Parke - Lamine

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

 

Uzun ömürlü kullanım sağlamaları ve sağlam yapıda olmaları sayesinde birçok alana rahatlıkla parke montajı yapılmaktadır. Parke; yaşam alanlarını dekore ederken kullanılan, desenleri ve renk tonlarındaki doğal görünüm sayesinde sıkça tercih edilen yapı malzemeleridir. Lamine parkeler, suni olmayan doğal ağaç ürünlerinden elde edilen bir parke türüdür.

Ev, ofis, otel, restoran başta olmak üzere yaşam ve çalışma alanlarını düzenlerken parke, rahatlıkla kullanım imkanı sunar. Bu yapı malzemeleri doğal görünümleri sayesinde bohem bir hava yakalamanıza yardımcı olur. Dekorasyon aşamalarında kendi tarzınızı yansıtmanız için olmazsa olmaz ürünlerden biri olan parkeleri, deneyim sahibi kişilerin uygulaması çok yararlı olacaktır.

Parke Döşeme ve Parke Ustası

Zeminlerde kusursuz ve simetrik bir görünüm yaratan parke döşeme uygulamaları profesyonel döşemeciler aracılığı ile sunulan bir hizmettir ve parkeler uzun ömürlü kullanım vaat etmeleri nedeni ile sıklıkla tercih edilir. Modern dekorasyonun en önemli unsuru olan döşeme uygulamalarında parke malzemeler son derece kaliteli kullanımlar sunar. Yüzeyleri oldukça düzgün gösteren bu malzemeler ile evlerde daha ferah ve gösterişli zeminlere sahip olmak da mümkün olur.

Parke Ölçüsü Nasıl Alınır?

Parke satın alma işlemlerinden önce, uygulama yapılacak alanların metrekaresinin bilinmesi gerekmektedir. Ahşap genleşmesi hesaba katılarak duvarlar ve zemin arasında 7-8 mm boşluk bırakılarak ölçüm yapılmalıdır. Bu boşluk kaplama işlemlerinden sonra süpürgelikler aracılığıyla kapatılacaktır. Taban alanı ölçüsü de hesaplandıktan sonra parke satın alma işlemi tamamlanabilir. 

Ölçü alım işlemlerini parke ustalarının yapması daha uygun olacaktır. Deneyimli olmaları sayesinde kirişlerde ve kapılarda yer alan çıkıntı noktalarını hesaplayacak ve ekstra ne kadar parke gerekebileceğini ön göreceklerdir.

Parke Nasıl Döşenir?

Parke montajı yapılmadan önce alan ölçümlerinin doğru yapılması gerekmektedir. Montaj işlemlerinde sorun çıkmaması için en önemli detayın ölçüler olduğu bilinmelidir. Parkeleri yerleştirmeye başlamadan önce altına serilecek olan yalıtım malzemesi seçilmelidir. Yalıtım malzemesi olarak şilte ve strafor seçilebildiği gibi daha güçlü malzeme isteyenler için kapron ve panetti malzemeleri tercih edilebilir.

Parkeler kilitli bir sistemle birbirlerine takılabilmektedir. Yan yana eklendiklerinde parçalar birbirine oturur ve düz bir zemin elde edilir. Standart olan parke boyları, döşendiği alanlara büyük gelme gibi zorluklar yaratabilmektedir. Bu sebeple montaj yapan kişi, parkelerin büyük geldiği alanların şekline uygun olarak kesme işlemlerini yapar ve parçaların tam oturmasını sağlar. Döşeme işlemi tamamlandıktan sonra süpürgelikler takılmakta ve montaj işlemleri bitirilmiş olmaktadır.

Parke Çeşitleri ve Özellikleri

Parke döşeme çeşitleri sunduğu birçok farklı model nedeni ile her dekorasyonda tercih edilir. Ahşap mozaik parke, ahşap lamine parke, ahşap laminat parke gibi birçok model arasından yüzeye uygun modeller tercih edilir ve uygulanır. Uygulama esnasında malzemelerin tam olarak uyum sağlaması ve kusursuz görünmesi için zeminin kontrol edilmesi önemlidir.

Zemin düzleştirme uygulamalarının ardından yapılacak döşeme işlemi ile parke modelleri zeminlerde kusursuz bir görünüme sahip olabilir. Zemin için gerekli özen gösterilmezse bu durumda uygulamanın ardından ilerleyen zamanlarda malzemelerde şişme ve kabarma gibi problemler meydana gelebilir.

Parkeler imal edilirken kullanılan malzeme özelliklerine göre üç çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitler; 

 • Masif Parke; sert ve dayanıklı ağaçlardan üretilir. Tek parça ürün yüksek ısıya maruz bırakılarak ortaya çıkarılmaktadır.
 • Lamine Parke; üç kat ahşap malzemesinin sıkıştırılması ve ısıtılması ile üretilmektedir.
 • Laminat Parke; Ağaç yan ürünleri ve talaş malzemelerine uygulanan tutkal ve presleme işlemleri sonucu parke levha oluşmaktadır.

Kullanıldıkları malzemeler parkelerin kalite oranlarını etkilemektedir. Bu nedenle hava alabilme, yıpranma süreçleri ve kullanım ömürlerinde farklılıklar meydana gelmektedir.

Lamine Parke ile Laminat Parke Arasındaki Fark

Lamine parke çeşitleri üç kat ahşaptan oluşmakta ve alt katmanlar kontrplak ve iğne yapraklı ağaçlardan seçilmektedir. Bu iki malzemede kolay bulunabilmeleri sayesinde çokça tercih edilmektedir. Çok yüksek basınç ve ısıya maruz bırakılmalarının ardından plaka haline gelmektedirler. Lamine parkeler masif parkeye yakın özellikler sunmakta ve nefes alabilir bir yapıya sahip olmaktadır.

Laminat parkelere, ağaç yan ürünlerinin plaka haline getirilmesinden sonra darbelere dayanıklı olmaları için selülozik içerikli film tabakaları uygulanmaktadır. İçeriğinde yer alan tutkal ile birlikte kullanılan bu kimyasal, daha suni bir parke oluşmasına sebep olmaktadır.

Parke Döşeme Fiyatları Hakkında Bilgi

Parke uygulamalarında fiyatı belirleyen temel unsur parkelerin model ve kalitesi ile uygulanacak alanın metrekare cinsinden genişliğidir. Parke ustası aracılığı ile yapılacak parke döşeme fiyatları tespiti esnasında usta önce zeminin durumunu ve genişliğini inceler. Bu aşamada z emin için yapılması gereken ekstra bir işlem varsa bu durum fiyata yansıyacaktır. Bununla birlikte zemin metrekare cinsinde ölçüldükten sonra uygun olan malzemelerin seçimine geçilir. Ev sahibi uygun malzemeyi tercih ettikten sonra malzemenin kalitesi ve cinsinin belirlenmesi ile fiyatlar hakkında da net bir bilgiye sahip olmak mümkün olur.

Parke uygulamalarında bir süre sonra pişman olmamak için malzemenin kaliteli tercih edilmesi önerilmektedir. İş yerleri için 33. Kalite evler için ise 32. Kalite parke malzemeler uzun ömürlü kullanım vaat eder. Eğer uygun malzemeler tercih edilirse kısa süre içerisinde uygulamanın tekrarlanması söz konusu olabilir. Çünkü parke uygulamaları gerekli hassasiyet gösterilerek yapılmaz ise kısa süre içerisinde birleşim yerlerinden pürüzler çıkartır. Kaliteli ürün tercihi ve iyi bir işçilik ile oldukça uzun yıllar boyunca kullanılacak parke zeminlere sahip olunması mümkündür.

Benzer parke taleplerine gelen teklifleri ve iş detaylarını parke döşeme fiyatları sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Modern Tasarımın Parçası Laminat Parkeler

Yaşam alanlarında son dönem tercih edilen en modern döşeme malzemeleri laminat parke çeşitleridir. Hem dekoratif olması hem d e son derece kaliteli olması nedeni ile güven vermekte ve oldukça fazla tercih edilmektedir.

Parke Döşeme Uygulamalarını Kimler Yapmalı?

Parke döşeme uygulamalarının mutlaka profesyonel ustalar aracılığı ile alınması gerekir. Son derece simetrik olan çalışmalarda istenilen sona ulaşılması için işi bilen kişilere ihtiyaç duyulur Döşeme uygulamalarında zeminin düzlüğü ve parkenin birbirine tam olarak sabitlenebilmesi büyük bir ustalık ve titizlik gerektirir. Parke döşeme ustası aracılığı ile parkelerin kusursuz bir görünüm kazanması da sağlanmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Parke Ustaları Nerede Bulunur?

Parke ustası ararken kaliteli hizmet sunan ve işinde deneyimli ustaları tercih etmek gerekmektedir. isimdustu.com aradığınız özellikteki ustaları bulabileceğiniz bir adrestir. İlanları kolay bir şekilde listeleyerek istediğiniz ustalardan hizmet alabilirsiniz.

Parke Lamine Hizmeti için Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Sitemizde yer alan param güvende sistemimiz sayesinde ödemelerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem sayesinde hizmete ulaşmadan paranız karşı tarafa gönderilmemektedir. Böylece herhangi bir endişeye kapılmadan gönül rahatlığıyla hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Sitemiz aracılığıyla en ufak bir sorunla karşılaşmamanız adına gerekli önlemler alınmaktadır.

Parke Soğuğu Keser mi?

Parke altlarına yerleştirilen kaliteli yalıtım malzemeleri sayesinde, zemine ulaşacak soğuk hava miktarı azalmaktadır. Isı izolasyonu konusunda parkeler son derece etkili olmaktadır. Kaliteli hizmeti tercih ederek elde edeceğiniz faydaları arttırabilirsiniz. Hem kaliteli malzeme kullanımı hem de konusunda deneyimli ustaların yardımı, soğuğun önüne set çekilmesini kolaylaştırır.

Parke Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yanmalara karşı dayanıklı ve yapıştırmalı olmayan modelleri seçmek önemlidir. Aynı zamanda mukavemet gücü yüksek olmalıdır. Darbelere dayanımı yüksek olmalıdır. Ayak sesleri ile diğer sesleri iletmemelidir. Ayrıca işinin uzmanı tarafından uygulanacak işlemlerle alınacak verim oranı yükselecektir.

İdeal Parke Kalınlığının Ölçüsü Nedir?

Parkelerin kalınlıklarının fazla olması dayanıklılıklarını arttıracaktır. Masif parkelerde 16-22 mm arasında olması gereken ölçü miktarı diğer parkelerde 5-10 mm olmalıdır. En doğru modele ve ölçülere karar verebilmek adına ustaların deneyimlerine kulak verilmelidir.

Laminat Parke Kaç mm Olmalı?

Laminat parke seçerken daha güçlü bir model istiyorsanız, parke kalınlığının 10 mm ye yakın olmasına dikkat edebilirsiniz. Seçilecek parkenin zemin yapısına uygunluğu noktasında uzman görüşü almak ekstra önem arz etmektedir. Ustaların yönlendirmelerine göre en yararlı ölçülere kolayca karar verebilirsiniz.

Lamine Parke Kaç mm Olmalı?

Lamine parkelerin daha dayanıklı ve kullanıma uygun olabilmeleri için kalınlıklarının 15-17 mm aralığında olması uygun olacaktır. Bu ölçüler belirli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Kullanılacak ürünlerin ölçüleri uygulama yapılacak zemine göre farklılık gösterme ihtimali bulunmaktadır.

Lamine Parke mi Daha İyi Laminat Parke mi?

Üretim aşamalarında kullanılan malzemelere göre kalite farklılıkları ortaya çıkabilen bu iki parke türünde, lamine parkeler daha doğal içerikli olmaktadır. Laminat içerisinde kullanılan malzemelerde ise daha fazla yapay içerik yer aldığı için daha az tercih edilebilmektedir. Ancak doğru işçilik ile üretilen ve doğru kalınlığa ulaştırılan ürünlerde hangi parkeyi seçtiğinizin önemi bulunmamaktadır.

 

250.00₺

İzmir
İzmir bölgesinde bir parke uzmanına ihtiyacım var metrekare fiyatını öğrenebilir miyim?
 • Alan kaç metrekare?:
 • Bu alanda neler yapılacak?:
 • Diğer (sistre, cilalama, tamir vb):
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Hariç - sadece işçilik:
 • Kaç mt2?:
 • Malzeme dahil:
 • Mevcut zemin kaplamasını sökme:
 • Parke laminat döşenecek:
 • Süpürgelik çakma:

220.00₺

İstanbul
Laminant parke metrekare fiyatını öğrenebilir miyim? İşçilik dahil olacak. Süpürgelik de istiyorum.
 • Alan kaç metrekare?:
 • Bu alanda neler yapılacak?:
 • Diğer (sistre, cilalama, tamir vb):
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Hariç - sadece işçilik:
 • Kaç mt2?:
 • Malzeme dahil:
 • Mevcut zemin kaplamasını sökme:
 • Parke laminat döşenecek:
 • Süpürgelik çakma:

230.00₺

Adana
Parke döşetmek istiyorum, vereceğiniz fiyata işçilik ve malzeme dahil olsun lütfen uygun fiyat verirseniz sevinirim.
 • Alan kaç metrekare?:
 • Bu alanda neler yapılacak?:
 • Diğer (sistre, cilalama, tamir vb):
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Hariç - sadece işçilik:
 • Kaç mt2?:
 • Malzeme dahil:
 • Mevcut zemin kaplamasını sökme:
 • Parke laminat döşenecek:
 • Süpürgelik çakma:

210.00₺

Adana
Malzeme ve işçilik dahil parke metrekare fiyatını nedir adana yüreğir için soruyorum

200.00₺

İstanbul
Beşiktaşta ikametgahım bulunuyor evimin 1 odasına parke döşeteceğim uygun fiyat lütfen

250.00₺

İzmir
İzmir-Urladan ulaşıyorum size. Uygun fiyatlı parke döşetmek istiyorum gri renkte olmasını istiyorum metre kare fiyatını öğrenmek istiyorum

250.00₺

Adana
Adana-Çukurova bölgesinde evim var 3+1 daireme parke yaptırmak istiyorum parke metrekare fiyatı nedir?
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans