Veri Kurtarma

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Veri Kurtarma 

Veri teknoloji literatüründe data anlamındadır.  Veri Kurtarma ise bu verilere erişmek ve geri yüklemek demektir. Teknolojik olarak kullanılan bilgisayar, notebook, telefonlar, sd kart ve daha bir çok aracı kullanarak yüklenen bilgiler verileri depolar ve yedekler. Fotoğraflar, müzikler, videolar, ses kayıtları, pdf, numaralar, mesajlar, sesli mesajlar da veriyi temsil eder. Ayrıca yazılımsal veriler de mevcuttur. Bu verilerin silinmesi durumunda veri kurtarma bazen mümkün bazen mümkün değildir. 

Veri Kaybına Nasıl Engel Olunur?

Genel olarak bu verilerin kaybedilme ihtimaline karşı yedekleme yapmak gereklidir. Veri kurtarma kaybolan verilerin geri getirilmesi demektir. Bazen cihazlar virüs nedeniyle ve shift+delete tuşlarının istemsizce kullanılması sonucu da veri kaybı yaşayabilir. Bazı verilerin kaydedilmeden silinmesi sonucunda veri kurtarması yapmak mümkün değildir.  Verileri kurtarabilmek için verilerin kaydedilmiş veya cihaza yüklenmiş olması gerekmektedir.  Aslında veriler kaybolmaz sadece kullanıcı erişimi sağlanamaz. Bu erişimde kaydedilen ve yüklenilen veriler için uygundur. Veri kurtarmak için cihazın veya hard diskin fiziksel zararının az olması gerekmektedir.

 

Veriler Nasıl Kurtarılabilir?

Verilerin yedeklenmesi durumunda yedeklenen veriler kurtarılabilir. Geri yükleme butonlarıyla geri getirilebilir. Ancak yedekleme yapılmamışsa verileri kurtarmak için uygulama gerekmektedir. Ancak bazı uygulamalar virüs riski taşıdığında bu işlemler yani veri kurtarma çabaları riskli olabilir. Bunun için eğer cihaz hasar görmemiş ise veri yüklenilen disk sökülmez. Bu diskin imajı alınıp veri kurtarma işlemi yapılır. Ücretli veya ücretsiz olarak internet üzerinden sunulan recovery yazılımları kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Ancak bu kesin sonuç vermeyebilir. Ayrıca eğer flaş disk, hard disk, CD gibi kullanılan yedekleme araçlarının kırılması durumunda tamir ve onarımı yapılabilmektedir. Veri Kurtarma Merkezleri tarafından bu olanak sağlanmaktadır. Sd kart ve flaş disk kullanıcıları flaş diski veya sd kartı bilgisayara bağlayarak verilerini kurtarma olasılığı vardır. Özellikle silinen fotoğraf ve belgeler telefondan silinse bile bazen bilgisayarda görünür. Sd kart veya flaş bellek için açılan dosyada gizli dosyaları göstere basarak bazı veriler kurtarılabilir. 

Veri Kaybının Nasıl Önüne Geçilebilir?

Veri kaybının önüne yedekleme yapılarak geçmenin yanı sıra virüs karşıtı programlar kullanılır. Virüse karşı geliştirilen yazılımlar mevcuttur. Veri kurtarmak için geliştirilen yazılımların yanı sıra verileri korumak içinde geliştirilen yazılımlar mevcuttur.  Bu yazılımla genel olarak geliştirildiği için kullanıcılar bunu güncelleyerek kullanır. Güncellenen bu yazılımlar virüslere karşı daha güçlü  koruma sağlar. Böylelikle Veri kurtarmak daha kolay hale gelir. Cihazın bakımı ve temizliği de önemlidir. Gereksiz ve geçici dosyaların silinmesiyle cihazın hafızasının daha az virüs alması veya hiç almaması sağlanılır. Hemen hemen her cihazda bulunan Drive ile yedeklemeler 15 GB kadar mevcuttur. Ayrıca bilgisayarların ve yahut kullanılan diğer cihazların sürekli olarak hızının artması da veri kaybına neden olan durumlardandır. Bu nedenle cihaz hızı stabil olarak kullanılmalıdır.

450.00₺

Adana
USB 'de birkaç önemli dosyam vardı ama erişemiyorum o verilerin kurtarılması lazım fiyat ne olur?

500.00₺

Adana
SD karttan verilerimin kurtarılması lazım destek olursanız sevinirim.

400.00₺

Ankara
Desktop hard diskin verilerine çok acil ihtiyacım var ücret nedir?

550.00₺

İstanbul
Laptopum bozuldu harddiskindeki verileri kurtarmam lazım fiyat ne olur

400.00₺

İstanbul
Harici hard diskten verilerimin kurtarılmasını istiyorum yardımcı olun lütfen

500.00₺

Adana
Merhaba taşınabilir hard diskten verilerimin kurtarılması lazım fiyat nedir?
  • Birinci Öncelikli Veriler:
  • Cihaz Markası:
  • Cihazınız Kaç GB?:
  • Kullanıldığı Yer:
  • Kullanım Alanı:
  • Problem Nedir?:
  • Veri Kaybı Nedeni?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans