PVC Kapı Pencere

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Pimapen pencereler bazen tamire ihtiyaç duyabilir. Pencerenin uzun yıllar kullanılması ya da kaliteli olmayan malzemelerden üretilmesi sonucu bozulma olabilir ve pencere tamire ihtiyaç duyabilir.

Pimapen PVC Kapı Pencere Yaptırma Faydaları

Kışın soğuktan korunup faturalarınızı fazla ödemek istemiyorsanız mutlaka evinize, iş yerlerinize Pvc Pimapen Kapı Pencere yaptırmanız önerilmektedir. Eski ahşap pencere ve kapılarınız size herhangi bir izolasyon sağlamaz, soğuktan korumaz ve cebinizi yakamaya başlar. Tam bu durumda yardımınıza yeni nesil PVC kapı ve pencereler yardımınıza koşmaktadır. Plastik doğramaların birçok renk ve kalite farkı bulunmaktadır.

Evinize hava ayrı bir hava katacak ahşap desenli, (altın meşe) koyu kahve, (maun) antik meşe, antrasit gri ve beyaz gibi birçok renkle size ayrıcalık sunmaktadır. 1990 li yılların başından bugünümüze gelişen teknolojiyle farklı sistemlerle karsımıza çıkmaktadır. Sürgülü, üstten açılır (çift açılım) katlanır gibi birçok sistemi bulunmaktadır. Her markanın kendine göre kalınlık, odacık sayısı, içindeki destek sacı farkları bulunmakta bunları göze alarak araştırmanızda yarar vardır. Ayrıca birçok markada antibakteriyel özelliği bulunmaktadır.

Pimapen Pencere Tamiri Nasıl Yapılır?

Pimapen pencere tamiri pencerenin neresinin bozulduğuna göre değişiklik gösterir. Kanatları bozulduysa menteşeler sökülüp kanat ayarlaması yapılır ve pencere kanadı monte edilir. Eğer pencere kilidi bozulduysa kilitleri değiştirmek veya ayarlamalarını düzeltmek gerekebilir. 

Pimapen pencerenin kol kısmında bir sorun varsa kolun sökülmesi gereklidir. Yeni bir kol takılarak ya da kol mekanizmasında bulunan vidaların düzeltilmesiyle sorun giderilebilir. Pimapen pencere tamiri yapılırken pencerenin çift ve tek açılımlı olup olmamasına dikkat edilir. Çünkü bu iki pencere modelinin tamiri oldukça farklıdır.

PVC pencere tam kapanmıyorsa kilit veya silikon lastikte sorun görülebilir. Kilit sisteminin tam oturmadığı görülürse kilit pencereden sökülür ve gerekli işlemler yapılır. Bunun yanı sıra penceredeki silikon lastiğin zarar görüldüğü tespit edildiyse bunun değiştirilmesi gerekebilir. 

Pimapen Kapı Tamiri Nasıl Yapılır?

Pimapen kapılar genellikle balkon ya da teraslar için tercih edilir. Bu kapılar zamanla bozulabilir ve tamir edilemeye ihtiyaç duyabilir. Pimapen kapı tamiri oldukça kolay olup şu şekilde tamir edilir:

  • Öncelikle kapının ne tür sorunu olduğuna bakılır. 
  • Kapı aşağıya doğru düşüyorsa menteşeleri sökülür ve gerekli ayarlamalar yapılır.
  • Kapı yukarıya doğru çıkıyorsa menteşe ve kilit ayarlamalarında bir sorun olabilir. Bunun için kilit kısmı ve menteşeler düzeltilir. Gerekli görülüyorsa yenileri takılabilir.
  • Eğer pimapen kapı tam kapanmıyorsa ve arasından hava geliyorsa kapının silikon bantları hasar görmüş olabilir. Bunun dışında kilit ve kol sisteminde bir sorun olabilir. Silikon bantlar veya kilit sistemi değiştirilir.

PVC kapı tamiri yapılırken daha büyük sorun varsa kapının montesinde ya da kapının ölçüsünde bir problem olduğu düşünülebilir. Bunun için yeni bir pimapen kapı taktırmak gerekebilir. Pimapen kapı tamirinin zorluğu ve kolaylığı soruna göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca herhangi bir sorun görüldüğünde kısa süre içinde tamir firmalarına haber verilmesi gerekir.

PVC Pimapen Kapı Pencere İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Pimapen Kapı Pencere uzun 6 metre boy halindedir. Ölçülere göre kesimi yapıldıktan sonra yağmurlu havalarda suyun eve girmesi engellenmesi için su tahliye delikleri açılır ve ayrıca hava delikleri açılmaktadır. Profilin türüne göre içlerine destek saçları konmaktadır. Sonrasında 220 ile 250 derece arasında köşe kenarları ısıtılıp birbirine kaynaklanmaktadır. Kaynak işleminden sonra pencere kapılarınıza uygun kilit mekanizması ve cam için çıtaları kesildikten sonra montaja hazır hale gelmektedir.

PVC Kapı Pencere (Pimapen) Montajı Nasıl Yapılmaktadır?

Montaj için ilk yapılacak işlem daire dolu ise eşyaları koruyucu örtüyle toza ve kire maruz kalmaması için kapatmaktır. Ayrıca evinizdeki eski ahşap, demir ve alüminyum doğramalarınız sökülmeden önce mutlaka yerlere de koruyucu örtü serilmesi gerekir. Sökme işlemini yaparken aşağıya düşebilecek herhangi bir cismin zarar vermemesi için şerit çekilmesi gerekmektedir. Gerekli alet ve malzemeyle eski pencere, kapılarını sökerek zemini temizleyip Pvc Kapı Pencere Pimapen montaj işlemine geçebiliriz. Darbeli matkap yardımıyla üstten, alttan, yanlarından delerek buldeks vida yardımıyla montajlanır. Bu işlemden sonra izolasyon köpüğü ve silikonları çekilir. Gerekli sıva tamiratı ve camları takıldıktan sonra montaj işlemini tamamlamış oluruz.

PVC Pimapen Kapı Pencere Isıcam Seçimi Nasıl Olmalıdır?

PVC kapı pencerelerde en önemli olay doğru ve uygun ısıcam seçimidir. Çünkü ısıdan ve sesten size %70 - %80 korumaktadır. Isıcam sinerji; normal standart çift camlara göre %50 tasarruf ve isi kaybının önüne geçtiği ısıcamlardan biridir. En iyi performans alacağınız ısıcamdır. Sert geçen kış bölgelerinde ısının içerde kalmasını sağlar herhangi bir ısı kaybınız asla olmaz. Isıcam konfor; ise size %40 tasarruf sağlamaktadır. Yazın sıcak geçen kışın normal geçen yerlerde tercih edilmektedir. Çünkü bu ısıcam güneş sıcaklığını içeri girmesini engellediği için sıcak bölgelerde daha çok tercih edilmektedir. Lamine dediğimiz camlar ise ısı ve basınçla üretimi olmaktadır. Herhangi bir kazayla camın kırılması durumunda parçalar toplu kalarak zarar vermesi en aza inmektedir. Darbelere karşı dayanaklı olup ayrıca UV ışınlarının iç ortama girmesini engellemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

PVC Ustaları ile Nasıl İletişim Kurabilirim?

PVC ustaları belli bir firmaya bağlı çalışır. PVC pencere ya da kapı yaptırmak veya PVC kapı, pencere tamiri için PVC ustası çağırmak için firmaların iş adresleri aracılığıyla PVC ustalarına ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra firmalardan PVC ustalarının telefon numaralarını ya da mail adreslerini isteyerek iletişim kurabilirsiniz.

PVC ile Pimapen Aynı mı?

Çoğu kişi PVC ile pimapenin aynı olup olmadığını merak eder. PVC üretilirken polimer denilen bir malzeme kullanılır. Polimerden üretilen PVC, tuz ve petrolün karışımıyla bir çeşit plastiğe dönüşür. Bu plastik malzeme ise pimapen pencerelerin yapımında kullanılır. Bundan dolayı pimapen pencereye PVC denilir. Bazı pimapen ve PVC üreticileri ise pimapenin PVC’nin modellerinden biri olduğunu söyler. Yani PVC ile pimapen aynı ürünlerdir.

PVC Kapı Sağlam mı?

PVC kapılar çeşitli iş yerlerinde ve evlerde kullanılır. Oldukça dayanıklı ve güçlü malzemelerden üretilen bu kapı modellerinin sağlam olduğu söylenebilir. Uzun ömürlü malzemelerden yapılan PVC kapılar kırılmaya ve çeşitli hasarlara karşı dirençlidir. Bunun yanı sıra şişme, ısı, ses yalıtımı ve güvenlik konularında gösterdiği performansla da üst sıralarda yer alır. 

PVC Pencere Sağlığa Zararlı mı?

PVC pencerelerin insan sağlığına bir zararı olmadığı çeşitli testler sonucu kanıtlanmıştır. PVC pencereler oldukça kaliteli ürünlerdir. Bundan dolayı insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Bu pencereler zararlı gaz salınımı yapmadığı için içerideki oksijen miktarını azaltmaz. Bunun yanı sıra boya, vernik gibi çeşitli kimyasal maddeleri yüzeyinde tutmadığı için insan sağlığına herhangi bir zarar vermez. 

Pimapen Pencere Ömrü Ne Kadardır?

Pimapen pencereler uzun süre boyunca kullanılmasıyla öne çıkar. Pimapen pencereler oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilir. Bundan dolayı pimapen pencerelerin ömrünün 10 yıl olduğu belirtilir. Bununla birlikte bu sürenin pimapen pencerelerin kullanımına ve pencerenin kalitesine göre artıp azalabildiği de unutulmamalıdır.

PVC Pencere Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

PVC pencere ölçüsü hesaplanırken metretül ölçü birimi kullanılır. Bu ölçü birimi metrekare ya da metre ölçülerinden farklıdır. Metretül ölçü birimiyle PVC profillerinin uzunluğu ve miktarı hesaplanarak PVC pencere ölçüsü belirlenir.

PVC Pencere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

PVC pencere alırken ısı ve ses yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. Ayrıca hava geçirgenliği özelliği olup olmadığına bakılmalıdır. Cam yapısının argon gazlı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bunun yanında camın ve PVC malzemesinin hangi direnç sınıfına girdiğine bakılmalıdır. Camın güneş ışığını mevsime göre nasıl yansıttığına dikkat edilmelidir.

PVC Kapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Darbelere karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çift yalıtım malzemesinin kullanılıp kullanılmadığına bakılmalıdır. Ayrıca camın çift olup olmadığına dikkat edilmeli, neme ve darbelere karşı dayanıklı olup olmadığı sorulmalıdır. CE standartlarına uyup uymadığı kontrol edilmelidir. Dayanıklı PVC malzemeden üretilip üretilmediğine dikkat edilmelidir.

 

2,800.00₺

Ankara
Eski pencere sökülüp yeni pvc pencere takılmasını talep ediyorum ısı camlı olacak ve işçilik dahil fiyat nedir?
  • Kaç Adet Kapı Yapılacak?:
  • Kaç Adet Pencere Yapılacak?:
  • Montaj:
  • Ne Yapılacak?:
  • Tadilat & Tamirat:
  • Yeni Ürün:

2,500.00₺

Ankara
Merhaba Çankayada yaşıyorum pimapen pencereye ihtiyaç var standart ölçü ve beyaz renk fiyat nedir?

3,000.00₺

İstanbul
Isıcamlı pvc pencere istiyorum renk beyaz olacak beşiktaş ilçesinde evim uygun fiyat lütfen

3,100.00₺

İstanbul
Isı camlı 150*150 ölçülerinde pencereye ihtiyacım var fiyat bilgisi lütfen

3,000.00₺

Adana
120*120 ölçülerinde pencere yaptırmak istiyorum Adana-Çukurovada bulunuyorum. İyi bir fiyat verirseniz 5 pencere yaptıracağım.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans