Ev Boyama

Fiyat

İl

Oda Sayısı

İşim Düştü'de Ev Boyama Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Ev Boyama ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Ev Boyama ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Ev Boyama hizmetin yapılsın

Ev boyama, dönem dönem her konutun ihtiyacı olabilecek bir hizmet dalıdır. Özellikle yeni taşındığınız ev için ilk olarak araştırdığınız hizmetlerin başında gelir. Bununla birlikte, ev boyama teknikleri her projeye ya da konuta göre değişim gösterebildiği için işin uzmanından destek almak gerekir. Durum böyleyken alanında deneyimli ev boya ustası ile çalışmak önemlidir. 

Profesyonel Ev Boyama

Evinizi kendiniz boyayabilir veya bu işi yapan ustalardan yardım alabilirsiniz. Ancak önemli olan bu işin ne kadar iyi derecede yapılacağıdır. Bazen bir işi profesyoneline ve ustasına teslim etmek en avantajlı yöntemdir. Tavan ile duvarın birleştiği noktalarda yapılacak kesmeler ne kadar iyi olursa ev boyama o kadar profesyonel olur. Yerlere, parke süpürgeliklerine, kapı ve pencereye boya deymesi oldukça kötü bir görüntü yaratır. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için evinizi boyatırken profesyonel İşimDüştü ustalarından destek almanız çok daha hızlı ve mutlu sonuçlar yaratır.

Ev Boyama ve Boyacı Ustası

Ev boyama uygulamaları kimi zaman ortamları yenilemek kimi zamanda yaşam alanlarında farklı bir hava oluşturmak için tercih edilir. Yaşamın sürdüğü alanlarda tazelik yaratmak ve farklı dekorasyonlara kapı aralamak için ilk önce işe duvarlardan başlanır. Her bir detayı titizlik ile yapılan boyama uygulamalarının ardından bambaşka bir görünüm kazanan yaşam alanlarına sahip olmak da mümkün olur.

Kimi durumlarda çok fazla detay gerektirmeyen boya uygulamaları tercih edilir. Sade renk tercihi ile yapılan ev boyama uygulamaları ile ortamlar kolay ve son derece uygun fiyatlar ile yeni görünüm kazanır.

Ev Boyama Teknikleri


Evlerde yapılan badana işlemlerinde klasik tercihler seçilmeye devam etse de yeni dönemde farklı boya teknikleri uygulanmaya başlanmıştır. Boya öncesi ve sonrası kullanılan bazı materyallerle duvarlarda daha doğal ve farklı görünümler elde etmek mümkün oluyor. Kullanılan baz teknikleri aşağıda bulabilirsiniz. 

Boya Tabancası


Bu yöntem, klasik boyama işlemlerine göre oldukça hızlı uygulama yapılmasını sağlayan bir tekniktir. Rulo ve fırçalar ile gerçekleştirilen boyamalara göre oldukça pratik olan bu yöntem sayesinde bir odayı boyama süresinde evin tamamı boyanabilmektedir.

Naylon Tekniği


Boya yapıldığı sırada duvar kurumadan parça parça hazırlanan naylonlar duvara yapıştırılır. Ardından tekrar çekilen naylonlar doğal görünümlü duvar isteyenler için ideal bir tekniktir. Duvara boya yapılmadan sadece naylon parçalara sürülen boyalar özel ve kreatif desenler oluşturmaktadır.

Havlu Tekniği


Bir kat boya üzerine havlu yardımıyla desenler oluşturulmaktadır. Doğal bir görünüm sunan bu tekniği duvarların tamamında ya da sadece özel bir alanda kullanabilirsiniz.

Bantlama Tekniği


Bu teknikle duvarların rengarenk yapılabilmesi mümkündür. Duvar yüzeyinde istenen şekillerde yapıştırılan bantlar sayesinde boyalar kendi alanında kalarak diğer boyalarla karışmaz. Birbiriyle uyumlu tonları kullanmak dekorasyonu güzelleştirmektedir.

Sünger Tekniği


Bu teknik sayesinde duvarlar tuğla desenine sahip olabiliyor. Boyaya batırılan sünger, sıralı biçimde duvara temas ettirilip çekilmektedir. 

Ev Boyama Renk Seçenekleri Nelerdir?

Boya uygulamaları oldukça renkli çalışmalardır. Özellikle konu ev boyama ise birçok farklı boya renginden ve tonundan bahsetmek mümkün olabilir. Ev boyama renkleri arasında sıklıkla tercih edilen renkler açık tonlar olsa da kimi durumlarda da canlı tonlar ile ortama farklı bir hava verilmek istenebilir. Sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, mavi gibi iddialı tonların yanı sıra beyaz ve kremin de birçok farklı tonu boya uygulamaları için oldukça uygun renklerdir.

Birden fazla rengin farklı tonlarını kullanarak farklı bir boyama uygulaması da yapmak mümkündür. Renk kartelası üzerinden seçilecek renklerin ardından sade tonlardaki bir boyanın içine renk tüpünden farklı oranlarda karışım yapılarak bir renkten birçok farklı ton elde edilebilir. Oturma odaları ve salonlar için kullanımı son derece uygun olan bu uygulamalar ile farklı görünüme sahip evler ortaya çıkartılabilir.

Ev Boyama Fikirleri

Evini boyatmayı düşünen ev sahipleri için birçok farklı boyama fikrinden bahsetmek mümkündür. Boya uygulamalarında tercih edilecek modelin dekorasyona uygun olup olmaması ilk kriterdir. Bunun yanında ev boyama fikirleri içerisinde daima trendleri takip etmek ve modaya uyum sağlamak gibi diğer fikirlerden de söz edilebilir.

Boya hakkında fikir sahibi olurken mevcut eşyalara göre bir tercih yapılmalı ya da yeni eşya tercihi yapılacaksa yine boya ile uyumlu tonlarda mobilya tercihine gidilmelidir. Her bir odada kendine has bir tarz yaratmak ve boya uygulamasında farklı modeller tercih etmek evlerin daha ferah olması açısından oldukça önemlidir.

Ev Boyama İle Yaza Enerjik Giriş

Boya uygulamaları genelde bahar mevsiminde tercih edilir. Bunun etkisi ise bütün bir yaz boyunca sürer. Yaza daha enerjik ve yüksek moralle girmeyi sağlayan ev boyama uygulamaları ile yaşam alanlarını daha uzun ömürlü hale getirmek de mümkün olur.

Yaşam alanlarınızı yenilemenin en güzel ve en büyük adımı boya ve badanadır.  Eviniz temizlenir, yenilenir ve bambaşka bir ruha kavuşur.  Ayrıca, uzun vadeli bir değişiklik yapıyorsunuz.  Bundan önce boya ve badana ve incelikleri hakkında gerekli bilgileri almalısınız.

 Ev ve Duvar Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evleri boyarken bazı detaylara dikkat etmek boyaların kısa sürede kurumasına ve daha kaliteli görünmesine yardımcı olmaktadır. Yetersiz badana uygulamaları, kısa vadede yeniden boya ihtiyacı doğuracaktır. Bu durum maliyet ve zaman kaybı yaratacaktır. Ev boyama aşamalarında nelere dikkat etmeliyiz?

 • Duvarlarda yer alan yıpranma ve açıklıkların kapatılması önemlidir.
 • Daha kaliteli renk görünümü için astar uygulanmalıdır. 
 • Boya seçiminde; odaların ışık alma oranı ve mobilya renkleri dikkate alınmalıdır.
 • Ev eşyaları ve zemini korumak için koruyucu örtü ve ürünlerden faydalanmak gerekmektedir.
 • Boyanın kusursuz görünmesi için kestirme işlemlerinin taşırılmadan uygulanması önem arz eder.
 • Boyayı iki kat uygulamak, renklerin daha net ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
 • Özellikle çocuk odaları için kokusuz ve doğal içerikli ürünleri kullanmak doğru tercihtir.
 • Boya hizmetlerinde tecrübeli ve güvenilir kişilerle çalışılmalıdır.

Burada belirtilmiş olan boya uygulama kurallarıyla badanalar daha kısa sürede tamamlanacaktır.  Duvarların pürüzsüz olması için ön işlemden geçmelerine özen gösterilmesi boyaların çok daha dekoratif görünmesini sağlar. Özellikle eşya ve zemini koruma dikkat edilmesi, çeşitli sorunların oluşmadan engellenmesinde etkili olacaktır. Kalitesiz içerikli ve kötü kokulu boyaları almaktan kaçınılması, ev halkının ve çocukların sağlığını korumak için gereklidir.

Boya Badana Ustası Nereden Bulunur?


İşini en iyi yapan ve bu konuda birçok kişinin referans olduğu boya badana ustaları “isimdustu.com” sitemizde kolaylıkla bulunabilir. Sitemizdeki ilanları inceleyerek hemen kaliteli hizmet almaya başlayabilirsiniz. İlanları sıralama özelliğini kullanarak aradığınız kriterlere uygun uzman boya badana ustalarına mesaj atabilirsiniz. Hem usta özellikleri hem de hizmet fiyatlarına göre seçim yapmak mümkün olmaktadır.

Badana Nasıl Boyanır?

 Boya ve badana için evin boş olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.  Ancak, eşyalarınızı aldıktan sonra, buna göre plan yapabilirsiniz.  Eşyalarınızı toplayın ve üzerini muşamba ve boya koruma filmi ile kapatın.  Münferit parçaları topladıktan sonra, boyanın damlamasını, sıçramasını ve zemini kirletmesini önlemek için kalan boş zeminleri ve zeminleri aynı şekilde zemin koruma brandalarıyla örtün.  Tavan ve duvar temas noktaları, pencere pervazları, kapı pervazları, sabit dolaplar ve benzeri boyanmayacak yüzeyler cam ve kapı kenarlarına maskeleme bandı uygulanarak korunmalıdır.  Bu, boyama yaparken yalnızca çerçeveli alanı boyamanıza olanak tanır.  Duvar boyama işlemi bittikten 2-3 saat sonra koruyucu bantları çıkarın, ince bantları çıkarın ve bu bölgeleri ince bir fırça ile boyayın. 

Sıkça Sorula Sorular

Ev Boya Ustası Nerede?

Kaliteli hizmet veren boya ustalarını bulmak, boya işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için oldukça önemlidir. Kesme detayları, duvar yapısı ve birçok durumda neler yapılması gerektiğini bilmeleri sayesinde badana süresi kısalmaktadır. Ustaların özellikle duvarı boyaya hazır hale getirmeleri oldukça önemlidir.

Ev Boya Badana Kaç Gün Sürer?

Ev boya badana işlemleri yapılacak alanların düzgün ve pürüzsüz yapıda olmaları sayesinde ustalar kısa sürelerde işlemleri bitirecektir. Ancak duvarlara ön çalışma yapılması ve boyaya hazır hale getirilmesi zaman kaybettirmektedir. Evlerin büyüklüğüne göre badana süreleri standart evlerde 1-2 iş günü sürmektedir. 

Ev Boyama Nasıl Yapılır?

Doğru araç gereç seçimi boyama uygulamaları için çok önemlidir. Rulo ve fırça satın alınmalıdır. Kesme bölmeleri için ayrı fırça ve aletler satılmaktadır. Astar işlemleri uygulandıktan sonra birinci kat boya atılır. Kuruduktan sonra ikinci kat atılarak boyama işlemleri tamamlanmaktadır. Boyalar kurumaya başladıktan sonra üzerlerine istenilen şekiller verilebilmektedir.

Ev Boyatmak Ne kadar?

Ev boyama fiyatları boya yapacak kişilerin belirlediği ücretlere göre değişmektedir. Uygulanacak ek işlemler ve boyanacak alanların büyüklüğü fiyatlarda son derece etkilidir. İşinin uzmanı olan boyacıların fiyatları daha pahalı olabilmektedir. Evde çalışacak kişilerin sayısı da ücretlendirmelerde belirleyici olmaktadır. 

Boya badana, Ev boyama ve boya ustası ihtiyacı için talep oluşturan kullanıcılarımızın taleplerine gelen teklifleri ve iş detaylarını ev boyama fiyatları sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.


Boyacı Ustası Yevmiyesi Ne Kadar?

Birçok iş sektöründe olduğu gibi genel piyasa şartları ücretlerde belirleyici olmaktadır. Yevmiye ücretleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. İşte kazanılmış olan tecrübe ve yetkinlikler yevmiyelerde farklılık yaratır. Net yevmiye ücretleri değişken olsa da pazarlık şansı bulunan müşteriler belirli oranlarda indirim alarak anlaşma sağlayabilir.

Kışın Ev Boyanır mı?

Ev boyama işlemleri için genellikle bahar ve yaz ayları tercih edilmektedir. Mecburi ihtiyaçlardan dolayı kışın yapılacak boyaların kuruma süresi fazla olacaktır. Sürelerin uzun olması boya uygulamalarının kalitesinde çok fazla fark oluşturmamaktadır. Dış cephe boyalarının kışın yapılması tavsiye edilmemektedir. İç yüzeyler dış etkenlerden uzak olduğu için boyanabilmektedir.

Duvar Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Boya seçimi yapmak, uzun ömürlü bir kullanım isteyenler için dikkat edilmesi gereken detayları içinde barındırır. Boyaların silinebilir olması ve parlaklık oranları önemlidir. Boyaların kuruma süresiyle kalitesine dikkat edilmelidir. Kolay uygulanabilir olmaları ve yoğun kıvamlı olmaları duvarların iyi görünmesini sağlar. Tüm bu detaylara hakim ustalar için isimdustu.com mutlaka ziyaret edilmelidir.

En Çok Tercih Edilen Ev Badana Boya Renkleri Nelerdir?

Genel olarak en çok tercih edilen renk özelliklerinin başında soft ve açık olmaları gelmektedir. Her zevke hitap eden renk çeşitliliği için evlerde daha çok iç açıcı renkler tercih edilir. Böylece hem gün ışığından rahatça faydalanılır hem de keyifli ve ferah vakit geçirilmesi mümkün hale gelir. Kırık beyaz, şampanya, açık mavi ve fildişi renkleri en çok seçilen renkler arasındadır. Günümüzde hazır renkler bulunabildiği gibi zevklere göre de özel boya karışımları hazırlanabilmektedir.

Boya Badana için Gerekli Malzemeler nelerdir?

Boya badana işlemlerine başlamadan önce tüm hazırlığın titizlikle tamamlanması gerekir. Bu sayede herhangi bir aksaklıkla karşılaşılmaz. Boya işlemleri için gerekli malzemeler şunlardır:

 • Rulo ve kestirme fırçası
 • Merdiven 
 • Maskeleme bandı
 • Astar boya
 • Koruyucu örtü
 • Boya tavası

Bu malzemelerle birlikte ustalarla görüşülerek malzemeler arttırılabilir. Bazı durumlarda alçı ve macun gibi malzemelerinde hazır bulundurulması gerekebilir. 

7,000.00₺

İzmir
4+1 evim var izmir urlada tavanlar dahil boya olacak fiyat nedir?
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

2,800.00₺

İstanbul
2+1 beşiktaş bölgesinde tavan hariç fiyat nedir?
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

4,800.00₺

İstanbul
3+1 beylik düzünde evim var işçilik dahil fiyat nedir
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

6,000.00₺

Ankara
4+1 evin tavanları dahil komple boyanacak fiyat nedir?
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

4,800.00₺

İzmir
Karşıyakada ki evimi boyatacaktım ama işinin ehli bir ustaya ihtiyacım var yardımcı olur musunuz? 2+1 ev
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

4,500.00₺

İstanbul
Merhaba tavan dahil 3+1 evin tüm odaları boyanacak fiyat hakkında bilgi lütfen
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

5,000.00₺

Ankara
4+1 büyüklüğündeki evi kaça boyarsınız işçilik ücreti nedir?
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:

4,000.00₺

Adana
Merhaba 3+1 evimin tüm odalarını boyatmak istiyorum ücret nedir?
 • Boyanacak alan kaç m2?:
 • Fiyata malzeme dahil olsun mu?:
 • Kaç mt2?:
 • Kaç oda?:
 • Kaç Odalı:
 • Nerede?:
 • Tavanlar Dahil mi?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans