Ev Boyama

İşim Düştü'de Ev Boyama Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Ev Boyama ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Ev Boyama ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Ev Boyama hizmetin yapılsın

Profesyonel Ev Boyama

Evinizi kendiniz boyayabilir veya bu işi yapan ustalardan yardım alabilirsiniz. Ancak önemli olan bu işin ne kadar iyi derecede yapılacağıdır. Bazen bir işi profesyoneline ve ustasına teslim etmek en avantajlı yöntemdir. Tavan ile duvarın birleştiği noktalarda yapılacak kesmeler ne kadar iyi olursa ev boyama o kadar profesyonel olur. Yerlere, parke süpürgeliklerine, kapı ve pencereye boya deymesi oldukça kötü bir görüntü yaratır. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için evinizi boyatırken profesyonel İşimDüştü ustalarından destek almanız çok daha hızlı ve mutlu sonuçlar yaratır.

Ev Boyama ve Boyacı Ustası

Ev boyama uygulamaları kimi zaman ortamları yenilemek kimi zamanda yaşam alanlarında farklı bir hava oluşturmak için tercih edilir. Yaşamın sürdüğü alanlarda tazelik yaratmak ve farklı dekorasyonlara kapı aralamak için ilk önce işe duvarlardan başlanır. Her bir detayı titizlik ile yapılan boyama uygulamalarının ardından bambaşka bir görünüm kazanan yaşam alanlarına sahip olmak da mümkün olur.

Kimi durumlarda çok fazla detay gerektirmeyen boya uygulamaları tercih edilir. Sade renk tercihi ile yapılan ev boyama uygulamaları ile ortamlar kolay ve son derece uygun fiyatlar ile yeni görünüm kazanır.

Ev Boyama Renk Seçenekleri Nelerdir?

Boya uygulamaları oldukça renkli çalışmalardır. Özellikle konu ev boyama ise birçok farklı boya renginden ve tonundan bahsetmek mümkün olabilir. Ev boyama renkleri arasında sıklıkla tercih edilen renkler açık tonlar olsa da kimi durumlarda da canlı tonlar ile ortama farklı bir hava verilmek istenebilir. Sarı, kırmızı, turuncu, yeşil, mavi gibi iddialı tonların yanı sıra beyaz ve kremin de birçok farklı tonu boya uygulamaları için oldukça uygun renklerdir.

Birden fazla rengin farklı tonlarını kullanarak farklı bir boyama uygulaması da yapmak mümkündür. Renk kartelası üzerinden seçilecek renklerin ardından sade tonlardaki bir boyanın içine renk tüpünden farklı oranlarda karışım yapılarak bir renkten birçok farklı ton elde edilebilir. Oturma odaları ve salonlar için kullanımı son derece uygun olan bu uygulamalar ile farklı görünüme sahip evler ortaya çıkartılabilir.

Ev Boyama Fiyatları

Ev boyama uygulamaları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu nedenle ev boyama fiyatları konusunda da çok fazla fiyat aralığı bulunmaktadır. Ev boyama uygulamalarında net fiyatı belirleyen unsurlar; boyanacak alanın metrekare cinsinden ölçüsü, evin eşyalı ya da eşyasız olma durumu, boyanın marka ve kalitesi ile tercih edilecek boya stilleridir. Öncelikle boya için düşünülen mekân incelenir ve metrekare cinsinden kaç odanın boyanacağı hesaplanır.

Evin eşyalı ya da eşyasız olması fiyatı belirleyen bir diğer unsurdur. Eşyalı evler için eşyaların yoğunluğu değerlendirilirken eşyasız evlerde boyama fiyatları daha uygun olarak göze çarpar. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur boyanın kalitesidir. Tercih edilecek marka kaliteyi belirler ve her markanın uygulama fiyatları farklıdır.

Boya uygulamalarında düz boyamanın yanı sıra günümüzde birçok dekoratif boyama seçenekleri bulunur. Simli boyama, baskılı boyama, kalıp kullanarak şekil verme gibi birçok farklı boyama tarzı yaşam alanlarında farklı bir dekorasyon yaratmak için tercih edilir. Nasıl bir boyama uygulaması istendiğine karar verildikten sonra uygun stillere karar verilmesi ile boyama uygulamasına ait fiyatın ortaya çıkması da mümkün olur.

