Cam Balkon

Arama sonuçlarına uygun ilan bulunamadı

Cam balkon hizmetleri, yaşam alanlarının estetiğini arttıran uygulamalar arasında yer alıyor. Dış mekânların ve balkonların daha kullanılabilir hale gelmesini sağlayan cam balkonlar, çok sayıda çeşide sahip. Yepyeni alanlar tasarlamak ve iklimsel koşulların zararlı etkilerinden korunmak için faydalar sağlamaktadır. Çeşitli firmalar tarafından sunulan montaj hizmetleri sayesinde balkonları şık bir tasarıma dönüştürmek artık çok kolay.

Özel tasarımlara sahip cam balkonlar sayesinde evleri, bahçeleri ve birçok dış alanı kullanışlı ve zevkli alanlara dönüştürmek mümkün hale gelir. Cam balkon uygulamaları sayesinde hem şık mekânlar tasarlamak hem de daha güvenli balkonlara sahip olmak artık hiç zor değil. Özellikle işinin uzmanı kişilere yaptırılacak olan montajlar sayesinde güçlü dizaynlara sahip olunabilmektedir. Balkonları farklı bir yaşam alanına dönüştürmek, cam balkon firmaları aracılığıyla kolaylaşmaktadır.

Cam balkon sistemleri ile kışın soğuk etkilerinden korunmak, yazın ise güneşin zararlı ışınlarından ve sıcağından korunmak mümkündür. Isınma giderlerini oldukça azaltan cam balkonlar, istenilen alanları kış bahçelerine çevirmek içinse harika bir seçenek. Cam balkonlar her mevsim açık havada olma hissi veriyor ve istenilen bölümlerin açılması sayesinde temiz havadan mahrum bırakmıyor. Cam bölümlere sineklik veya perde takmakta mümkündür. Bu sayede daha kullanışlı alanlara kavuşulmaktadır.

Katlanır camlar, çocukların ve evcil hayvanların güvenliğine de katkı sağlıyor. Güvenli ve şık balkonlara sahip olmak son dönemlerin trend stilleri arasında yer almaktadır. Kişilerin kendilerine özel bölümler ve hobi alanları yaratması, huzurlu bir deneyimin de başlangıcı olmaktadır. İstenildiği gibi dekore edilebilen kapalı alanlar sayesinde çocuklar için oyun alanları da oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda bina dışında güzel ve estetik bir görüntü sağlanmaktadır.


Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon yapıları uygulandığı her türlü alanı dış hava koşullarına karşı korur ve uygulandığı alanlarda ekstra kullanım alanları yaratır. Balkonlar ve teraslar için tercih edilecek cam balkonlar ile balkonlarda dört mevsime karşı koruma sağlamak mümkün olur. Dışardaki hava koşullarına karşı koruma sağlaması nedeni ile de balkonları yaşam alanına dönüştürülmesi mümkün olur. Kalitesi ve güven veren yapısı ile tercih edilen cam balkonlar tekrar sökülmediğinde ömürlük olarak kullanılabilen yapılardır.


Cam Balkon Montajı Nasıl Yapılır?


Cam balkon montajı yapmak, kolay bir işlem olarak görülmemelidir. Yeterli teknik bilgi ve beceriye sahip olan uzman kişiler tarafından yapılmaları mecburidir. Özellikle uzun yıllar sağlam bir kullanım deneyimine sahip olmak isteniyorsa tecrübeli kişi veya firmalarla çalışılması uygun olacaktır. Alınacak olan kaliteli işçilik sayesinde ödenecek ücretlerde de kayıp yaşamanın önüne geçilecektir.

Montaj yapım işlemleri belirli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar sırasıyla:

  • Başlangıç aşamasında sabitleme işlemi yapılmaktadır. Cam balkonun üst bölümleri balkona sabitlenir. 
  • Yan dikme parçaları, alt bölümde bulunan mermer üzerine montajlanır.
  • Kasa bölümlerinin sabitlenmesinin ardından tekerlekli kanatlar takılmaktadır.
  • Alt ve üst bölümlerin çıkış noktalarındaki plastikler sökülür.
  • Frenler yerleştirilerek kanat ayarları yapılır. 
  • Frenlere sabitleme işlemi uygulanır.
  • Kanatların çalışma yeterlilikleri kontrol edilir. Özellikle fren sistemlerinin zorlayıcı olmaması ve rahat bir kullanım sunması gerekiyor.
  • Hava koşullarına göre silikon yapılmaktadır. Silikonların kuruması için havanın uygun olması önemlidir. 
  • Cam balkon kullanımı hakkında teknik bilgiler ev sahipleriyle paylaşılır. 

Montaj yapılırken işlem sıralarıyla birlikte sistemin doğru çalışıp çalmadığı da kontrol edilmelidir.

Montaj yapılacak balkonların mermer yapıları ve duvarlarının sağlam olması yapılacak işlemlerde sorun çıkmasına engel olacaktır. Binaların sağlamlığından emin olunması, can ve mal güvenliği için en gerekli durumdur. Ancak cam balkon hizmetlerinden yararlanılabilmesi için bina sahiplerinin yazılı izni olması gerektiği unutulmamalıdır. İzinsiz gerçekleştirilecek montaj işlemleri sebebiyle hem ev sahipleri hem de işlemleri yapan firmalar sorun yaşayabilmektedir.

Montaj işlemlerini yaptırdıktan sonra kullanım esnasında yaşanacak sorunlarda yetkili firmayla iletişime geçmek gerekiyor. İşinin ehli olmayan kişilerin tamir etmeye çalışması, özellikle yüksek katlı alanlarda önlenemez sorunlara yol açabilmektedir.


Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli? 


Birçok hizmette olduğu gibi cam balkon yaptırmak için deneyimli kişileri tercih etmek uygun olacaktır. Deneyimle birlikte daha önce yapılmış işlerini referans olarak gösterebilecek firmaları bulmak, sorun yaşamamak adına gerekli bir durumdur. Yapılan işten memnun olmak için fiyat ve kalite araştırması yapılmalıdır.

Balkonların mimari özelliklerinin etkisinin de camlar için uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Sahip olunan yeni teknolojik alet ve ürünlerle her alana uygulanabiliyor. Ancak çok küçük alanlarda sistemin doğru olarak yapılması için ön keşif yapılmalı ve ölçüler alınmalıdır. Kanatların rahat biçimde açılıp kapanabilmesi ve balkonlara hatasız şekilde montajlanabilmesi gerekmektedir. Kanat konulamayacaksa sürmeli olan seçenekler tercih edilmelidir.

Cam balkon sistemleri için kaliteli malzeme tercihlerine dikkat edilmelidir. Kullanılacak her bir malzemenin dış hava koşullarına uyumlu ve uzun süre dayanıklı olmaları gerekir. Özellikle çelik malzeme kullanımı bu konuda en yüksek etkiyi vermektedir. Tekerlek mil ve rulmanları çelik olmalı, camlar ise temperli olmalıdır. Temper, cam sanayisinde güçlü ve kırıldığında çok küçük parçalara ayrılarak yaralanmalara engel olan camlar için kullanılan bir kelimedir.

Alüminyum kullanılması gereken kısımlar içinse saflık oranlarının yüksek olduğu malzemeler tercih edilmelidir. Teknik kısımları bilmek ve kontrol etmek mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda güvenilir firmalarla çalışmak gerekiyor. Özellikle garanti hizmeti sunan işletmelerle çalışmak oluşacak sorunlarda muhatap bulmak için gereklidir.

Kusursuz montaj işlemleri için ölçülerin mutlaka doğru alınması şartı bulunmaktadır. Ölçülerde yaşanacak eksiklikler, üretim aşamalarında ve montaj esnasında sorun oluşturmaktadır. Sabitlenen ürünlerin yeniden sökülmesi gerekecektir. Bu durumda hem uygulama alanları hasar almış olacak hem de yeni işlemlerde de sabitleme aşamasında sorun oluşacaktır.

Paslanmaz malzemelerin kullanıldığından emin olunması gerekiyor. Yağmur, kar ve rüzgâr gibi mevsimsel etkiler, direkt olarak dış cepheyle temas etmektedir. Aşınma ve yıpranmalarla birlikte su, paslanmaları tetikleyici özelliğe sahiptir. Cam balkon malzemelerinin tasarruf amacıyla inceltilmemiş olması gerekiyor. Bu alanda teknik bir terim olarak kullanılan ‘‘etli’’ malzemelerin seçilmiş olması gerekmektedir. Etli, kalın ürün anlamında kullanılmaktadır.


Cam Balkon Firmaları 


Cam balkon firmaları bu alanda var olan talepler neticesinde sayıları artan işletmeler arasına girmiştir. Cam balkonların istenilen alanlara rahatlıkla uygulanabilmesi ve estetik görünümleri, müşteriler tarafında çokça tercih edilmelerini sağlamaktadır. Büyük ve kalabalık şehirlerde balkon firmalarının sayısı oldukça fazladır. Ancak nüfusu daha az yerleşim yerlerinde kaliteli bir firmaya ulaşmak zor bir süreç olabilmektedir.

Hangi şehirde olursanız olun isimdustu.com sayesinde Türkiye’nin her bir noktasından en kaliteli firmalara ulaşma şansına sahipsiniz. Yaşadığınız şehirde ve işinde uzman kişilerle çalışılmasının çeşitli avantajları bulunuyor. Bu avantajların başında şehirlerin iklim koşullarına çok daha uyumlu bir çalışma prensibiyle karşılaşıyorsunuz.

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, Kayseri, Mersin, Samsun, Sivas ve Trabzon şehirleri başta olmak üzere birçok şehirde hizmet alabilirsiniz. En kaliteli cam balkon hizmetlerini rahatlıkla alabildiğiniz sitemizde istediğiniz ilçeleri filtreleyebilir, en uygun firmayı tercih edebilirsiniz.

Çok soğuk ve zorlu iklim koşullarına sahip alanlarda üretim ve montaj yapan firmalar aldıkları ek önlemlerle müşterilerini memnun ediyor. Malzeme seçimleri üst düzey kalitede olsa dahi, kullanım bilgilendirmeleri çok önemlidir. Bu sayede zorlu havalarda camların zarar görmesinin önüne geçilmektedir.


Cam Balkon Modelleri


Cam balkonlar ile mekânlara konforlu bir görünüm kazandırmak mümkün olabilmektedir. Eğer tercih edilecek alan önü açık bir özelliğe sahipse bu durumda tercih edilecek cam balkonlar ile mekânlara panoramik bir hava kazandırmak mümkündür. Kullanımı son derece kolay ve pratik olan cam balkon modelleri sayesinde her ortama ve dekorasyona uyum sağlayacak tercihler yapılabilir. Uygulama esnasında birçok farklı malzeme seçeneğinin kullanılması nedeni ile de kalite açısından sonsuz seçeneklere sahiptir.


Modern Cam Balkon Modelleri


Cam balkon modelleri arasında sürgülü sistem cam balkonlar, katlanabilir cam balkonlar ve ısı yalıtımlı cam balkonlar gibi modeller bulunur. Sürgülü cam balkon modelleri dar alanlarda uygulanacak olan cam balkonların daha etkin kullanılmasını ve alanının daralmamasını sağlar. Bu nedenle son derece pratik kullanışlıdır. Katlanabilir cam balkon modelleri geniş her tür yüzey üzerinde uygulanabilir. Sıralı bir şekilde art arda katlanarak toplanan parçaların ardından açık bir balkon görünümü elde edilir. Isı yalıtım özelliğine sahip olan cam balkonlar uygulandığı alanlarda sıcak ve soğuk havaya karşı hassasiyet sağlar ve sıcak ile soğuğu içine hapsederek ortamlarda muhteşem bir performans sağlar.


Cam Balkon Perde Modelleri


Cam balkonlar balkon gibi açık alanlarda tercih edilir ve herhangi bir aksesuar kullanılmadığında son derece çıplak bir görünüm oluşturur. Eğer cam balkonlar yaptırıldıktan sonra bu bölge yaşam alanı olarak kullanılacaksa perde ve tüller gibi kapatıcıların tercih edilmesi önerilir. Özellikle dekorasyonu bütünlemesi nedeni ile tercih edilen cam balkon perdeleri cam balkonlarda kusursuz bir görünüm yaratır ve içeri bölgenin dışarı ile bağlantısının tamamen kesilmesini sağlar.

Uygulanan cam balkon ile aynı ölçülere sahip tercih edilecek perdeler kolay uygulanabilir özelliktedir ve pratik bir şekilde takılıp kullanılabilir. Birçok farklı seçeneği bulunan perdeleri her türlü hava koşuluna karşı uzun süreli olarak kullanmak mümkündür.


Cam Balkon Sineklik Çeşitleri


Cam balkon sineklik modelleri ile özellikle yaz mevsiminde rahatsız eden sineklere karşı üstün koruma performansı sağlamak mümkün olur. Cam balkonlar ile aynı ölçüde hazırlanan sineklikler tıpkı cam balkonlar gibi katlanabilme özelliğine sahiptir ve tercihe göre sıralı olarak açılıp katlanabilir.

Normal kullanım dönemlerinde de cam balkonları toplayıp açarak sadece sineklikleri kullanmak mümkün olabilmektedir. Güven veren sineklik modelleri dekoratif görselleri nedeni ile de yapılarda hoş olmayan görünümlere izin vermez ve son derece kullanışlıdır. Farklı birçok seçeneği bulunan cam balkon sineklik modelleri ile evlerde ve balkonlarda son derece estetik bir görünüme sahip olunabilir. Sineklikler hem dikey hem de yatay olarak uygulanabilen modellere sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular


Kaç Çeşit Cam Balkon Var?


Cam balkon çeşitleri arasında katlanır cam sistemleri en bilinen cam balkon çeşididir. Aynı zamanda sürmeli ve vitrin katlanır cam sistemleri de bulunmaktadır. Üç farklı sisteme sahip cam balkonlar, genellikle balkonların mimarisine ve ölçülerine göre tercih edilmektedir. Balkon sahiplerinin istekleri ve kullanım amaçları da bu konuda belirleyici olmaktadır.


En İyi Cam Balkon Markası Hangisi?


Bu alanda hizmet sunan çok sayıda firma bulunmaktadır. Cam balkon yaptırılacak alanların hangi şehirde olduğu belirleyici olmaktadır. Her şehirde kaliteli ve işinde uzmanlaşmış cam balkon firmaları bulmak mümkündür. İsimdustu.com aracılığıyla en kaliteli uygulama yapan kişi ve firmaları bulabilirsiniz. Kaliteli firma arayışlarında daha önce gerçekleştirilmiş olan cam balkon işlemlerini referans olarak gösterebilecek kişilerle çalışmak uygun olacaktır.


Cam Balkon Yaptırma Ücretleri Ne Kadar?


Cam balkon yaptırmadan önce fiyat araştırması yapmak gerekiyor. Genel piyasa şartlarında benzer fiyatlarla karşılaşılıyor. Alanlara göre fiyatlandırmalar olduğu için balkonların ölçüleri bu konuda belirleyici olmaktadır. Montaj hizmeti için firmalardan fiyat teklifleri alınabileceği unutulmaması gereken bir konudur. Büyük fiyat farklılıklarının yaşandığı durumlarda araştırma yapılması ve dikkatli davranılması gerekiyor. Cam balkon fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Kaliteli Cam Balkon Nasıl Olmalı?


Kaliteli cam balkonlarda kullanılacak malzemelerin paslanmaz çelikten imal edilmeleri çok önemlidir. Cam kalınlıkları ve malzemelerin hava koşullarına dayanıklı olmaları uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Çelik kullanılamayacak kısımlarında saf alüminyumdan üretilmesi gerekiyor. Fren sistemlerinin kolay kullanımıysa diğer kalite göstergesi olmaktadır. Açılıp kapanırken veya sürgülü modelleri kullanırken zorlanma yaşanması, ürünlere uygulanacak baskı sebebiyle hasar verici olabilir.


Cam Balkon Kışın Takılır mı?


Cam balkon kış aylarında da taktırılabilir. Ancak montaj işlemlerinden sonra uygulanacak olan silikonların olumsuz hava koşullarında kurumaları zorlaşmaktadır. Mümkün olduğu kadar yağışsız ve ılık havaların seçilmesi tüm süreçlerde olumlu etki sağlayacaktır. Hem işçiler hem de ev sahipleri daha rahat olabilecektir. Olumsuz havalarda özellikle işçilerin can güvenliğine de dikkat etmek gerekiyor.


PVC mi Daha Ucuz Cam Balkon mu?


PVC veya cam balkon tercihi tamamen kullanıcıların isteklerine bağlıdır. İki ürün çeşidinde de kaliteli malzemelerle hizmet veren firmalar bulmak mümkündür. Ancak PVC uygulamaları istenilen alanları daha çok bir oda haline dönüştürmek için kullanılmaktadır. Cam balkonlar ise balkonların işlevlerini kaybetmeden ve daha estetik bir görünümle beraber kapatılmasını sağlamaktadır. Cam balkonların fiyatlarının daha avantajlı olduğu bilinmektedir.


Cam Balkon Yaptırmak Suç mu?


Cam balkon yaptırmak için yaşanılan binadaki hak sahiplerinden izin almak gerekiyor. İzinsiz olarak yaptırmak yasal olmamaktadır. Hak sahiplerinin beşte dördü sayısınca yazılı izin alındıktan sonra cam balkon yaptırılabilmektedir. Bu durum en önemli sebebi bina değişikliklerinin belirli yasalarca korunmasıdır. Hak sahiplerinin birbirlerinin sınırlarını aşmamaları ve yaşam alanlarına zarar vermemeleri gerekiyor.


Cam Balkon Hizmeti Ödemesi Nasıl Yapılır?


İsimdustu.com üzerinden alacağınız hizmetlerde param güvende uygulaması sayesinde endişe duymanıza gerek kalmıyor. Hizmet almadan karşı tarafa ödemeniz aktarılmamaktadır. Bu sayede paranızın kontrolü ihtiyacınız yerine getiriline kadar sizde kalmaya devam ediyor. İşlemlerinizin bitmesinin ardından yapacağınız bildirimle para karşı tarafa geçecektir.

2,500.00₺

İstanbul
Balkonun boyutları yükseklik 2.10 cm eni 10 m fiyatınız nedir uygun olursa yaptırmak istiyorum

2,300.00₺

Ankara
İyi günler, 1.60 yükseklik, 5 mt uzunluk L balkon için cam balkon fiyatı alacaktım, cam füme, çerçeve alimünyum

2,200.00₺

Adana
Merhaba kolay gelsin İzmir bucada ki balkon için katlanır cam fiyatı verebilir misiniz?

2,000.00₺

İstanbul
En uygun cam balkon fiyat ne kadar?

2,500.00₺

İstanbul
L şeklinde 15 metre kare cam balkon yaptırmak istiyorum 8mm damperli cam olcak şekilde fiyat alabilir miyim?

2,000.00₺

Ankara
Yükseklik 1.85 uzunluk u şeklinde kenar:1.15 kenar:1.35 uzunluk 5.30 ölçülerinde cam balkon yaptırmak istiyorum metrekare fiyatı nedir?

3,000.00₺

Adana
6 metre uzunluğunda cam balkon yaptırmak istiyorum ısı camlı cam balkonun metre kare fiyatını öğrenebilir miyim?

76,500.00₺

Adana
Bizim bi terasımız var üstünü ahşap çatı kenarlarını komple cam ile kapatmak istiyoruz. İki kısa kenar var birde ön tarafı var uzun kısa kenarlar 3.5 metre her ikiside uzun kenar 10 metre yükseklikte tahmini 2,5 metre olacak çatıya göre 5 veya 10 cm değişebilir
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans