Android Yazılım

Android Yazılım hizmeti veren firmalardan teklif almak için Android Yazılım talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Android Yazılım

Android yazılım günümüzde akıllı cep te3lfonlarında tabletlerde kullanılan bir tür işletim sistemidir. Google tarafından geliştirilip kullanıma sunulan Android yazılım açık kaynak kodlu bir platformdur. Milyonlarca kullanıcısı olduğundan dolayı işletim sistemlerinin en güçlüsüdür diye tabir edilmektedir. Linux iletişim sitemi çekirdeği ile tasarlanan android yazılımlar kullanıldığı cihaza kalite sağlamaktadır

Andorid Yazılımın Özellikleri

Neredeyse her yaştan insanı sahip olduğu akıllı cep telefonları ya da tablet bilgisayarların büyük bir bölümü android yazılım işletim sistemine sahiptir. Andorid yazılım işletim sistemine sahip olan cihazların en büyük avantajı ise pek çok uygulamayı ücretsiz indirebiliyor olmasıdır. Ayrıca Android işletim sistemlerin içerisinde günden güne kendini geliştirip geniş kullanıcı ağına sahip olmuştur. Ayrıca Android işletim sistemleri ile üretilen cep telefonları ve tablet bilgisayarlar isin kullanımı da son derece pratiktir. Android yazılımının beyni beş parçadan oluşuyor. En önemli parçası ise Linux ismi ile bilinen çekirdeğidir. Yani Android işletim sistemine sahip olan bir telefon ya da tablet bilgisayarın hafızası Linux tarafında korunup gizlenir. Diğer parçaları ile Android Runtime, uygulama çatısı, kütüphane ve uygulama katmanıdır.

Android Yazılımının Bilinmeyen Gizli Özellikleri

Günümüzde Android yazılımı ile üretilen binlerce cep telefonu ve tablet bilgisayarla bulunmaktadır. İşletim sistemleri arasında en yaygın kullanılan Andorid yazılımın özeliklerinin bir kısmı kullanıcılar tarafından maalesef bilinmiyor. İşte size Andoid yazılımı ve işletim sisteminin köşede gizli kalmış özellikleri…

 • Telefonumu Bul özelliği: bu özelliği sadece İOS İşletim sisteminde olduğunu zannediyor. Fakat telefonumu bul özelliği Andorid yazılımından da vardır.
 • Telefonu Ekrana Yansıtma Özelliği; aslında bu özelliği kullanıcıların kullanma olasılığı oldukça düşüktür. Fakat çok hoş ve yararlı bir özellik olduğunu da vurgulamadan geçemeyiz. Genelde Chromecast destekli televizyon ya da bilgisayarınızı varsa bu özelliği telefonunuzu ya da tabletinizi cihazda yayınlayabilirsiniz.
 • Cihazınıza Yer Açın; aslında Andorid yazılımı ve iletim sisteminin en müthiş özelliği cihazını
Bunların dışında Android yazılımı veri kullanımınızı sınırlar, acil durumlarda bilgilerinizi doldur, pil kullanımını özelleştirme, veri kullanımını sınırlama, gibi farklı özellikleri bulunmaktadır.

Android Yazılımı Kişisel Verileri de Korur

Cep telefonu kullanıcılarını en hassas davrandığı konulardan biri de kişisel verilerin korunması ve gizli tutulmasıdır. Dolayısı ile çok büyük bir kullanıcı kapasitesine sahip olan Android yazılımı kişisel verileri koruma özelliği le büyük ilgi görüşmüştür. Telefondaki şifreleme ayarları ile kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Android Yazılım Android yazılımında güvenlik derecesi yükseltme ya da artırma iki aşamalı olarak da korunmaktadır. Ayrıca hesabınız korumak için cihazınızı fabrika ayarına geri dön özelliği ile de hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Cihazdaki verileri silerek orak biraz karmakarışık gibi olsa da aslında çok basit işlemlerden oluşmaktadır.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Gelişen teknoloji ve insan ihtiyaçları kapsamında işletmeler kendilerine has android yazılım yaptırmak isteyebilirler. Birçok avantajı olabilecek bu girişim, işletmeniz için birçok fayda sağlar. Her şeyden önce işletmenizin tanınmasını sağlar. Müşterilerinizin menü ve satış politikanıza kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. İşletmenin popülaritesini artırır. Çevrenizde son dönemde adroid ve ios uygulama geliştirme şirketlerinin sayısının da ciddi bir hızla arttığını görebilirsiniz. Peki, tasarladığınız bu android yazılımı yaptırma sürecinde nelerle karşılaşabilirsiniz?

 • Her şeyden önce bir android yazılım hizmeti alacağınız zaman ihtiyaçlarınızı en küçük ayrıntısına kadar belirleyin.

 • Android yazılımın tasarımına yani ilk görünüşüne dikkat edin. İnsanların ilk ilgisini çeken hususun uygulamanın dış görünüşü olduğunu unutmayın.

 • Firmanın dikkat çekici bir tasarım yapmasını sağlayın.  Uygulama logosundan içerikte kullanılacak görsel vasıtalara kadar her şeyin ilgi çekici olmasını sağlayın.

 • Canlı renklerle kullanıcıyı çeken uygulama simgesinin yanında içeriğin de kullanımı kolay şekilde tasarlanması, insanların daha hızlı bu uygulamayı kullanmasını sağlayacaktır.

 • Adroid uygulama mağazasından konu ile ilgili gerekli araştırmaları yapın. Tasarımı yapılan logonun başka firmalar tarafından kullanılıp kullanılmadığını araştırın. Bu benzerlik sonraki aşamada sıkıntılar doğurabilir. Bu kapsamda oluşacak benzerlikleri MobiRoller uygulaması ile tespit edebilirsiniz. 

 • Yapılacak android yazılımın işletmenizin faaliyet alanlarındaki her noktayı eksiksiz bir şekilde kapatmasını sağlayın. Örneğin gıda işletmesi iseniz menülerinizin göz alıcı ve noksansız şekilde içerikte olmasına önem verin. 

 • Yazılım şirketinin satış sonrası desteğini göz ardı etmeyin. Yazılım hizmeti sonrasında profesyonel destek almak önemlidir. 

 • Yazılımı yaptırmadan önce ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tasarımın ne kadarlık bir bütçeyle yapıldığını araştırın.

 • Yazılım hizmeti alırken işçiliğin yüksek kalitede olmasına dikkat edin.