Sosyal medya Danışmanlığı

Sosyal medya Danışmanlığı hizmeti veren firmalardan teklif almak için Sosyal medya Danışmanlığı talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Sosyal Medya Danışmanlığı

İnternet kullanımının giderek arttığı günümüzde kurumların sosyal medya ortamında aktif ve başarılı olmak için aldıkları hizmete sosyal medya danışmanlığı denir. Son yıllarda alınması zorunlu hale gelmiştir. Özellikle yeni kurulan ve sektörde kendilerine yer edinmek için mutlaka etkili sosyal medya kullanmalıdır. Firmaların prestijleri, reklamları, ürün tanıtımları, ürün satışları ve yeni sezon etkinlikleri sosyal medyada çok daha kısa sürede duyurulur. Geniş kitlelere firma amacını en net ve doğru şekilde iletir. Yanlış kullanım sonucunda firma prestiji yok olabilir. Bu nedenle sosyal medya danışmanlığı almak ve interneti doğru yönde kullanmak çok önemlidir.

Sosyal Medya Danışmanının Görevleri

Son yıllarda çok sık ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi olan sosyal medya danışmanlığı profesyonel kişiler tarafından verilir. Bu kişilerin görev ve sorumluluklarını sıralayacak olursak;

 • Şirketlerin ve markaların internetteki yerinin oluşmasını sağlar.
 • Markanın amacına yönelik müşteri ve hedef kitlesine doğru şekilde ulaşmak
 • Sosyal medya raporlarını ve etkinliklerini düzenler.
 • Sürekli olarak yeni içerikler üretir ve firmanın sayfasının hareketliliğini sağlar.
 • Doğru analizler yaparak markayı reklam ve tanıtım işlemlerinde doğru yönlendirmek.
Sıraladığımız bu kriterleri yerine getirebilen bir danışman markaları kısa sürede hedefledikleri noktaya ulaştırabilir. Aksi halde kısa sürede düşüşe geçerek marka imajı zarar görebilir.

Sosyal Medya Danışmanlığı Almanın Faydaları

Sosyal medya danışmanlığı yeni kurulan ve köklü olan firmalara çok büyük faydalar sağlar. Markaların yeni ürünlerinin kısa sürede dünya geneline tanıtılmasını sağlar. Reklam giderlerini çok önemli ölçüde düşürerek firma sermayesine katkıda bulunur. Firmaların dünya genelinde tanınmasını ve hedef kitlenin aklında kalmasına yardımcı olur. Rakip analizini en etkili şekilde sağlar. Yeni projelerini yakından takip ederek rakipleriniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yeni ve büyük kazançlar elde edeceğiniz iş birlikleri yapmanız için yardımcı olur. Hedef kitlenizin sayısını kısa sürede artırabilirsiniz. Markanın değerini kitlelere yansıtır ve bu değerin sürdürülmesini sağlar. Bilinçli ve doğru şekilde alınan danışmanlık hizmeti şirketlere çok büyük faydalar sağlar. Özellikle yeni kurulan firmalara tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medya Danışanlığı Nereden Alınır?

Sosyal medya danışmalığı hizmeti vermek için kurulmuş ajanslardan bu hizmeti alabilirsiniz. İnternet kullanımının artması ve satış sektörünün büyük oranda online olarak yapılması yeni ajansların kurulmasına neden olmuştur. Profesyonel olmayan ajanslar ile çalışmanızı önermiyoruz. Sosyal medya danışmanlığı eğitimini almış, sektörü yakından takip edebilen, reklamcılık ile ilgili donanımları olan ve rakip analizi yöntemlerini çok iyi bilen ajanslar sizleri başarıya götürür. İnternet üzerinden bu hizmeti yine alabilirsiniz. İlgili ajansın sitesinden çalışanlar bu hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Detaylı araştırma yaparak ve danışmanlık hizmeti veren ajansların referanslarını okuyarak kimlerle çalışacağınıza karar verebilirsiniz. Rakiplerinize fark atmak ve sektördeki yerinizi korumak için bu hizmeti almanız gerektiğini unutmayınız.

Benzer talepler

Açıklama
Merhaba,

Şirket olarak, sosyal medya danışmanlık, arama motoru optimizasyonu ve SMS pazarlama hizmeti almak istiyoruz.
Konu hakkında görüşmek üzere bilgi rica ederim.
Saygılarımla,
Ergür Gürdere

Nelere dikkat etmeliyiz

 • Sosyal medya danışmanlık hizmetinin önemi günümüzde daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. İnsanlar internetteki kimliklerine artık önem verirler. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti fiyatı gibi konular ise bu işe önem veren kişilerin merak konusu olmuştur. Sosyal medya danışmanlığı nedir sorusu çoğu kişiye yabancı iken, artık hayatımıza yerleşen bir kavram haline dönüşmüştür.

 • Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alacağınız zaman en önemli detayın hedef kitleniz olduğunu bilmelisiniz. Yapılan danışmanlığın hedef kitlenizi kazanacak şekilde olması gerekir.

 • Sosyal medya, günümüzün en önemli reklam ve tanıtım platformu haline gelmiştir. Dolayısıyla sosyal medya danışmanlığı da ihtiyaç duymanız halinde size destek sağlayan bir meslektir.

 • Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken nokta bu hizmeti ne kadar süre ile alacağınızdır. Danışmanlık hizmetinin uzun süre olması, sizin için daha iyi faydalar sağlayacaktır.

 • Birden fazla sosyal medya hesabınız olabilir. Bu durumda hepsi için topluca sosyal medya danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Hesapların uyum içinde yönetilmesi daha doğru olur.

 • İnternet ortamı, devamlı yeniliklerin ortaya çıktığı, trendlerin bir gün gibi kısa bir sürede değişebildiği bir ortamdır. Dolayısıyla danışmanlık hizmetinde yeniliklerin takip edilmesi önemlidir.

 • Sosyal medya danışmanlık hizmeti alacağınız zaman, öncelikle fiyat konusunda bilgi talep edebilirsiniz. Hizmetin fiyatı sizin için de uygunsa, sorunsuz bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.

 • Sosyal medya danışmanlığı dinamik bir hizmet koludur. Bu dinamiği, danışmanınızla birlikte yürütebilirsiniz. Fikir alışverişi yapabilir ve paylaşımlarda ağırlık verilmesi gereken konuları belirtebilirsiniz.

 • Şirketinize ait bir sosyal medya hesabı için danışmanlık hizmeti alıyorsanız, müşteri kitlenizin ilgisini çekecek paylaşımlara yer verilmesi önemlidir. İnsanlar ilgilerini çekmeyen hesapları takip etmezler.

 • Sosyal medya danışmanlığı hizmetini alırken, sadece tek bir platforma yönelmeniz doğru olmaz. Tüm sosyal medya platformlarında aktif olarak yer almanız tanınırlığınızı artırır.

 • Birçok farklı mecra üzerinden yayın yapılmasına önem verin.

 • Hedef kitlenizi genişletmek adına yerli ve yabancı herkesin ilgisini çekecek paylaşımlar yapılmasına önem vermelisiniz.