Ofis Temizliği

Ofis Temizliği hizmeti veren firmalardan teklif almak için Ofis Temizliği talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Ofis Temizliği

Temizlik insan yaşamının devam ettiği her alanda son derece gerekli olan işlerdir. Kaldığımız yerlerin temizliği bizim kişiliğimizi yansıtmaktadır. Çalışma ofislerimiz de buna dâhildir. Çalışma ofislerine gelen müşterileri ilk karşılayacak olan temizlik ve düzen olmalıdır. Düzenli ve temiz görünen bir ofis gelen müşterilerin etkilenmesi açısından büyük önem arz eder. Çalışma hayatı olan bir insanın gününü en fazla geçirdiği ortam ofisidir. Ofislerin temizliği gerek sağlığımız gerekse ruh halimizin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Yaşadığımız evimizden daha fazla vakit geçirdiğimiz ofislerimizi temizlerken ferahlığı sağlamak amaçlı 3 ana kuralı unutmamak gereklidir. Bunları sıralamak gerekirse eğer; ilk olarak temizliğe soldan başlayıp sağa doğru gidilmesi gerekir. Ardından yukarıdan aşağıya doğru devam edilmelidir. Son olarak ise temizden kirliye doğru gidilmesi gerekmektedir.

Ofis Temizlik Kuralları

Eğer doğru bir ofis temizliği yapmak istiyorsanız birkaç temel kuralı unutmamanız gerekir. Bu işlemler yapılırken hem ortamın daha ferah olması sağlanır hem de ofislerde işlerin de daha düzenli yürümesi sağlanır. Bunlardan bazıları şöyledir.

Masa Üstü Cihazları

Bilgisayar ve telefon gibi sürekli yakınımızda olan cihazları özenle temizlemek gerekmektedir. Çünkü onlara nefesimiz ve ellerimiz temas eder. Bu cihazlara diğer bölgeleri temizlerken kullandığınız temizlik bezleri kullanmayıp ayrı bir bez kullanılması gerekir. Bilgisayar monitörü temizliği yapılırken ise çok hafif bir nemli bez kullanılması gerekmektedir. Ardından hemen kurulama işlemi yapılmalıdır.

Zeminler

Ofisin yerleri halı ile döşenmiş ise yürüme alanları vakum yolu ile süpürülmelidir. İnce bir temizlik yapılması için masa altlarında bulunan çöp kovalarının arka tarafları da unutulmamalıdır. Eğer halı yok ise zemini öncelikle temiz bir şekilde süpürülmesi gerekir. Ardından nemli bir bez yardımı ile silinip ardından kuru bir bez ile kurutulması gerekir. Zemin temizliğinde yerlerde leke kalmaması son derece önemlidir. Silinen alanlar kurumadan basmamaya özen gösterilmelidir.

Küllük ve Çöp Kovaları

Masa üzerinde bulunan sigara küllüklerinin boşaltım işlemi yapılırken çevreye dağılmaması için çöp kovasının içine doğru yavaşça dökülmesi gerekir. Çöp kovalarının boşaltım işlemi yapılırken poşetin ıslak ise ya da yırtık ise mutlaka değişimi şarttır.

Çalışma Masaları

Ofis temizliği yapılır iken en çok özenilmesi gereken yer masa üstü olmalıdır. Masa üstü temizliği yapılırken sol taraftan başlayıp sağa doğru düzenli bir şekilde temizliği yapılmalıdır.  Üzerinde bulunan eşyaların alt bölümleri unutulmamalıdır. Silinen bölgelerde leke kalmaması konusunda dikkat edilmelidir. Islak bir bez yardımı ile bu temizlik yapıldıktan sonra kuru bir bez ile nemi alınmalıdır. Masa temizliğinde çalışma düzeninin bozulmaması oldukça önemlidir.

Temizlik Sonrası Kontrol

Bu işlemlerin ardından yapılan tüm temizlik bölgeleri tekrardan bir göz gezdirilerek eksik bir tarafın kalmadığı emin olunmalıdır. Ofis temizliği bittikten sonraki adım ise o bölgenin iyi bir şekilde havalandırılması gerekmektedir.

 

Benzer talepler

 • Temizlenecek ofis kaç metrekare?: 1000
 • Açıklama
  h.içi 16:00-19:00
  h.sonu (sadece pazar): 15:30-17:30 saatleri arasında
  6 gün
  temizlik malzemeleri bize ait olmak üzere temizlik hizmeti almak istiyoruz.
 • Temizlenecek ofis kaç metrekare?: 100
 • Açıklama
  Ofis içi temizliğinin yapılmasını istiyoruz.

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Ofis temizliği iş yeri sahipleri ve gelen müşteriler açısından önemli bir konudur. Ticaret yapan iş yerleri ve ofisler alanında referanslı temizlik şirketlerinden yardım almalılar. Bu durum işyeri ve ofislerin prestiji açısından önemlidir. Temizlik firmaları fiyatlarını belirlerken verecekleri hizmetlerin ve kullanacağı ürünlerin ölçüsünde belirler. Temizlikte önem verilen konular:

  • Temizlik firması seçiminde oldukça titiz bir inceleme yapılmalı ve daha sonra bir seçimde bulunulmalıdır.

  • Firmaları tercih ederken öncelikle bir fiyat araştırması yapmak gerekir. yapılan araştırmalar sonucu bütçeye elverişli olan firma seçilir.

  • İşyeri ve ofis temizliği hizmetleri sırasında tercih edeceğiniz firmanın referanslarının iyi olması ve olumlu dönüşleri bulunmalıdır.

  • Temizlik şirketi seçiminde bulunacak iş yeri ve ofis sahipleri bu konuda internet üzerinden de araştırma başlatabilirler. Çünkü temizlik şirketleri ile ilgili yapılan yorumlar şirket seçiminde oldukça etkilidir.

  • Tercih edilen firmaların hem güvenilir olması hem de işini kaliteli bir şekilde yerine getirmesi gerekir.

  • Temizlik hizmeti sunacak personelin kullandığı ekipman ve deterjan kullanımı çok önemlidir. bu ürünlerin kalitesine dikkat etmek gerekir.

  • Kurumsal bir firma tercihinde bulunmak işlerin profesyonelce yapılması anlamına gelir.

  • Temizlik şirketleri işine ve müşterisine önem vermelidir.

  • Temizliğe başlamadan önce gelen uzman ekibe temizlik alanları önceden belirtilmelidir.

  • İşyeri ve ofis temizliği sırasında hassas temizlik anlayışı ile hareket eden firmaları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

  • Temizlik firmalarının temizlik sırasında insan sağlığına zarar vermeyen ürünleri kullanmasına dikkat etmek gerekir.

  • Gelen personellerin işinde iyi olması ve başarılı bir şekilde temizlik yapmaları çok önemlidir.

  • Temizlik firması seçiminde bulunurken şirketlerin temizlik konusunda başarılı oldukları alanlar bulunur. Bu nedenle ofis ve işyeri temizliği için bu konuda uzmanlık kazanmış firmayı tercih etmek daha verimli olacaktır.

  • İşyeri ve ofis temizliği için gelen kişilerin bu alanla ilgili temizlik malzemesi kullanması gerekir. Çünkü temizliğin başarılı olması doğru malzeme kullanımına bağlıdır.

  • Temizlik şirketlerinin temizlik sırasında gönderdikleri personel sayısı çok önemlidir. çünkü fazla çalışan olması işlerin kısa sürede bitmesi anlamına gelir.