Bilgisayar & Laptop Tamiri

Fiyat

İl

Fiyat

İşim Düştü'de Bilgisayar & Laptop Tamiri Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Bilgisayar & Laptop Tamiri ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Bilgisayar & Laptop Tamiri ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Bilgisayar & Laptop Tamiri hizmetin yapılsın


Bilgisayarınız ya da dizüstü bilgisayarınız bozulduğunda hızlı ve kolay bir bilgisayar onarımına ihtiyacınız olduğunda deneyimli ve güvenilir bir onarım servisine ihtiyacınız olacaktır. Bilgisayar & Laptop Tamiri oldukça önemli bir hizmettir. Çünkü günümüzde bilgisayar artık hayatımızda çok fazla şeyi ifade etmektedir. Bu nedenle pek çok şeyi artık bilgisayarlarımızda saklamaktayız. Dijitalleşme hayatımızın her alanına nüfus etmiş durumdadır. Bilgisayar tamiri denilince bu hizmetin içine oldukça fazla tanım girer.  İyi bir firma size Virüs, Kötü Amaçlı Yazılım ve Casus Yazılımları Temizleme, Sistem ayarları, Veri Yedekleme, Veri Yedekleme Olmadan Temizleme, Çökmüş Bir Sistemden Gelişmiş Veri Yedekleme, Temel Yazılım Kurulumu, Temel Donanım Kurulumu ve Şifre Kaldırma Hizmetleri hizmetlerini sağlamalıdır.

Bilgisayarlar ve laptoplar günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğu işin bilgisayarlar ve laptoplar aracılığı ile yapılması bu araçları zaman içerisinde vazgeçilmez hale getirmiştir. Bilgisayarlarda ve laptoplarda arıza olduğunda hızlı ve kolay bir tamir hizmetine ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. En hızlı, uygun fiyatlı ve pratik bilgisayar tamiri ve laptop tamiri seçenekleri için İşim Düştü ilanlarına göz atın!

İşim Düştü, kullanıcılarına bilgisayar tamiri ve laptop tamiri ilanlarını listeleme, puanlama, yorumlarını inceleme, mesajlaşma, beğendikleri hizmetleri seçme olanaklarını tanır. Site üzerinden seçilen uzmanın ilanı için ödeme yapılır. Hızlı ve kolay bir şekilde randevu oluşturularak belirlenen günde ve saatte bilgisayar tamiri veya laptop tamiri hizmeti gerçekleştirilir.


Dizüstü ve PC Servisleri


Bilgisayar & Laptop Tamiri için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Ancak alacağınız hizmet güvenilir olmak zorundadır. Çünkü bilgisayarlarda herkesin kişisel verileri ve bilgileri yer almaktadır. Çökme aşamasına gelmiş ya da çökmüş bir bilgisayar uzman teknisyenler tarafından işlem görmelidir. İyi bir firma sorunun kökenini bulduktan sonra, uzman teknisyenleri ile neyin sorunlu olduğunu sizlere açıklayarak, maliyet ve zaman hakkında bilgi vererek onarım seçenekleri sunacaktır. Eğer bu durumda tamire karar verirseniz hemen bilgisayarınızda ya da dizüstü bilgisayar onarımına başlar. Kimse bilgisayarlarının tamire ihtiyaç duymasını istemez. Ancak teknolojide ne yazık ki bu tarz arızalarla karşılaşmak oldukça sıklıkla karşılaşılır.


Bilgisayar Onarım Hizmetleri


Bilgisayarınızdaki sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmak için saatlerce araştırmanıza gerek yoktur. Bilgisayar & Laptop Tamiri konusunda son derece profesyonel hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bazı onarımlar basittir ve beklerken yapılabilir, bazıları ise bir gün veya daha uzun sürebilir. Zamanla, birçok sorun pc ya da dizüstü bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Virüsler, kötü amaçlı yazılımlar, donanım sorunları ve daha fazla nedenden kaynaklanabilir. Uzman teknisyenler Toshiba, Lenovo, Sony, HP, Compaq, Dell, Apple gibi Dizüstü Bilgisayarları ya da diğer markaları rahatlıkla onarabilir. Bilgisayarınızdaki tüm virüsleri ve casus yazılımları kaldırabilir ve sizi en son virüsten koruma yazılımı hakkında güncel tutabilir. Aynı zamanda donanım aksaklıkları, yazılım çakışmaları veya virüslerden kaynaklanan kayıp dosyalarınızı kurtarmaya çalışabilecek veri kurtarma hizmetleri de sunar.


Masaüstü Bilgisayar ve Laptop Onarım ve Servis


Bilgisayar onarım ve hizmetler konusunda uzmanlaşmış pek çok firma bulmanız mümkündür. Eğitimli teknisyenler ve profesyonel firmalar herhangi bir bilgisayar sorununa gerekli olan çözümü bularak rahatlıkla tamir edebilir. Bileşenleri Yükseltme veya Değiştirme (Grafik / Ekran Kartları, Ana kartlar, Sabit Diskler gibi), Ağ Çözümleri, Virüs, Kötü Amaçlı Yazılım, Reklam Yazılımı ve Casus Yazılımları kaldırma, Kırık Dizüstü Bilgisayar Parçalarını Değiştirme, Veri yedekleme gibi hizmetleri veren firma bulmanız artık oldukça kolaydır. Ancak bu hizmeti alırken güvenilir hizmet aldığınızdan emin olmalısınız.

Bilgisayar Tamiri Yapan Yerler 


İşim Düştü’de bilgisayar tamiri yapan birçok farklı kişi ve yer tarafından verilmiş ilan bulunmaktadır. İlanlar arasında hem uzaktan çevrim içi destekler ile bilgisayarı tamir eden hem de yakın yüz yüze onarım yapan yerler görülmektedir.


Bilgisayar Tamirinde Kullanılan Araçlar


Bilgisayar tamirinin sorunsuz gerçekleşmesi için birçok araç kullanılması gerekir. Bilgisayar tamiri için kullanılan araçların başında;

 • PC Wizard,
 • OCCT ve Fumark,
 • MalwareBytes Anti-Malware gelmektedir.

Bilgisayar tamiri işlemine başlanmadan önce bilgisayar içerisinde neler olduğunun bilinmesi önemlidir. PC Wizard yazılımı, bilgisayarı tarayarak içerisindekiler ile ilgili detaylı bilgi sunmaktadır.

Bilgisayar sorunlarının büyük bölümü, bilgisayar bileşenlerine maksimum oranda yükleme gerçekleştirildiği anlarda oluşur. Bir işlemci yüzde yirmi beş yükleme altında kusursuz çalışabilirken yüzde yüz yükleme altında daha fazla güç çekerek yüksek sıcaklık üretmeye ve sorunlar oluşturmaya başlar. OOCT ile işlemcilerin, Furmark ile GPU’nun maksimum yük altında kalması başarılabilir.

MaleareBytes zararlı dosyaların bilgisayardan temizlenmesi işlevini üstlenir. Program ücretsiz bir şekilde istenilen sayıda bilgisayara yüklenebilir. Bu sayede herkesin kolay ve hızlı şekilde bilgisayarını zararlı dosyalardan arındırması mümkün hale gelir.


Bilgisayar Arızası Nedenleri 


Bilgisayar arızalarının nedenleri ortaya çıkan soruna göre değişiklik göstermektedir. Birçok farklı bilgisayar arızası çeşidi ve bu çeşitlerin farklı nedenleri bulunmaktadır. En temel ve sık karşılaşılan bazı bilgisayar arızası nedenlerini beraber inceleyelim:

Ekran Kırıkları


Ekran kırıkları en sık karşılaşılan bilgisayar arızası nedenleri arasında bulunmaktadır. Ekranda bulunan küçük kırıklar zamanla büyüyebilmekte ve yalnızca ekrana değil bilgisayarın genel sistemine de zarar verebilmektedir. Bu nedenle küçük ekran kırıklarının büyümeden tamir edilmesi gerekmektedir.

Anakart Arızaları


Anakart değiştirmek masaüstü bilgisayarlarda oldukça kolay olmasına karşın, laptoplarda fazlasıyla zordur. Bu nedenle anakart sorunlarından kaynaklanan bilgisayar arızalarının çözüm süreci masaüstü bilgisayarlarda çok kolayken, laptoplarda çok zordur. Zorluk seviyesinin artması bilgisayar tamiri fiyatlarını da yükseltmektedir.

Şarj Girişi ve Adaptör Sorunları


Şarj adaptörünün zarar görmesi veya şarj girişinde giriş ucunun dikkatsiz takılıp çıkartılması nedeniyle sorun oluşması bilgisayar kullanıcılarında büyük paniklere yol açabilmektedir. Çok fazla karşılaşılan bu arıza nedeni yeni bir şarj adaptörü edinilerek veya şarj girişi tamir edilerek kolayca ve hızlıca çözülebilmektedir.

Sıvı Teması


Bilgisayarın üzerine sıvı bir maddenin dökülmesi sonucu oluşan arızalarla sık sık karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda sıvının anakarta temas etmesine izin verilmeden bilgisayarın hızlıca tamir edilmesi gerekir. Çünkü anakarta sıvı teması geri dönüşü olmayan bilgisayar arızalarına yol açabilmektedir. Sıvı teması sonucu oluşan arızalar kısa sürede tamir edildiğinde bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edebilir. 

Laptop Tamiri için Profesyonel Destek 


Laptop tamiri için kullanıcılar genellikle profesyonel desteğe ihtiyaç duymaktadır. Profesyonel laptop tamiri desteklerine İşim Düştü ile hızlıca ulaşmak mümkündür. İşim Düştü ilanları ile virüs temizleme, kötü amaçlı ve casus yazılımları yok etme, sistem ayarlarını düzenleme, veri yedekleme, çökmüş bir sistemden gelişmiş veri yedekleme, temel yazılım kurma, temel donanım kurma ve şifre kaldırma hizmetlerine ulaşmak mümkündür. Bu sayede her çeşit sorunun çözülmesi için profesyonel laptop tamiri desteği almak kolay hale gelir.

Laptop Tamirinde Kullanılan Araçlar


Laptop tamirinde çözülmesi gereken soruna ve sorunun onarım şekline göre farklı araçlar kullanılmaktadır. Bu araçlar;

 • Revo Uninstaller
 • Sisoft Sandra 2011 Lite şeklinde sıralanabilir.

Bazen bilgisayarlardan kaldırılmaya çalışılan programlar hata vererek kaldırılamayabilir ve diskinizde yer kaplayarak, diğer programlarla çakışarak bilgisayarınıza zarar verebilir. Revo Uninstaller ise bu zararları ortadan kaldırır. Kaldırmak istenilen programa ait bileşenler ve sistem kaydı verilerini toplayarak hızlı ve pratik şekilde bilgisayardan Revo Uninstaller aracılığı ile mümkündür.

SiSoft Sandra işlemcilerin, sabit disklerin, belleklerin, ekran kartlarının ve daha birçok ürün ve özelliğin performansının ölçülmesine imkan tanır. Test sonuçlarını benzer donanımlar ile karşılaştırarak bilgisayarın düzgün çalışıp çalışmadığının anlaşılmasını sağlar. 

Laptop Arızası Belirtileri ve Nedenleri 


Laptop arızası belirtileri ve nedenleri arıza çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Anakart arızası gerçekleştiğinde bilgisayar çalışmamaya başlayacak ve bariz bir arıza belirtisi gösterecektir. Anakart arızası nedenleri ise sıvı teması, kırılma, çatlama, ezilme olabilmektedir.

Ram arızası gerçekleştiğinde bilgisayarınız dosya kopyalamada hata yapma, işletim sisteminde kararsız çalışma ve hatalar verme, mavi ekrana düşme, kilitlenme belirtilerini gösterecektir. Nedenleri arasında ramin düşme, kırılma gibi sebeplerle zarar görmesi sayılabilmektedir.

