Dövme

İşim Düştü'de Dövme Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Dövme ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Dövme ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Dövme hizmetin yapılsın

Dövme, birçok kültürde farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Yüzyıllarca bazı kültürlerde dini inançlar doğrultusu ile yapılan dövmeler, bazı kültürlerde de milliyetçi duygular yaşayarak yapılmaktaydı. Günümüzde ise dövme yapımı daha bireysel düşünceler ile yapılması yaygınlaşmıştır. Derinin altına işlenen boyalar ile yapılan dövmelerin anlamı kullanıcılara göre değişmektedir. İnsanların hayatları boyunca yaşadıkları herhangi bir travmatik olay ya da unutmak istemediği güzel simgeleri vücutlarında taşıma isteği oldukça yaygınlaşmıştır.

Dövme Sanatçıları İşim Düştü'de

Vücudun çeşitli yerlerinde cilt altına pigment maddelerinin enjekte edilmesine dövme nedir.  Bu işlem estetik uygulama sınıfına girmektedir. Dövme sanatı oldukça eskilere Mısır tarihine kadar dayanır.  Dövme geçmiş zamanlarda ilk ortaya çıktığı dönemde damga olarak nitelendirilmiş ve bu tabir zaman geçtikçe dövme sanatı şekline evrilmiştir. Günümüzde iyi görünmek ya da özel bir anı vücudunda taşımak isteyen kişiler dövme yaptırırken geçmiş zamanda bu işlem daha çok işaretleme amacı ile yapılmaktaydı. Bir guruba ya da kabileye dâhil olanların pigmentler ile işaretlendiği bilinmektedir. Tarihte dövme sanatının bulunduğuna dair en iyi kanıt kurgan mezarlar içerisinde bulunmaktadır. Fakat eski zamanlardaki dövmeler ile günümüzdeki dövmeler arasında pek çok fark bulunur. Günümüzde tekniklerin daha da ilerlemesi sonucu ustalık eseri sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Dövmeyi kısaca özetlemek istersek sanatın bedene istenmesi şeklinde yapabiliriz.

En İyi Dövme Stüdyoları

Dövmeyi yapacak kişinin yetkinliği kadar dövme stüdyosu seçiminiz de bir o kadar önemlidir. Dövme yapımı deri altına enjekte edilen boya yolu ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla dövmeyi yaptıracağınız stüdyonun da sağlık ve güvenlik açısından gereklilikleri karşılaması önemlidir. En iyi dövme stüdyoları için hijyen kurallarına uymak müşterilerin çeşitli hastalıklardan korumak için gereklidir. Örneğin dövmenin yapılması için kullanılan iğneler kişiye özel olmalıdır. Aksi takdirde birçok hastalık kaçınılmaz olacaktır.

Dövme Tasarımı Yaptırmak İstiyorum

Dövme tasarımı yaptırmak istiyorum.” diyen kişiler genellikle kişisel anlamlar taşıyan dövmeler tasarlamak ya da tasarlatmaktadırlar. Buna bağlı olarak kimi dövme stüdyolarına bizzat sizin için anlamı olan dövme tasarımlarınızı iletebilir ve kendi üzerinizde yapılmasını talep edebilirsiniz. Belki kimsenin anlamayacağı ama sizin için önemli anlamlara sahip bu tasarımlara vücudunuzda hayat verebilirsiniz. Üstelik bunun için çok iyi bir çizer olmanıza gerek yok. Aklınızdaki şeyi kabataslak çizmeniz ve dövmecinizden çizimi düzenlemesini istemeniz yeterli.Dövme Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde her yerde dövme yaptırmak mümkündür. Fakat her yere güvenip dövme yaptırmak doğru değildir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri dövme yapılacak ortamın mutlaka steril olması gerektiğidir. Aynı zamanda dövme malzemelerinin temiz ve tek kullanımlık olmasına da son derece dikkat etmek gerekir. Bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon problemi ile karşılaşmak istemeyen kişilerin mutlaka iyi bir araştırma yapması ve bunun sonucunda en temiz ve en güvenilir yeri bulması gerekir. Dövme salonu seçerken sağlık bakanlığından onaylı salonları seçmeye dikkat etmek çok önemlidir. Aynı zamanda güzel bir dövme sahibi olmak için dövme sanatçısının yetenek ve becerisini iyi araştırmak gerekir. Aksi takdirde istenilen dövmeye ulaşmak pekte mümkün değildir. Dövme malzemelerinin cilt ile uyumlu olması ve malzemelerin kalitesi de en önemli hususlardan biridir.

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme yaptırmak isteyen kişi dövme yaptırmadan önce yaptıracağı dövme şeklini ya da motifini seçer. Seçilen şekil ya da motiflerin sınırları karbon kâğıtları üzerinde belirgin bir hale getirilir. Dövme yapılacak alanda cilt tamamen tüylerden ve yıllardan arındırılır ve deriye antiseptik sürülerek arındırılır. Kıllardan arındırılan ve dezenfekte edilen deri daha sonra vazelin ile nemlendirilir. Daha sonra kişinin istediği motif deriye yapıştırılır. Tek kullanımlık ve steril iğneler ile istenilen renk seçilerek deriye uygulamaya başlanır.  Böylece cilt altına enjekte edilen pigmentler motifin oluşmasını sağlar.

Dövme Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dövme yaptıran kişinin dövme bakımını düzenli olarak yapması gerekmektedir. Dövme yapılan alanın dezenfekte edilmesi ve sürekli nemlendirilmesi gerekir. Eczanelerden temin edilebilen antibakteriyel kremler kullanmak gerekir. Aynı zamanda güneş kremi kullanımı da dövme bakımı için oldukça idealdir. Dövmenin yapıldığı ilk zamanlar dövme yapılan bölgeyi fiziksel çarpmalardan ve sürtünmelerden korumak gerekir. Dövme bakımının düzgün bir şekilde yapılmadığı takdirde ciltte tahrişler meydana gelmektedir. Aynı zamanda dövmede solmalarda görülebilir. Bu sebeple dövme bakımına son derece dikkat etmek gerekir.

Dövme Yaptırdıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Dövme yaptırdıktan sonra işlem yapılan bölgeye oldukça hassas davranmalısınız. Öncelikle ilgili bölgenin son derecede temiz ve kuru tutulması büyük önem arz etmektedir. Böylece çeşitli cilt rahatsızlıklarından korunmuş olursunuz. Ayrıca dövme yapılan bölge özellikle ilk 24 ila 48 saat arası çok hassas olacaktır. Bu nedenle bölgeyi temizlemek istediğinizde oldukça nazik hareketler uygulamanız gerekmektedir. 

Ayrıca bölgeyi krem ya da merhem ile nemlendirmelisiniz. Günde bir ya da iki kere bu işlemi yapmanız durumunda kısa süre içinde dövmenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca direkt olarak güneşle ve dar kıyafetlerle temas ettirmemeniz ve ilk iki hafta boyunca havuza ya da denize girmemeniz de bu konuda önem taşımaktadır. 

Dövme Yaptırmanın Avantajları 

İnsan vücudu, bir ev gibidir. Evi korumak, düzenlemek, sevmek gerekir. Kimi insanlar da evlerini süslemek isterler. Dövme de insan vücudunu süslemek, kendileri için daha kendileri gibi hissetmeleri için bir yöntemdir. Kimi iş yerlerinde ve çeşitli mesleklerde dövme hoş karşılanmasa da avantajları da yok değildir.

 • Kendi tarzınızı yansıtırsınız.
 • Sizin için anlamı olan bir şeyi vücudunuzda sonsuza dek taşırsınız ve bu mental açıdan size kendinizi iyi hissettirir.
 • Ruh sağlığını iyileştirir.
 • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir. 
 • Vücudunuzdaki stresi azaltır.
 • Kişinin kendine olan güveni ve saygısı artmaktadır.

Dolayısıyla dövme yaptırmak hem mental açıdan hem de fiziksel açıdan güçlendirmektedir. Dövme yaptıran kişiler solunum sistemlerini güçlendirir, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı direnç sahibi olurlar. Buna bağlı olarak daha fazla dövme sahibi olmak da bu direncin giderek artmasını sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli semboller, tarihler ve isimleri vücudunuzda taşımak oldukça özeldir. Bu nedenle hatırlamak istediğiniz anlamlı dövmeler yaptırmak sizi rahatlatacaktır. Kimi dövmeler travmatik olayların sonrasında tercih edilir. Bu da kişinin mental sağlığı için oldukça uygun bir tedavi yöntemidir.

Dövme yaptırmak kişinin kendini daha iyi ifade etmesini sağlar. Görüşlerini, hislerini, mesajlarını vücutları ile tek kelime etmeden verebilirler. Bu nedenle dövme yaptıran kişilerin kendilerine olan güveni artmaktadır. Sıkça Sorulan SorularEn İyi Dövme Sanatçıları Nerede Bulunur? 

Türkiye’de en iyi dövme sanatçıları daha çok İstanbul, İzmir, Ankara gibi nüfusu fazla ve dövme sanatı ile ilgilenebilecek imkanı olan şehirlerde bulunmaktadırlar. Günümüzde sosyal medyanın bu sanatın yayılmasında büyük etkisi olmuştur. Bu nedenle bulunduğunuz konuma göre veya aklınızdaki dövme salonunu internet üzerinden araştırabilir ve yorumlar aracılığı ile tercihinizi yapabilirsiniz.

Geçici Dövme Ne Kadar Dayanır?

Geçici dövme yaptırırken dövmecinize ne kadar sürelik istediğinizi belirtebilirsiniz. Dövmeci size ortalama bir süre aralığı boyunca kullanabileceğiniz bir geçici dövme yapacaktır. Örneğin, standart bir geçici dövme üç ila dört hafta boyunca kullanılabilmektedir. Kimi geçici dövme malzemelerinde iste bu durum üç aya kadar uzayabilir.

Kalıcı Dövme Ne Kadar Sürede İyileşir?

Dövme yapımında boyanın deriye aktarılması deriye zarar vererek gerçekleşmektedir. Bu nedenle kabuklanma ve dökülmenin de dâhil olduğu iyileşme süreci ortalama iki ila altı hafta sürmektedir. Bu süreyi daha belirgin hale getirecek nokta sizin dövme bölgesine yapacağınız bakımdır. Uygun merhem veya nemlendiriciler ile bu süreyi en minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Kimler Dövme Yaptıramaz? 

Düzenli olarak kan bağışı yapan insanlar, hamileler, diyabet, hemofili veya cilt hastalığı olanlar ve acı eşiği düşük olan insanlar dövme yaptırılması önerilmez. Ancak bu özelliklere sahip olup yine de dövme yaptırma isteği duyan kişiler, bu konuda hassas araştırmalar yapmalı ve dövme yapımı sonrasında dövmeli bölgenin bakımına son derece dikkat etmelidirler. Dövme yaptıran insanlar bazı iş imkanlarından mahrum kalabilirler. 

18 Yaş Altına Dövme Yapılır mı?

Kanunların dövme yaptırılabilmesi için kişinin en az 18 yaşında olması gerektiğini belirtmektedir. Ancak 18 yaş altındaki birey dövme yaptırmak istiyorsa ailesinin yazılı izni ile bu isteğini gerçekleştirebilir. Yine de vücut gelişimini negatif yönde etkilememesi için 18 yaş altı bireylerin dövme yaptırması önerilmez.

Neden Dövme Yaptırılır?

Dövme, kişiye özel belli başlı sembol, tarih ya da isimlerin vücutlarında sonsuza dek taşıma isteği ile yaptırılmaktadır. İnsanlar duygu ve düşüncelerini de vücutlarına kazıyarak kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Ayrıca dövme yaptırmak vücutta fiziksel olarak bağışıklığı güçlendiren bir etki yaratır. Mental açıdan ise kişiyi iyi hissettirir. 

Dövme Yaptırmanın Zararı Var mı?

Eğer dövme yaptırmanıza engel olacak bir hastalığınız ya da işinizle ilgili problem yaratacak bir durum yoksa dövme yaptırmak zararlı değildir. Dövme yaptırmaktan daha çok dövme yapımı sonrası bakımı önemlidir. Eğer uygun bakımı gerçekleştirmezseniz dövme yapılan bölge iltihap kapabilir, iyileşmeyebilir ve çeşitli hastalıklara yol açabilir.

 

200.00₺

Adana
Küçük yeşil renkte minimal bir yonca dövmesi yaptıracağım fiyat nedir?
 • Dövme Büyüklüğü (cm) ?:6
 • Dövme Çeşiti Seçiniz:Renkli
 • Dövme Nereye Yapılacak?:Bilek
 • Dövmeniz Nereye Yapılacak?:

300.00₺

Adana
Ayak bileğime yıldız dövmesi istiyorum renksiz içi boş olacak fiyat lütfen?
 • Dövme Büyüklüğü (cm) ?:6
 • Dövme Çeşiti Seçiniz:Renksiz
 • Dövme Nereye Yapılacak?:Ayak bileği
 • Dövmeniz Nereye Yapılacak?:

700.00₺

İzmir
Renksiz boyun bölgeme kartal dövmesi yaptıracağım en iyi fiyatı verebilir misiniz?
 • Dövme Büyüklüğü (cm) ?:10
 • Dövme Çeşiti Seçiniz:Renksiz
 • Dövme Nereye Yapılacak?:Boyun
 • Dövmeniz Nereye Yapılacak?:

600.00₺

İstanbul
4 harfli bir isim yazdıracağım renksiz olacak fiyat ne olur?
 • Dövme Büyüklüğü (cm) ?:8
 • Dövme Çeşiti Seçiniz:Renkli
 • Dövme Nereye Yapılacak?:Bilek
 • Dövmeniz Nereye Yapılacak?:

300.00₺

Adana
Koluma çınar yazdırmak istiyorum ortalama fiyat biligisi alabilir miyim?
 • Dövme Büyüklüğü (cm) ?:
 • Dövme Çeşiti Seçiniz:Renksiz
 • Dövme Nereye Yapılacak?:Kol
 • Dövmeniz Nereye Yapılacak?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans