Oto Cam Filmi

İşim Düştü'de Oto Cam Filmi Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Oto Cam Filmi ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Oto Cam Filmi ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Oto Cam Filmi hizmetin yapılsın

Oto Cam Filmi Nedir?

 Polyester ailesinden termoplastik polimer reçine cam filmleri arabaların daha çekici görünmesi için kullanılır.

 Cam filmleri, güneşin zararlı UV ışınlarını filtreleyerek yalıtım görevi görür.  Bu, araç koltuklarının veya gövde parçalarının solmasını önler.

 Klima güneş ışığını engelleyerek yaz aylarında daha kolay soğutabilir.

 Camın çizilmesini ve vurulduğunda kolayca kırılmasını engeller.

 Sürücüyü ve yolcuları gölgeleyerek mahremiyet ve mahremiyet sunar.  Bu da araçta bırakılan eşyaların görülmesini engelleyerek hırsızlık riskini azaltır.

Oto  Cam Filmi Nasıl Yapılır?

 Uygulamayı düşündüğünüz cam yüzeyi özel cam temizleme ürünleri ile temizleyiniz.  Camın tamamen temiz olduğundan emin olduğunuzda, fazla nemi almak ve camı kurutmak için bir çekçek ve cam kazıyıcı kullanabilirsiniz.

 Üzerinde çalıştığınız camın dış yüzeyine su püskürterek filmi ölçmeye hazırlanın.  Su filmi cama yapıştırır ve kolay ölçüm sağlar.  Filmi uygun ölçülerde keserken 1-2 mm çıkıntı bırakmayı unutmayınız.

 Kesilen film parçasının üzerindeki şeffaf koruyucu tabakayı dikkatli bir şekilde çıkardıktan sonra, orijinal cam filmini kenarlarda boşluk kalmayacak şekilde camın üzerine yerleştirin.  Bunu yaparken kavanozun üst kısmında folyonun sıfır olduğundan emin olmak için kavanozu biraz açmanız gerekiyor.

 Üst kısmı uygun şekilde ayarladıktan sonra, folyonun altındaki baloncukları yok etmenin zamanı geldi.  Filmin altına kullanacağınız su veya cam temizleyici gibi kaygan ürünler hava kabarcıklarını kolaylıkla giderecektir.  Bunu satın aldığınız cam filminin içinden çıkan yardımcı aparat veya filme zarar vermeyecek bir spatula yardımıyla yapabilirsiniz.

 Arka ve ön camlar oval olduğundan cam filminin uygulanması daha zor olabilir.  Folyonun düzgün oturmadığı oval alanları tutmak için bir ısı tabancası veya fön makinesi kullanabilirsiniz.  Bu ısı, filmin cama tamamen oturmasını sağlamanıza olanak tanır.  Bu noktada cam filmi uygulaması ustalık ve incelik gerektiren bir işlem olduğu için işin işinin ehli kişiler tarafından yapılmasını tercih edebileceğinizi bir kez daha hatırlatalım.

 

 Cam Filmi Yapmak Yasa Dışı Mı?

 Cam filmleri hakkında çok fazla yanlış bilgi var.  Son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri haline gelen cam filminin yasaklanıp yasaklanmadığı konusuna da açıklık getirilmesi gerekiyor.  Bu popüler sorunun cevabı hayır.  Ancak cam filmi kullanılabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.  Karayolu trafik yönetmeliğine göre cam filmleri sürücünün görüşünü engellemeyecek şekilde takılmalıdır.

 

 Kurala göre kullanılan cam filmi ışığın en az %70'ini geçirmelidir.  Bu nedenle sadece 1 ve 2 cam filmi kullanılabilir.  1 Numaralı Cam Filmi %85 ışık geçirgenliği sunarken, 2 Numaralı Cam Filmi %70 ışık geçirgenliği sunar.  Ön cama cam filmi koymak da yasaktır.  Ön camında film olan arabaların muayeneden geçemeyeceği unutulmamalıdır.  Olası bir hız cezası ile karşılaşmamak ve aracınızın muayeneden kolaylıkla geçmesini sağlamak için cam filmi seçiminize dikkat etmeniz akıllıca olacaktır.

 

Hizmet Vermek İçin Bize Katıl