Boya badana, Ev boyama ve boya ustası ihtiyacı için talep oluşturan kullanıcılarımızın taleplerine gelen teklifleri ve iş detaylarını ev boyama fiyatları sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Ev Boyama Fikirleri

Evini boyatmayı düşünen ev sahipleri için birçok farklı boyama fikrinden bahsetmek mümkündür. Boya uygulamalarında tercih edilecek modelin dekorasyona uygun olup olmaması ilk kriterdir. Bunun yanında ev boyama fikirleri içerisinde daima trendleri takip etmek ve modaya uyum sağlamak gibi diğer fikirlerden de söz edilebilir.

Boya hakkında fikir sahibi olurken mevcut eşyalara göre bir tercih yapılmalı ya da yeni eşya tercihi yapılacaksa yine boya ile uyumlu tonlarda mobilya tercihine gidilmelidir. Her bir odada kendine has bir tarz yaratmak ve boya uygulamasında farklı modeller tercih etmek evlerin daha ferah olması açısından oldukça önemlidir.

Ev Boyama İle Yaza Enerjik Giriş

Boya uygulamaları genelde bahar mevsiminde tercih edilir. Bunun etkisi ise bütün bir yaz boyunca sürer. Yaza daha enerjik ve yüksek moralle girmeyi sağlayan ev boyama uygulamaları ile yaşam alanlarını daha uzun ömürlü hale getirmek de mümkün olur.

Yaşam alanlarınızı yenilemenin en güzel ve en büyük adımı boya ve badanadır.  Eviniz temizlenir, yenilenir ve bambaşka bir ruha kavuşur.  Ayrıca, uzun vadeli bir değişiklik yapıyorsunuz.  Bundan önce boya ve badana ve incelikleri hakkında gerekli bilgileri almalısınız.

 

 Badana Nasıl Boyanır?

 Boya ve badana için evin boş olması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.  Ancak, eşyalarınızı aldıktan sonra, buna göre plan yapabilirsiniz.  Eşyalarınızı toplayın ve üzerini muşamba ve boya koruma filmi ile kapatın.  Münferit parçaları topladıktan sonra, boyanın damlamasını, sıçramasını ve zemini kirletmesini önlemek için kalan boş zeminleri ve zeminleri aynı şekilde zemin koruma brandalarıyla örtün.  Tavan ve duvar temas noktaları, pencere pervazları, kapı pervazları, sabit dolaplar ve benzeri boyanmayacak yüzeyler cam ve kapı kenarlarına maskeleme bandı uygulanarak korunmalıdır.  Bu, boyama yaparken yalnızca çerçeveli alanı boyamanıza olanak tanır.  Duvar boyama işlemi bittikten 2-3 saat sonra koruyucu bantları çıkarın, ince bantları çıkarın ve bu bölgeleri ince bir fırça ile boyayın. 

 

 Duvar Boyarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 Boyama yaparken yapmanız gereken ilk şey astar uygulamaktır.  Astar, boya ile duvar arasında tampon görevi görür.  Çünkü su ve nem geçirgenliğini azaltır, duvarlarınızı daha sağlıklı hale getirir.  Ürün seçerken evinizin metrekaresini göz önünde bulundurmayı unutmayın.  

 Tavanları, duvarları, kapıları ve pencereleri boyamak için farklı tipte fırçalar ve rulolar kullanmanız gerekir.  Son kat boya uygulanırken istenilen verimin alınabilmesi için rulo seçimi çok önemlidir.  Boyanın cinsine ve bitişine göre rulo seçimi yapmalısınız.  Birkaç basit örnek yapmamız gerekirse;  Genel olarak siyah kıllı fırçalar sentetik boyalar için tasarlanırken, beyaz kıllı fırçalar su bazlı boyalar için tasarlanmıştır. Boyama işleminde bir diğer önemli nokta ise alanın büyüklüğüne göre rulo ve fırça seçimidir.  Aralık küçüldükçe daha küçük fırçalar ve rulolar seçilmeli ve aralık genişledikçe daha büyük fırçalar ve rulolar paralel olarak seçilmelidir.  Boyanmayacak alanların kenarları kısa uçlu fırça denilen ince uçlu fırçalarla boyanarak boyanın diğer kısımlara sıçramaması sağlanmalıdır. 

 

 

 

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl