Uydu Servisi

Uydu Servisi hizmeti veren firmalardan teklif almak için Uydu Servisi talebi oluşturun, ihtiyacınıza özel teklifler alın, dilediğiniz uzman ile çalışın!

Uydu Servisi Hizmetleri

Uydu Servisi geniş yelpazeye sahip olan bir hizmettir. Günümüzde televizyonların neredeyse tamamı uydu sistemi ile çalışmaktadır. Bu uydular ise çanak anten kurulumu, merkezi sistem ve uydu sistemleri olarak kurulumu gerçekleşmektedir. Uydu servisleri en iyi uydu sistemlerini oluşturabilmektedir. Talebe göre uydu, çanak anten ve merkezi uydu sislerinin kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Bu servisler uyduların kurulumunu, montajlarını yapmakta olup, aynı zamanda karşılaşılan arızalarda da gerekli olan teknik desteği sağlar. Artık uydu sistemleri genellikle merkezi sistem olarak kullanılsa da çanak anten sistemini kullananların sayısı da oldukça fazladır. Uydu servisleri montaj işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ise kullandığınız digitürk, Türksat, dsmart ve tvbu gibi anten kurulumlarını gerçekleştirmektedir.

Uydu Servisi Hizmetleri arasında montaj, kurulum, bakım ve onarımlar yer almaktadır. Uydu servisi günümüzde oldukça talep gören hizmetler arasında yer almaya başlamıştır. Bunun nedeni ise klasik anten sistemlerinin yerini artık uydu alıcılarının yer alması olmuştur. Teknolojinin önlenemez yükselişi özellikle TV ve bilgisayar hizmetleri içerisinde öncü niteliğe sahip olmuştur. Artık her evde uydu sistemleri kullanılmaktadır.

Bunların yanı sıra ise her evde de farklı uydu alıcıları tercih edilmektedir. Aslında ülkemizde en fazla tercih edilen Türksat olsa da yine buna alternatif uydu sistemleri de yer almaktadır. Bu nedenle uzman bir uydu servisi kurulum açısından büyük önem taşır. Çünkü uydu sistemlerinin kurulumu profesyonellik isteyen bir hizmettir.

Uydu Servisi Merkezi

Uydu Servisi bulunduğunuz ilin neredeyse her ilçesinde rastlamanız mümkündür. Çünkü bu tip servisler oldukça talep görmekte olup, ister yetkili servis olsun isterse normal uydu servisi olsun oldukça tercih edilmektedir. Yeni taşındığınızda bu sistemin kurulması için bu hizmetlerden faydalanmak isteyebilirsiniz.

Aynı zamanda pek çok binada ya da sitede de merkezi uydu sistemi kullanılır. Tüm bunların montajı ve kurulumu teknik bilgi ister. Bu konularda teknik destek almak sizlerin de avantajına olmaktadır. Çünkü bu konuda alacağınız teknik destek kurulum esnasında yapacağınız hataların önüne geçer. Uydu servisleri sizlere gerekli olan tüm teknik desteği sağlar.

Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi uydu sistemleri genellikle tüm binalarda, apartmanlarda ve toplu konutlarda kullanılmaktadır. Yalnızca tek çanak üzerinden tüm konutlara uydu sinyali sağlamaktadır. Günümüzde artık neredeyse tüm toplu konutlarda bu tarz sistemler kullanılır.

Merkezi uydu sistemi diğer sistemlere göre daha avantajlı ve daha kullanışlı olmaktadır. Yapılan merkezi uydu sistemleri sayesinde konutlar ayrıca bir çanak kurulumuna ihtiyaç duymaz. Oluşan arızalarda ise maliyet bölünür ve bu durumda da maliyet sadece size yüklenmemiş olur. Ayrıca merkezi uydu sistemlerinde evinizde de bir uydu sistemine ihtiyaç kalmaz. Uydu servisleri bu konuda sizlere gerekli olan teknik desteği sağlayarak bu konuda sizlere büyük kolaylık sağlar ve uydu kurulumunu gerçekleştirir.

Benzer talepler

Açıklama
Uydu çanak tamir kurulum
 • Marka / Model: Belirtilmedi.
 • Açıklama
  Mutfaktaki TV ye bağlı Türk Telekom hattını oturma odasındaki TV ye de bağlanmasını istiyorum.

  Nelere dikkat etmeliyiz

  • Günümüzde uydu sistemleri kullanılmadan tv hizmeti almak mümkün değil. Uydu, hepimizin evinde yer alan zaman zaman arıza, kurulum gerektiren sistemlerdir. Uydu kurulumu, montajı, merkezi uydu sistemi, anten ayarı, hassas ayarı, arıza halinde servisle iletişim kurmanız gerekir. Gelin bu noktada servis hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenleri inceleyelim.

  • Uydunuzda herhangi bir arıza oluştuğunda alanında iyi olan bir yere başvurmanız gerektiğine dikkat edin. Kaynağın kumandanızdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

  • Kumandanız çalışıyorsa uydunun kapalı olup olmadığından emin olun. Uydu kumandanız ayrıysa açma kapama tuşundan kontrolünüzü yapın.

  • Uydu girişlerini ve kabloları kontrol edin. Herhangi bir kablonun veya fişin takılı olup olmadığına dikkat edin. Bu kontrolleri yapmamızın nedeni servis sağlayıcıya ulaşmadan önce arızadan emin olmak istememizdendir. Arıza olduğundan eminseniz servis hizmeti için ilgili yerlerden destek alabilirsiniz.

  • Uydunuz merkezi sistemse sorun ana kutudan kaynaklı olabilir. Kutuyu kontrol edin. Genellikle antene yakın çatıda bulunur. Bu noktada sadece kablolarda bir sorun var mı diye göz atabilirsiniz. Herhangi bir sorun varsa uydu servisinden yardım alın. Buralarda herhangi bir işlem yapmanız sizi tehlikeye atabilir.

  • Tüm kontrollerde kendinizi riske atabilecek durumlardan kaçının. Bu noktada servis sağlayıcınıza güvenin.

  • Kumandanız çalışıyorsa uydudan anten kurulumu bölümünden sinyal gelip gelmediğine bakın. Sinyal oranları yazacaktır. Eğer bu oran sıfırsa uydudan bir sinyal gelmiyor demektir. Bu noktada yine servis hizmetine başvurun. Sinyal varsa kanalları tekrar kurulum yapmanız gerekecektir. Kurulum yapmayı başarırsanız kanallarınız tekrar listelenecektir.

  • Dekoderiniz televizyonunuzdan ayrıysa dekoderden kaynaklı arıza olabilir. Dekoderinizi de kontrol etmeniz gereklidir. Uydu girişi buradan yapılmaktadır. Girişlerin yerinden çıkıp çıkmadığını dikkatlice kontrol edin. Bu işi üstlenen kişilere cihaz hakkında detaylı bilgi verin.

  • Merkezi sistemde sisteme dışarıdan müdahale etmeniz söz konusu değildir. Hizmet aldığınız kişilerin işlerini rahat yapabilmesi için sorunun tüm binada olup olmadığını tespit edin. Böylece arıza sadece sizin evinizde mi binadan mı kaynaklı öğrenebilirsiniz.

  • Çanak antene hiçbir şekilde müdahalede bulunmayın. Antenler hassas bir şekilde yön verilip kurulum yapılmaktadır. Elle müdahale yapıldığında ayarı hemen bozulabilmektedir. Bu konuda işin ehli kişilerden destek alın.