Çelik Kapı

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Çelik Kapı

İnsanoğlunun varlığının çoğalması ile birlikte elde edilen varlıklarında çoğaldığı görülmektedir. Bu varlıkların başında ilk olarak yaşam alanları gelmektedir. İnsanlığın ilk çağından itibaren ikamet edilen yerler aynı zamanda sahip olunan malların da muhafaza edildiği yer olarak kullanılmaktadır. Günümüz çağında teknolojik eşyalar ve ziynet eşyaların değeri büyük bir hızla değer kazanmaktadır. Bu da ilgi odağı olmalarını arttırmaktadır. Bunların korunması için dışarıdan gelecek olan tehditlere karşı yapılan önlemler nelerdir?

Şehir hayatında insanların aşırı derecede fazla olması tehlikenin de artması demek oluyor. Bu şekilde de hırsızlık vakalarının daha fazla görüldüğü bir alan olarak görülmektedir. Hırsızlıklara karşı evlerin bu şehirlerde daha korunaklı hale gelmesi gerekiyor. Hem iş yerleri hem de evler için çelik kapı seçenekleri son derece fazladır. Son yıllarda büyük bir gelişim sağlayan çelik kapı imalatı bu gibi sıkıntıları ortadan kaldırmak amaçlı büyük bir fayda sağlamaktadır.

Çelik Kapı Nasıl Bir Yapıya Sahiptir?

Çelik Kapı hem güveliği arttırılmış ve aynı zamanda sağlamlık yönünden geliştirilmiş bir kapı sistemidir. İlk çıkış dönemlerinde yeni evlerde bir lüks gibi görülmekte idi. Ancak şimdiki dönemlerde suçların artış göstermesi ile beraber büyük bir ihtiyaç olarak görülmeye başlamıştır. Çelik Kapı içerisinde bulunan çelik içerikli levhalar ve saç yardımı ile sağlamlaştırılarak üretimi yapılmaktadır. Yapımı sırasında kaliteli malzemeler kullanılan bir çelik kapı dış taraftan hiçbir şekilde açılması mümkün değildir. Bir Çelik kapı standart sağlamlığa sahip olabilmesi için gereken özellikler şunlardır; öncelikle standart ölçülerde olması şarttır. Standart imalata uygun olması gerekir ve montajı yapılacak olan yere tam uyumlu olması gerekmektedir.

Çelik Kapı Montajı Nasıl Olmalıdır?

Çelik kapının montajı yapılacak olan duvara sağlam bir şekilde takılabilmesi için çelik kapı üzerinde bulunan kasanın mil yuvası 5mm den aşağı olmaması gerekmektedir. Ayrıca bu miller çelik ile güçlendirilmiş olması gerekir. Çelik kapının Kasasında bulunan kilitlerin mil yuvaları Çelik lama ile desteklenmiş olmalıdır. Bir hırsızlık vakasında içeriye girmeye çalışan hırsızın ilk müdahale edeceği bölümlerin en 7 mm çelik lama ile desteklenmesi lazım. Çelik kapı altına uyarlanan destek mermerleri çok sağlam bir şekilde döşenmesi gerekir. Kapı ile kasa arasında bırakılan boşluk 5mm lik bir mesafeyi aşmamasına özen gösterilmesi gerekir. Son olarak da Çelik Kapı montajı tamamlandıktan sonra esneme olup olmaması test edilmesi güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Çelik Kapı Alımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bir çelik kapı alımı yapılmadan önce ilk olarak güvenliğine ve ardından fiyat araştırmasının yapılması gerekmektedir.  Fiyat araştırması yapıldığında satış yapan bilindik firmaların satış danışmanlarından destek alınması mümkündür. Güvenliği konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız bir çilingir tarafından yardım alabilmeniz mümkündür. Çünkü bir kapının ne şekilde açılacağını çilingirlerden başka iyi bilen yoktur.

6,500.00₺

İzmir
Tırnaklı sistem çelik kapı lazım antrasit renkte olacak ücret nedir?
  • 1-10:
  • Kapı Tipi Nedir?:

6,000.00₺

Ankara
Rustik çelik kapı lazım siyah olacak yardımcı olur musunuz?

4,800.00₺

Adana
Gri renkli çelik kapı yapıyor musunuz montaj dahil fiyatı nedir?

4,000.00₺

Adana
90*200 ölçülerinde çelik kapı lazım ortalama fiyat nedir?

4,500.00₺

Ankara
Daire kapısı yaptıracam çelik kapı montaj dahil fiyat nedir

5,500.00₺

İstanbul
Koyu kahverenginde çelik kapıya ihtiyaç var beylikdüzündeyim fiyat nedir?

5,000.00₺

Ankara
Kahverengi standart ölçüde çelik kapıya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz
  • 1-10:
  • Kapı Tipi Nedir?:

4,500.00₺

Ankara
Çelik kapıya ihtiyacım var montaj dahil fiyat nedir?
  • 1-10:
  • Kapı Tipi Nedir?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans