Piyasada birçok markanın birçok modeli bulunuyor. Bir sürü seçenek arasından seçim yapılmadan önce hangi kategori için alacağınızı belirlemekte fayda var. Üretimi yapan firmalar kullanım şartlarına ve kullanım alanlarına göre donanımlar ve çeşitlilik gösteren uygulamalar koyarlar. Siz bu uygulama ve donanımlardan hangisi işinize yarayacaksa onu alıp kullanabilirsiniz.

Fotokopi Makinesi Ve Yazıcı Fiyatları Nasıldır?

Marka ve modele göre değişiklik gösteren fotokopi makinesi ve yazıcılar içeriğindeki modem ve sürümlerine göre birçok farklı alanlarla sınırlandırılabilir. Bunun için almak istediğiniz marka ve modeli görüp fiyatlandırmalara ona göre bakmak daha mantıklı bir iş olabilir.

Yazıcı Ve Fotokopi Makinesine Kartuş Dolumu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kartuş dolum işlemi yazıcı ve fotokopi makinesine göre değişerek farklılık gösterir. Genel olarak bakacak olursak, inkjet yazılar yazıldığı zaman bu işlem hazır satılmış olan doldurma setler kullanılarak yapılır. Kullanılan bu setler  içerisinde genel olarak küçük iğneli enjektör yardımıyla yazıcı mürekkebi ve destek malzemeleri bulundurur. Bütün işlemlerden sonra genel olarak yazıcıyla uyum içerisindeki kartuş şırıngayla çekilir, dolum bölgesinin içerisine aktarılır. İşlem bu kadar kolay ve kısa bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Kartuş Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

İlk ve en önemli püf noktamız şırıngaya mürekkebi doldururken aceleci ve hızlı davranmayın. Eğer hızlı yaparsanız bu işlemi içerisine istemediğimiz hava kabarcıkları oluşacak, oluşan bu hava kabarcıkları dolum işlemimizi bloke etmesini sağlayacaktır. Bir diğer püf noktamız mürekkebimizin yani kartuşumuzun yazıcımıza ve fotokopi makinemize uyumlu olması ya da çıktı kalitesini bozmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Eğer ilk kez kartuş dolduracaksanız tam kapasite doldurmak yerine yarım kapasite kartuşunuzu doldurursanız hem ellerinize bulaşmasını önleyecek hem de dolum sonrasındaki damlama durumunu ortadan kaldırılmasına engel olacaktır.

Benzer talepler

Açıklama
Brother Hl-2040 yazıcım hiç sebep yokken açılmaz ışığı yanmaz çalışmaz oldu, kablosunu değiştirdim yine hayat belirtisi yok. Birgün önce çıktı aldım, ertesi gün fişe taktım, hiçten açılmıyor.
Sebep ne olabilir, sigortası var da atmış olabilirmi, tamiri ne kadar tutar.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Günümüzde en çok kullanılan eşyalardan bir tanesi yazıcı bir tanesi de fotokopi makinesidir . Bilgisayarlar, faks makinaları, yazıcılar hayatımız oldukça kolaylaştırmıştır. Yapmakta olduğunuz pek çok İşte bu makinalardan yardım alınmaktadır. Zaman zaman bu makinelerin bazı arızalar ortaya çıkabilir. Bu arızaların giderilmesi için profesyonel yardım alabileceğiniz yerlerde dikkat etmeniz gereken bazı adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Yazıcılar ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunlardan bir tanesi eğer kartuşlu yazıcı ise kartuş mürekkebi bitmesi olabilir. Bu Mürekkebin doldurulması için de kullanılan teknik oldukça önemlidir.

 • Lazer yazıcılarda ortaya çıkabilecek sorunlardan biri mekanik sorunlardır. Bu sorunların giderilebilmesi için de bu alanda uzmanlaşmış Yardım alınması tavsiye edilir.

 • Özellikle çalışmış olduğunuz iş yerlerinde yazıcı veya fotokopi makinesinin bozulması işlerinizin aksamasına sebep olacaktır. Bu sebeple bu bakımların hızlı bir şekilde yapılacağı yerler ile anlaşmanız önemli değer noktadır.

 • Yazıcı tamiri ile ilgili hizmet alacağınız firmaları prensipli bir şekilde çalışma şeklini yürüten firmalar olması önemlidir. Cihazın bütün arızalarını kontrol edip daha sonrasında ortaya çıkabilecek arızaları öngörmesi de önemli bir adımdır.

 • Cihazınızla ilgili ortaya çıkabilecek olan arızaların giderilmesi konusunda garantili hizmet almanız önemlidir.

 • Yazıcılarda en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi kağıt alımı problemleri olabilir. Aslında çok da ciddi bir problem olmayan bu konuda uzman bir yardıma almazsanız cihazınızın daha önemli arızalarının ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

 • Yazıcı ve fotokopi makinelerinde ortaya çıkan sorunları önleyebilmek adına periyodik bakım yapabilirsiniz.

 • Periyodik bakım yaptıracağınız zaman muhakkak belirli içeriklerin bu periyodik bakımın içerisine dahil olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bakımları tam yapılmadığı için arızaların ortaya çıkması veya olağan arızaları tekrar etmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir.

 • Fotokopi ve yazıcı cihazlarında tamirat sırasında yedek parça ihtiyacı var ise bu parçaların orijinal temin edilmesi önemlidir.

 • Bu cihazların tamiratını yaptıracağınız ekipler muhakkak alanında uzman olmalıdır. Aksi takdirde cihazların sorunlarının giderilmesi gerçekleşse bile ileriye dönük daha ciddi arızalar ortaya çıkmasına zemin hazırlamış olabilirsiniz.