Chipset arızaları gerçekleştiği taktirde ya bilgisayarda hiç görüntü gelmemeye ya da klavye, mause, touchpad, wireless gibi bileşenler çalışmamaya başlar. Bu arızanın başlıca nedeni chipsetlerin fiziksel olarak zarar görmesi ve işlevini gerçekleştirmeyi durdurmasıdır.

Sık Sorulan Sorular


Bilgisayar Tamiri Ne Kadar Tutar? 

Bilgisayar tamiri fiyatları, onarılması gereken arızaya göre değişir. Daha hızlı ve pratik şekilde çözülebilecek arızalarda bilgisayar tamiri daha az, daha uzun sürede ve zor şekilde çözülebilecek arızalarda bilgisayar tamiri daha fazla tutar.

Bilgisayar Tamiri Ne Kadar Sürer? 

Bilgisayar tamiri için gerekli olan süre arıza türüne göre farklılık gösterir. Daha az emek isteyen ve küçük arızaların tamiri daha kısa sürede tamamlanır. İşim Düştü’de ilanı yer alan bilgisayar tamiri seçeneklerinin genel anlamda hızlı ve kısa süreli olduğu söylenebilir.

Bilgisayar Nerede Tamir Edilir? 

Bilgisayar, online ve uzaktan olarak bir uzmandan bilgilendirme alan bilgisayar sahibi tarafından evinde veya bilgisayar tamiri merkezlerinde tamir edilir. Farklı tamir yeri seçeneklerine İşim Düştü’den ulaşmak mümkündür.

Laptop Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

Laptop tamiri fiyatları; laptopun modeline, oluşan arızanın çözüm şekline, tamirin gerektireceği vakit ve iş gücüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Arızanın çözüm şekli ne kadar kolay ise laptop tamiri fiyatı da o kadar düşük olur. En uygun fiyatlı ve güvenilir laptop tamiri hizmetlerine İşim Düştü ilanları aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Laptop Nerede Tamir Edilir? 

Laptop farklı tamir merkezi yerlerinde veya kullanıcısı tarafından evde tamir edilir. Seçilen tamir hizmeti türüne ve İşim Düştü ilan sahibinin bulunduğu yere göre tamir yeri değişim göstermektedir.


150.00₺

İzmir
Asus bilgisayarım var windows 7 kurulu windows 10 a yükseltmek istiyorum en uygun kaça olur?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:Asus
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

100.00₺

Adana
Asus laptopum var cd giriş yerine kardeşim kredi kartı soktu çıkaramadım yardım eder misiniz?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:Asus
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

100.00₺

Adana
Asus laptopum var cd giriş yerine kardeşim kredi kartı soktu çıkaramadım yardım eder misiniz?

500.00₺

İstanbul
Bilgisayarımın usb girişleri bozuldu fiyat nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

250.00₺

İstanbul
Merhaba Güngören taraflarına yakın bilgisayar tamircisine ihtiyaç var format attırmak istiyorum fiyat nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

200.00₺

Ankara
Yeni aldığım monster bilgisayarım eskisinden bir tık daha yavaş format gerekiyor galiba kaça olur
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

250.00₺

Eskişehir
Laptopum son zamanlarda çok yavaşladı format lazım sanırım. Format ücretiniz hakkında bilgi alabilir miyim?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

800.00₺

Bursa
Şarj soketi bozuldu parça değişimi olacak Monster marka ücret nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

300.00₺

İstanbul
Fan temizliği yaptıracağım ücret nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

600.00₺

İstanbul
Bilgisayarım casper marka cd giriş yerinde bir sorun var ne kadara yapabilirsiniz
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

500.00₺

Ankara
Asus marka laptopun kulaklık giriş yeri bozuldu ücret nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

300.00₺

Adana
Barajyolu çevresinde format atan bilgisayarcı lazım fiyat ne olur
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:

200.00₺

Ankara
Merhaba windows 7 için format attırmak istiyorum ücret nedir?
 • Bilgisayar çeşidi:
 • Bilgisayar Markası:
 • Bilgisayar Modeli:
 • Laptop:
 • Marka/Model:
 • Masaüstü:
 • Nerede?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans