Dövme

İşim Düştü'de Dövme Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Dövme ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Dövme ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Dövme hizmetin yapılsın

Dövme Sanatçıları İşim Düştü'de

Vücudun çeşitli yerlerinde cilt altına pigment maddelerinin enjekte edilmesine dövme nedir.  Bu işlem estetik uygulama sınıfına girmektedir. Dövme sanatı oldukça eskilere Mısır tarihine kadar dayanır.  Dövme geçmiş zamanlarda ilk ortaya çıktığı dönemde damga olarak nitelendirilmiş ve bu tabir zaman geçtikçe dövme sanatı şekline evrilmiştir. Günümüzde iyi görünmek ya da özel bir anı vücudunda taşımak isteyen kişiler dövme yaptırırken geçmiş zamanda bu işlem daha çok işaretleme amacı ile yapılmaktaydı. Bir guruba ya da kabileye dâhil olanların pigmentler ile işaretlendiği bilinmektedir. Tarihte dövme sanatının bulunduğuna dair en iyi kanıt kurgan mezarlar içerisinde bulunmaktadır. Fakat eski zamanlardaki dövmeler ile günümüzdeki dövmeler arasında pek çok fark bulunur. Günümüzde tekniklerin daha da ilerlemesi sonucu ustalık eseri sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Dövmeyi kısaca özetlemek istersek sanatın bedene istenmesi şeklinde yapabiliriz.

Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde her yerde dövme yaptırmak mümkündür. Fakat her yere güvenip dövme yaptırmak doğru değildir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri dövme yapılacak ortamın mutlaka steril olması gerektiğidir. Aynı zamanda dövme malzemelerinin temiz ve tek kullanımlık olmasına da son derece dikkat etmek gerekir. Bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon problemi ile karşılaşmak istemeyen kişilerin mutlaka iyi bir araştırma yapması ve bunun sonucunda en temiz ve en güvenilir yeri bulması gerekir. Dövme salonu seçerken sağlık bakanlığından onaylı salonları seçmeye dikkat etmek çok önemlidir. Aynı zamanda güzel bir dövme sahibi olmak için dövme sanatçısının yetenek ve becerisini iyi araştırmak gerekir. Aksi takdirde istenilen dövmeye ulaşmak pekte mümkün değildir. Dövme malzemelerinin cilt ile uyumlu olması ve malzemelerin kalitesi de en önemli hususlardan biridir.

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme yaptırmak isteyen kişi dövme yaptırmadan önce yaptıracağı dövme şeklini ya da motifini seçer. Seçilen şekil ya da motiflerin sınırları karbon kâğıtları üzerinde belirgin bir hale getirilir. Dövme yapılacak alanda cilt tamamen tüylerden ve yıllardan arındırılır ve deriye antiseptik sürülerek arındırılır. Kıllardan arındırılan ve dezenfekte edilen deri daha sonra vazelin ile nemlendirilir. Daha sonra kişinin istediği motif deriye yapıştırılır. Tek kullanımlık ve steril iğneler ile istenilen renk seçilerek deriye uygulamaya başlanır.  Böylece cilt altına enjekte edilen pigmentler motifin oluşmasını sağlar.

Dövme Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dövme yaptıran kişinin dövme bakımını düzenli olarak yapması gerekmektedir. Dövme yapılan alanın dezenfekte edilmesi ve sürekli nemlendirilmesi gerekir. Eczanelerden temin edilebilen antibakteriyel kremler kullanmak gerekir. Aynı zamanda güneş kremi kullanımı da dövme bakımı için oldukça idealdir. Dövmenin yapıldığı ilk zamanlar dövme yapılan bölgeyi fiziksel çarpmalardan ve sürtünmelerden korumak gerekir. Dövme bakımının düzgün bir şekilde yapılmadığı takdirde ciltte tahrişler meydana gelmektedir. Aynı zamanda dövmede solmalarda görülebilir. Bu sebeple dövme bakımına son derece dikkat etmek gerekir.

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl