Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon hizmeti veren firmalardan teklif almak için Lazer Epilasyon talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Lazer Epilasyon Fiyatları

İstenmeyen tüyler kadın-erkek herkesin en büyük problemleri arasındadır. Gerek özel bölgelerde olsun gerek yüz çevresinde olsun istenmeyen tüylerin temizlenmesi kişisel bakımda önemli adımlarındandır. Bu tüylerin temizlenmesi için epilasyon yöntemlerine başvurulmaktadır. Yapılan bu epilasyonlardan sonra problemin tekrar etmesi ise olasıdır. Bunun yerine lazer epilasyon yaptırarak bu problemlerin kökünden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Son dönemlerde birçok bayan ve erkek lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinden sonsuza kadar kurtuluyor. Hal böyle olunca bu işlemi gerçekleştiren pek çok firmayı da görmek mümkündür. Lazer epilasyon fiyatları konusunda da farklı bakış açıları gelişmiştir. Sizler istediğiniz hizmet, fiyat ve kalite konusunda bir araştırma yaparak doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon birçok farklı tekniktir yapılabilmektedir. Özellikle cildi hassas olan kişiler ağda veya diğer epilasyon türlerinde ciddi cilt problemlerine sahip oluyor. Lazer epilasyonun, ilk çıkan işlemlerinde de yine cilt problemlerinin ortaya çıktığını görmek mümkündür. Özellikle hassas ciltlerde kıl köklerinin tahriş olmasının önüne geçebilmek için buz lazer kullanılmaya başladı. Buz Lazer epilasyon sayesinde kıl köklerinin herhangi bir acı hissetmeden tamamen boşaltılabilmesi sağlanılmaktadır. Ayrıca epilasyon sonrasında ciltte oluşan yara, tahriş, kızarıklık, kıl dönmesi ve kabarıklık gibi pek çok konu buz lazer epilasyon ile tarihe karışmıştır. Buz lazerin de kendi içerisinde farklı çeşitleri olduğunu biliyoruz. Bunlardan bir tanesi SopranoIce olarak bilinmektedir. SopranoIce en çok tercih edilen buz lazer epilasyon yöntemidir. Bunun sayesinde acısız ağrısız ve tahriş olmadan istenmeyen tüylerden kurtulabilmeniz mümkündür. Fakat bu konuyu da suiistimal etmek isteyen kişiler buz lazer adı altında farklı aletler ile bu işlemi gerçekleştiriyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanılan cihazın FDA onayı almış olmasıdır. FDA onayı almamış olan cihazların kullanılması ise merdiven altı işlem yapıldığının önemli göstergesidir. Bu da cildinizde ciddi hastalıkların oluşabilmesine sebep olacaktır.

Erkek Lazer Epilasyon

Epilasyon deyince genelde akıllara bayanlar gelse de erkeklerin de bu konu ile ilgili olarak işlem yaptırdığı bilinmektedir. Özellikle göğüs bölgesinde sırt ve omuz bölgesindeki kıl yoğunluğu olan erkek lazer epilasyon yaptırmaktadır. Bunun dışında bazı erkekler tamamen tüysüz vücuttan hoşlandıkları için hem genital bölge hem koltuk altı hem de vücutlarında memnun olmadıkları diğer bölgelerdeki istenmeyen tüyleri lazer epilasyon ile yok ettirmektedirler. Yani lazer epilasyon sadece bayanlara özgü değil erkeklerin de tercih etmiş olduğu bir işlemdir. Lazer epilasyon yaptıracağınız zaman muhakkak tercih edeceğiniz firmanın bu işlemi resmi bir şekilde yaptığından emin olmalısınız. Birçok klinik ve güzellik merkezi lazer epilasyon işlemi gerçekleştiriyor. Kullanılan aletlerin kaliteli olmasının yanı sıra epilasyon işleminin yapılmış olduğu alanın hijyenik olması da herhangi bir sağlık problemi yaşamamanız için çok önemli bir konudur.

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Vücudunuzda var olmasını istemediğiniz, rahatsız olduğunuzu hissettiğiniz, devamlı olacak bir şekilde bu tüylerden nasıl kurtulabilirim diye düşündüğünüz sorunun cevabı da lazer epilasyon denilebilir. Günümüzde de çok fazla tercih edilmeye başlanan bir uygulama haline gelmiştir. Sizler de lazer epilasyon nedir diye merak ediyorsanız bu hizmetin birçok avantajı olduğunu görebilirsiniz. Lazer epilasyon faydaları fazla bir uygulama olsa da bu alanda hizmet alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır.

 • Öncelikle yapmanız gereken ilk sırada olması şart olan en önemli şey; Lazer Epilasyon hizmeti alacağınız yeri çok iyi bir şekilde araştırmak.

 • Normal lazer epilasyon merkezleri dışında dermatologlar ve bazı doktorlar da bu hizmeti vermektedir. Yapan kişinin deneyimli oluşu, yaptıracağınız yerin donanımlı ve hijyen açısından size yarar sağlayacak bir yer olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Hatta aklınızda ki soruları gidermek için lazer epilasyon yaptıracağınız yeri görmeye gidip daha net fikirler elde edebilirsiniz 

 • Lazer epilasyon insanı birçok tüy derdinden kurtarır ancak unutmamalısınız ki sizin cildiniz bu uygulamayı yaptırmaya izin verecek diye bir kural yoktur. Cilt teniniz açık ancak tüyleriniz koyu ise lazer epilasyondan daha iyi sonuçlar alırsınız.

 • Eğer açık ve ince yapılı tüylere sahipseniz tedavi size daha zor ve geç bir yarar sağlayacaktır. Bu yüzden yaptıracağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli bir kriterdir. 

 • Lazer epilasyonu yaptıracağınız zaman 4 hafta öncesine kadar kıl köklerinize herhangi bir şey uygulamamalısınız. Örneğin; cımbız, ağda, epilatör, tüy dökücü krem. Cildinizi tahriş edebilecek unsurlardan da uzak durmalısınız. Örneğin; peeling maddeleri, kremler

 • Lazer epilasyon diğer tüy alma yöntemlerine göre örneğin ağda veya tıraş gibi bu alternatiflere göre daha maddiyatlı bir şeydir. Ancak diğer alternatiflere göre kısa soluklu bir uygulama olmadığı için normal bir durumdur.

 • Sizde sırf ucuz olsun diye en tercih edilmeyen lazer epilasyon merkezlerini tercih etmeyin. Gerçekten bunu yaptırmak istiyorsanız gereken meblağı gözden çıkartın. 

 • Uzun süreli bir sonuç almak istiyor iseniz, sizin için gereken seans zamanına uymalısınız. Normal şartlarda  6-9 seans arasında kalıcı olarak çözüm alınmalıdır.

 • Cilt tipinize göre değişiklik olabilir ancak söylenen zamandan kafanıza göre seans süresine gelmeyi durdurmamalısınız.