Ofis Temizliği

Fiyat

İl

Büyüklük

Neler Dahil Olsun?

İşim Düştü'de Ofis Temizliği Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Ofis Temizliği ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Ofis Temizliği ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Ofis Temizliği hizmetin yapılsın

Ofis Temizliği

Temizlik insan yaşamının devam ettiği her alanda son derece gerekli olan işlerdir. Kaldığımız yerlerin temizliği bizim kişiliğimizi yansıtmaktadır. Çalışma ofislerimiz de buna dâhildir. Çalışma ofislerine gelen müşterileri ilk karşılayacak olan temizlik ve düzen olmalıdır. Düzenli ve temiz görünen bir ofis gelen müşterilerin etkilenmesi açısından büyük önem arz eder. Çalışma hayatı olan bir insanın gününü en fazla geçirdiği ortam ofisidir. Ofislerin temizliği gerek sağlığımız gerekse ruh halimizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Yaşadığımız evimizden daha fazla vakit geçirdiğimiz ofislerimizi temizlerken ferahlığı sağlamak amaçlı 3 ana kuralı unutmamak gereklidir. Bunları sıralamak gerekirse eğer; ilk olarak temizliğe soldan başlayıp sağa doğru gidilmesi gerekir. Ardından yukarıdan aşağıya doğru devam edilmelidir. Son olarak ise temizden kirliye doğru gidilmesi gerekmektedir.

Ofis Temizlik Kuralları

Eğer doğru bir ofis temizliği yapmak istiyorsanız birkaç temel kuralı unutmamanız gerekir. Bu işlemler yapılırken hem ortamın daha ferah olması sağlanır hem de ofislerde işlerin de daha düzenli yürümesi sağlanır. Bunlardan bazıları şöyledir.

Masa Üstü Cihazları

Bilgisayar ve telefon gibi sürekli yakınımızda olan cihazları özenle temizlemek gerekmektedir. Çünkü onlara nefesimiz ve ellerimiz temas eder. Bu cihazlara diğer bölgeleri temizlerken kullandığınız temizlik bezleri kullanmayıp ayrı bir bez kullanılması gerekir. Bilgisayar monitörü temizliği yapılırken ise çok hafif bir nemli bez kullanılması gerekmektedir. Ardından hemen kurulama işlemi yapılmalıdır.

Zeminler

Ofisin yerleri halı ile döşenmiş ise yürüme alanları vakum yolu ile süpürülmelidir. İnce bir temizlik yapılması için masa altlarında bulunan çöp kovalarının arka tarafları da unutulmamalıdır. Eğer halı yok ise zemini öncelikle temiz bir şekilde süpürülmesi gerekir. Ardından nemli bir bez yardımı ile silinip ardından kuru bir bez ile kurutulması gerekir. Zemin temizliğinde yerlerde leke kalmaması son derece önemlidir. Silinen alanlar kurumadan basmamaya özen gösterilmelidir.

Küllük ve Çöp Kovaları

Masa üzerinde bulunan sigara küllüklerinin boşaltım işlemi yapılırken çevreye dağılmaması için çöp kovasının içine doğru yavaşça dökülmesi gerekir. Çöp kovalarının boşaltım işlemi yapılırken poşetin ıslak ise ya da yırtık ise mutlaka değişimi şarttır.

Çalışma Masaları

Ofis temizliği yapılır iken en çok özenilmesi gereken yer masa üstü olmalıdır. Masa üstü temizliği yapılırken sol taraftan başlayıp sağa doğru düzenli bir şekilde temizliği yapılmalıdır.  Üzerinde bulunan eşyaların alt bölümleri unutulmamalıdır. Silinen bölgelerde leke kalmaması konusunda dikkat edilmelidir. Islak bir bez yardımı ile bu temizlik yapıldıktan sonra kuru bir bez ile nemi alınmalıdır. Masa temizliğinde çalışma düzeninin bozulmaması oldukça önemlidir.

Temizlik Sonrası Kontrol

Bu işlemlerin ardından yapılan tüm temizlik bölgeleri tekrardan bir göz gezdirilerek eksik bir tarafın kalmadığı emin olunmalıdır. Ofis temizliği bittikten sonraki adım ise o bölgenin iyi bir şekilde havalandırılması gerekmektedir.

 
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl