Yangın Tüpü Dolumu

Fiyat

İl

Yangın Tüpü Büyüklüğü

İşim Düştü'de Yangın Tüpü Dolumu Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Yangın Tüpü Dolumu ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Yangın Tüpü Dolumu ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Yangın Tüpü Dolumu hizmetin yapılsın

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Yangın söndürme tüpleri küçük yangınları söndürmek için kullanılan ve yangının büyümesini engellemek amacıyla üretilmiş günümüze sıklıkla kullanılan ve bazı kurumlarda bulunması zorunlu olan taşınabilir ekipmandır. Yangın tüpü dolumu mutlaka belli aralıklar ile yapılmalıdır. Yangın türünün içinde bulunan maddeye göre farklı gruplara ayrılır. İçinde bulunan madde yangının büyüklüğüne göre tasarlanmıştır. Yangın söndürmek için kullanılan maddeler arasında genellikle kuru kimyevi toz, su, süt köpürtücü olarak kullanılan maddeye karışımı, ıslak kimyasal veya CO2 gazı yer alır. Yangın söndürücünün içinde bulunan maddeyi dışarı iten gaza itici gaz adı verilir. İtici gaz olarak ise çoğunlukla azot gazı tercih edilir. İtici gazı basıncını ölçmek için manometre kullanılır. Yangın söndürücüsünün üzerindeki manometre değeri orta yeşil alanda durması gerekir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu

Yangın söndürme tüpü dolumu için ilk önce yapılması gereken tüpün içerisinde bulunan basınçlı gazı tamamen boşaltmaktır. Basınçlı gaz boşaltılarak tüpün içerisindeki toz dışarı çıkartılmış olur. Ardından boşaltma valfi silindirden çıkartılır. Sifon borusu ve vana gövdesi ve yay da sırasıyla vanadan çıkartılır. Valf temizlenir, valf çantası değiştirilir ve hasar açısından bölgenin dışı içi iyice incelenir. Temizliğin ardından yerine düzgün yerleşmesi ve oluşabilecek her hangi bir basınç kaybına bağlı olarak değiştirilir. Valf gövdesine aletler sırasıyla geri yerlerine takılır. Yangın tüpü tekrardan doldurma talimatlarına uygun olarak tüp yeniden basınç ile doldurulur. Sızıntı olup olmadığını belirlemek için sızıntı testi yapılır. Nozulu veya hortumunu sızıntı testinin ardından yerini takılır. Yangın söndürücü tüp dolumun ardından toplam ağırlığın üreticileri tarafından belirtilen standart kiloya uygunluğu için yandın tüpü kontrol için tartılır. Yangın söndürücü tüpün emniyet pimine yeni bir mühür takılır ve yeni bir tüp etiketi yapıştırılır.

Oto Yangın Tüpü Dolumu

Oto içi yangın tüpü olarak kullanılan içerisinde barındırdığı maddeler ile işi ve oksijenle bağlantıyı kesip oluşan yangını söndüren tüplerdir. Oto yangın söndürme tüpünün dolumuna yangın söndürme tüpü başlatılarak başlanır. Tüpün gövdesi üzerindeki vana sökülür ve vana ve içi temizlenir. Yangın söndürme tüpünün bakımı yapılır. Vakum makinesine konur ve toz vakum makinesi aracılığı tüpün içerisine boşaltılır. Temizlenen vana geri yerine yerleştirilir. Sitemizden oto yangın tüpü dolumu ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Araç Yangın Tüpü Dolumu

Araçlarda oluşabilecek yangınlara karşı taşıtlarda da yangın tüpleri bulundurulmalıdır. Boyutları araçların hacmine ve büyüklüğüne uygun olarak tasarlanmıştır. Araçlarda yangın söndürme tüpü bulundurmak zorunludur. Yangın söndürme tüpündeki azot gazı dışarı çıkartılır. Vana sökülerek içerisinde yer alan azot ve kimyasal madde vakum makineleri ile boşaltılır. Gövde üzerinde yer alan üretim veya kontrol tarihi kontrol edilir. Kullanım süresi dolmuşta hidrostatik testten geçirilir. Tüpte korozyon, darbe ve başka bir sonuca rastlantısal dolum işlemine geçilir. Yangın tüpünde sorun varsa tamiri yapılır veya değiştirilir. Araç yangın tüpü dolumu için tüm merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz. Tüpün iç tarafı boş şekilde vakum makinesi yerleştirilerek toz vakum ile gövdenin içerisine boşaltım işlemi yapılır. Ardından daha önce gövdenin üzerinden sökülen vana temizlenir. Vana ve içi temizlendikten sonra cihazın üzerine takılır.

Yangın Tüpü Dolumu Fiyatları

Yeni bir yangın söndürme tüpü almak yerine elinizde bulunan yangın söndürme tüpünü uygun maliyete karşılık olarak doldurabilirsiniz. Yangın tüpü dolumu fiyatları tüpün boyutuna göre değişir. En doğru ve iyi fiyat için mutlaka sitemize göz atmalısınız.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Fiyatları

Yangın türlerinin fiyatı tüplere daha fazla madde basınçlanacağından dolayı boyutuna göre farklılık gösterir. Kilogramlara göre ayrılan yangın türlerine göre de dolum fiyatı değişir. Belirli zaman aralıklarında yangın tüplerinin bakımının da yapılarak doldurulması gerekir. Yangın söndürme tüpü dolumu fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

1kg Yangın tüpü Dolum Fiyatları

Yangına tüpünün boyutunun küçük olması ve bu nedenle az miktarda gaz dolumu yapılacağından dolayı fiyatı diğer tüplere göre daha uygundur. Genellikle araç gibi küçük alanlar için tasarlanmıştır. 1 kg yangın tüpü dolumu fiyatları için sitenize göz atabilirsiniz.

6 kg Yangın Tüpü Dolum Fiyatları

Yangın söndürme tüpünün Kilogramı büyük olduğundan dolayı içine doldurulan gaz miktarı da fazladır. Maliyeti diğer yangın türlerine göre fazladır. Genellikle apartman, kurumsal alanlarda kullanılır. 6 kg yangın tüpü dolum fiyatları için sitemizden bilgi ve satın alabilirsiniz. Soru Cevap:

Yangın Tüpü Dolumu Nerede Yapılır?

Yangın tüpü dolumu yangın söndürücü türlerinin satıldığı yerlerde ve yangın söndürme tüpü doldurma işlemini yapan firmalar tarafından dolumu sağlanır. Küçük bir araştırma ile birçok yerde yangın söndürme tüpü doldurma noktaları bulunabilir.

Yangın Söndürme Tüpü Dolumu Kaç Yılda Bir Yapılır?

Yangın Söndürme tüpü dolumu ve periyodik bakımı iki yılda bir yapılmalıdır. Bununla birlikte halokarbon yangın söndürme türlerinin dolumun ve bakımı yılda iki kere yapılmalıdır.
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl