Lazer Epilasyon - İşim Düştü

Lazer Epilasyon Fiyatları

İstenmeyen tüyler kadın-erkek herkesin en büyük problemleri arasındadır. Gerek özel bölgelerde olsun gerek yüz çevresinde olsun istenmeyen tüylerin temizlenmesi kişisel bakımda önemli adımlarındandır. Bu tüylerin temizlenmesi için epilasyon yöntemlerine başvurulmaktadır. Yapılan bu epilasyonlardan sonra problemin tekrar etmesi ise olasıdır. Bunun yerine lazer epilasyon yaptırarak bu problemlerin kökünden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Son dönemlerde birçok bayan ve erkek lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinden sonsuza kadar kurtuluyor. Hal böyle olunca bu işlemi gerçekleştiren pek çok firmayı da görmek mümkündür. Lazer epilasyon fiyatları konusunda da farklı bakış açıları gelişmiştir. Sizler istediğiniz hizmet, fiyat ve kalite konusunda bir araştırma yaparak doğru seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon birçok farklı tekniktir yapılabilmektedir. Özellikle cildi hassas olan kişiler ağda veya diğer epilasyon türlerinde ciddi cilt problemlerine sahip oluyor. Lazer epilasyonun, ilk çıkan işlemlerinde de yine cilt problemlerinin ortaya çıktığını görmek mümkündür. Özellikle hassas ciltlerde kıl köklerinin tahriş olmasının önüne geçebilmek için buz lazer kullanılmaya başladı. Buz Lazer epilasyon sayesinde kıl köklerinin herhangi bir acı hissetmeden tamamen boşaltılabilmesi sağlanılmaktadır. Ayrıca epilasyon sonrasında ciltte oluşan yara, tahriş, kızarıklık, kıl dönmesi ve kabarıklık gibi pek çok konu buz lazer epilasyon ile tarihe karışmıştır. Buz lazerin de kendi içerisinde farklı çeşitleri olduğunu biliyoruz. Bunlardan bir tanesi SopranoIce olarak bilinmektedir. SopranoIce en çok tercih edilen buz lazer epilasyon yöntemidir. Bunun sayesinde acısız ağrısız ve tahriş olmadan istenmeyen tüylerden kurtulabilmeniz mümkündür. Fakat bu konuyu da suiistimal etmek isteyen kişiler buz lazer adı altında farklı aletler ile bu işlemi gerçekleştiriyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanılan cihazın FDA onayı almış olmasıdır. FDA onayı almamış olan cihazların kullanılması ise merdiven altı işlem yapıldığının önemli göstergesidir. Bu da cildinizde ciddi hastalıkların oluşabilmesine sebep olacaktır.

Erkek Lazer Epilasyon

Epilasyon deyince genelde akıllara bayanlar gelse de erkeklerin de bu konu ile ilgili olarak işlem yaptırdığı bilinmektedir. Özellikle göğüs bölgesinde sırt ve omuz bölgesindeki kıl yoğunluğu olan erkek lazer epilasyon yaptırmaktadır. Bunun dışında bazı erkekler tamamen tüysüz vücuttan hoşlandıkları için hem genital bölge hem koltuk altı hem de vücutlarında memnun olmadıkları diğer bölgelerdeki istenmeyen tüyleri lazer epilasyon ile yok ettirmektedirler. Yani lazer epilasyon sadece bayanlara özgü değil erkeklerin de tercih etmiş olduğu bir işlemdir. Lazer epilasyon yaptıracağınız zaman muhakkak tercih edeceğiniz firmanın bu işlemi resmi bir şekilde yaptığından emin olmalısınız. Birçok klinik ve güzellik merkezi lazer epilasyon işlemi gerçekleştiriyor. Kullanılan aletlerin kaliteli olmasının yanı sıra epilasyon işleminin yapılmış olduğu alanın hijyenik olması da herhangi bir sağlık problemi yaşamamanız için çok önemli bir konudur.