Apartman Temizliği

İşim Düştü'de Apartman Temizliği Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Apartman Temizliği ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Apartman Temizliği ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Apartman Temizliği hizmetin yapılsın

Apartman merdiven temizliği günümüzde sıklıkla tercih edilen hizmetler arasında yerini almıştır. Özellikle çok katlı ve çok daireli apartmanların temizliği konusunda bu hizmeti veren firmalardan yardım almak gerekebilir. Bu bağlamdaki tüm istek ve ihtiyaçlarınız için ilgili kategoriyi inceleyebilir ve kendi beklentinizi karşılayacak hizmeti alabilirsiniz. 

Apartmanların temizliği apartman içindeki katların, merdivenlerin ve asansörlerin temizliğini ifade etmektedir. İster kendiniz şahsi olarak ister apartman yöneticileriniz apartman temizliği için hizmet alabilir. Site şeklindeki apartmanlarda da aynı şekilde temizlik yapılmaktadır


Apartman Temizlik Şirketleri


Apartman temizlik şirketleri, apartman temizliği hizmeti veren şirketlerdir. bu şirketler çok sayıda çalışanları ile hizmet vermektedir. apartman, merdiven ve asansör temizliği için onlarca şirket arasından birini tercih edebilirsiniz. kurumsal şirketlerin profesyonel hizmetleri ile gerçekleştirilen apartman temizlikleri kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlamaktadır. apartmanların gerekli hijyen koşullarına uygun olması amacıyla temizlik şirketlerine bağlı çalışanlar temizliği gerçekleştirirler.


Apartman ve Merdiven Temizlik Firmaları İlanları


Apartman ve merdiven temizliği ilanlarını tek bir adreste sizlere sunan İşim Düştü. Siz değerli ziyaretçilerine en ucuz ve en iyi apartman temizlik şirketlerini ekonomik fiyatları ile sunmakta olan bir servistir.

Onaylı ve kontrolden geçmiş bir çok uzman temizlik şirketlerini bünyesinde barındırarak sizlere hayal kırıklığı yaratmayacak hizmetler sunmaktadır.

Apartman ve merdiven temizleme şirketlerinin ilanları, yaşam veya çalışma alanlarınızı düzenli ve güvenli tutmak için ortak bir ihtiyacı paylaştığımızı sizlere göstermektedir.

Herhangi bir leke, hasar, dökülme veya kaçırılan her detaydan sizleri garanti ediyoruz. Tam şeffaflıkla, ne için ödediğinizi her zaman önceden bileceksiniz. Ekstra kötü süprizlerle karşılaşmayacaksınız. Apartman temizliğinde en iyi fiyatları ve ilanları sizlere sunmaktan gurur duymaktayız.

Türkiye genelinde, insanların yaklaşık %75'i apartman yaşamının çok yaygın olduğu kasaba ve şehirlerde yaşıyor. Pek çok insan apartman temizliği yardımı alırken, şirketlerde bu konuda çok yoğun bir rekabet içerisindedir. İsimdustu.com sizlere tek bir adreste aradığınız, apartman temizliği firmaları ve merdiven temizliği ilanlarını sunmaktadır.

Farklı hizmetler, profesyonel apartman temizlikçileri için bu ihtiyacın nasıl giderileceği konusunda çeşitli yollar sunar. Bazı apartman müteahhitleri bir pazarlama stratejisi olarak bir temizlik şirketi ile ortaklık kurmayı tercih ederken, diğerleri bir telefon numarasını duyurmak veya konut sakinlerini kiralamadan çekmek gibi alternatif pazarlama tekniklerini tercih etti.

Binalarda merdivenler genellikle bir evin en çok kullanılan ve kirlenene edilen bölümlerinden biridir. Sürekli olarak kullanılması sebebi ile çöp suları, toz, kir veya apartman içerisinde yiyecek içeçeklerin yerlere dökümesinden dolayı çabuk kirlenirler.

Büyük apartman ve site içerisinde bulunan 20+ den fazla daireli binalar haftada 2 kez temizlenmelidir. Daha az daire sayısına sahip 3 ile 10 daireli binalar haftada bir kez yıkanmalıdır. Merdiven temizlik şirketleri sizin taleplerinize göre işlem yapmaktadır. İster yıkama ister silme şeklinde hangisini isterseniz o şekilde bina temizliği yapılır.

Apartman Temizliği Nasıl Yapılır?


Apartman temizlikleri önem arz eden bir konudur. Nitekim pek çok kişinin yaşadığı apartmanlar hijyen açısından üst düzey şekilde temiz olmalıdır. Özellikle pandemi sonrasında temizlik ve hijyen konularına daha çok dikkat edilmektedir. 

Apartmanların temizliği yapılırken merdivenler, asansörler, dış kapı ve katlar ayrı ayrı temizlenmektedir. Bu sayede üst düzey bir temizlik yapılmış olur. Ortak bir şekilde yaşam sürdürülen apartmanlarda temizlik sıralı bir şekilde bir günde meydana getirilir. 

Apartman temizliklerinin önemi büyüktür. Zararlı mikroorganizmaların ürememesi birincil amaçtır. Bunun yanı sıra zararlı haşeratlar ve böceklerden korunmak da temizliğin amaçları arasındadır. Özellikle apartman içerisinde yaşayan yaşlılar ve çocuklar için hijyen birinci öncelik olmalıdır.

Apartman merdiven temizliği öncelikle yapılmalıdır. Merdivenlerin temizliğine trabzanlardan başlanmalıdır. Temiz ve ıslak bir bez yardımı ile trabzanlar silinmelidir. Deterjanlı bir su ile bez sürekli yıkanmalı ve bu şekilde trabzanlar temizlenmelidir. 

Merdivenlerin temizlenmesi ise öncelikle merdivenlerin süpürülmesi ile yapılmalıdır. Süpürülen basamaklar temiz ve deterjanlı bir bez yardımı ile silinmelidir. Tercihe göre sirke de kullanılabilir. Silmenin yanı sıra tercihen bir hortum yardımı ile merdivenler deterjan ile yıkanmalı daha sonra suyu çekilmelidir. 

Asansör temizliğinde ise asansör kabini süpürülmeli ve daha sonra silinmelidir. Asansör aynası ve kat butonları deterjanlı bir bez yardımı ile silinmeli ve daha sonrasında kurulanmalıdır. Apartmanın dış kapısı dezenfektanlar ile temizlenmelidir. Daha sonra temiz bir bez ile silinmelidir. Tercihe göre apartmanda bulunan katları güzel bir parfüm sıkılabilir. 


Apartman Temizliğinde Kullanılan Malzemeler

Apartman temizliğinde kullanılan malzemeler genellik ile opsiyonel olmaktadır. Buna karşın temizlik malzemeleri olarak belli başlı kullanılan malzemeler vardır. Bu malzemeler merdiven temizliği, asansör ve katların temizliğinde de kullanılmaktadır. 

Temizlik malzemeleri genel olarak deterjanlardan oluşmaktadır. Fakat süpürme işlemleri için bir adet süpürgeye ya da fırçaya ihtiyaç duyulabilir. Bunun yanı sıra silme işlemleri için temiz bezler, yer silme deterjanları, toz alma deterjanları, cam silmek için kullanılan deterjanlar da malzemeler arasındadır. 

Tercihen kullanılan hortum ve oda parfümleri de temizlikte kullanılan materyaller arasında sayılabilir. Apartman temizliğinde bol miktarda silme bezine ihtiyaç duyulmaktadır. Yoğun kirden ya da tozdan kirlenen bezlerin tek kullanımlık olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yapılan temizlik efektif olmayacaktır. 


Merdiven Temizliği Nasıl Yapılır ?

Merdivenleri temizlemek zor bir iştir, fakat profesyonel merdiven temizlik şirketleri bu konuda oldukça profesyonellerdir. Merdivenleri birer birer temizlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır, bu da tüm süreci birlikte yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Merdivenlerinizi temizlerken yapmanız gereken ilk şey, onları nemli bir paspasla silmek. Bu, yalnızca 15 dakikanızı alacaktır çünkü çoğunlukla bol miktarda su ve sabun kullanarak merdivenlerin yüzeyini silmeyi içerir.

Apartmanınız da merdiven kenarlarını çevreleyen süpürgeliklerde biriken kir kolay ve basit yollarla tertemiz edilebilir. İşin uzmanı apartman ve merdiven temizlik firmaları sizlere iyi çözümler sağlayacaktır.

Merdiven temizliği apartmanlarda yaşayan kişilerin meraklandığı konuların başında gelir. Özellikle günümüz şartlarında temizliğe ve hijyene daha çok dikkat edilmektedir. Hal bu yönde olunca apartman temizlikleri revaçta olmuştur.

Merdiven temizliği öncelikle merdiven trabzanlarının temizlenmesi ile yapılır. Bu hususta trabzanlar temiz ve deterjan ile yıkanmış olan ıslak bezler ile silinir. Daha sonra temiz bir kuru bez yardımı ile kurulanır. Trabzanlar insanların en çok el sürdüğü yerlerin başında gelir. Bu nedenle bu yerlerin güzel ve efektif bir şekilde temizlenmesi esastır. 

Trabzanların ardından basamak temizliğine geçilebilir. Basamak temizliği tercihen yıkanma sureti ile yapılabilir. Bu yöntem hortum ile sağlanabilir. Hortum ile suyla yıkanacak basamakların temizlenme işlemi sonrasında mutlaka bir çek çek yardımı ile suyunun çekilmesi ve hatta kurutulması gerekir. 

Silme yöntemi ile yapılacak merdiven temizliklerinde ise temiz bir bez yardımı ile deterjanlı suyla basamaklar silinmelidir. Her katta bez değişikliği asıl olandır. Her bir basamaktan sonra ise bezin deterjanlı su dolu olan kovada yıkanması gerekir. 


Asansör Temizliği


Asansör temizliği apartman temizliği içerisinde bir hizmet türüdür. Asansörler artık merdivenlerden daha çok tercih edilmektedir. Özellikle fazla kata sahip olan apartmanlarda katlara çıkmak için asansörler kullanılmaktadır. 

Gün içerisinde sayısız insanın ayak bastığı ve kullandığı asansörler en çok kirlenen yerler arasında yerini alır. Bu bağlamda temizlik ve hijyen arayan kullanıcıların en önce asansörlerini temizletmeleri icap etmektedir. 

Asansör temizliği, asansör kabininin yerinin, duvarlarının ve aynasının silinmesi ile vuku bulur. Aynı zamanda birden çok insanın katlara çıkmak için parmakları ile bastığı kat butonlarının iyice dezenfekte edilmesi ile devam eden bir temizlik sürecidir. 


Apartman Su Deposu Temizliği


Apartmanlarda dairelerin su ihtiyacını karşılayan devasa büyüklüklerde su depoları bulunabilir. su depoları sayesinde dairelerinde yaşayanlar kullanım suyu elde ederler. su gibi elzem bir besin kaynağının bulunduğu yerlerin temiz olması gerekmektedir. apartman su deposu temizliği bu hizmeti sağlamaktadır. gerekli malzemeler ile istenilen zamanlarda su depolarının temizliği yapılmaktadır. bu sayede hijyenik şartlarda sanitasyon ihtiyacı karşılanmış olmaktadır.


Sıkça Sorulan Sorular

Apartman Merdiven Temizliği Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Apartman merdiven temizliği hizmetleri son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan hizmet türlerinden biridir. Bu hizmet türleri alanında uzman ve deneyimli hizmet vericiler tarafından icra edilmektedir. Apartman merdiven temizliği hizmeti ihtiyaçlarınız için sizlere pek çok ilan açılır. Bu ilanlar içerisinden kendi istek, ihtiyaç ve beklentilerinize yönelik olanlar ile görüşmeler yapabilirsiniz. Ödemesini yaptıktan sonra hizmetiniz ayaklarınıza gelecektir. 

Apartman Merdiven Temizliğini Kim Yapar?

Apartman, merdiven ve asansör temizliğini alanında uzman, deneyimli ve profesyonel temizlik firması çalışanları ile yapılmaktadır. Her firmanın kendine has temizlik yöntemleri olabilir. Bu bağlamda fiyat politikalarında da değişiklikler kaçınılmaz olmaktadır.

Apartman Temizliği Fiyatı Ne Kadar?

Apartman temizliği fiyatları hizmet verilecek şehirlere göre farklılık arz edebilir. Hizmetin ne sıklıkla yapılacağı fiyatları etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Aynı zamanda buna ek, apartmanın kaç katlı olduğu ya da site içerisindeki apartmanların merdivenlerinin temizliği yapılacak ile ücret farklı fiyat aralıklarına sahip olabilir. Merdiven temizliğine ek başka hizmetler de isteniyor ise fiyatlarda artış gözlenebilir. Apartman temizliği fiyatları, ayda kaç defa yapılacağına, apartmanın büyüklüğüne, temizlik için gerekli olan personel sayısına, temizlenecek alanın çeşidine ve kullanılan temizlik ürünlerine göre de değişiklik gösterir.

Apartman Ne ile Temizlenir?

Apartmanlar deterjanlar, bezler ve fırçalar ile temizlenmektedir. Fakat süpürme işlemleri yapılacak ise bir adet süpürgeye ya da fırçaya ihtiyaç duyulabilir. Bunun yanı sıra silme işlemleri için temiz bezler, yer silme deterjanları, toz alma deterjanları, cam silmek için kullanılan deterjanlar da malzemeler arasındadır. Apartman temizliğinde bol miktarda silme bezine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Merdiven Temizliğinde Hangi Deterjan Kullanılır?

Merdiven temizliğinde deterjanlar kullanılır. Bu deterjanlar temizlik ve hijyen unsurlarının sağlayıcıları arasında yer almaktadır. Bu nedenle deterjansız bir temizlik öngörülemez. Merdiven temizliğinde kullanılan deterjanlar hijyenik deterjanlardır. Dezenfektan özelliği bulunan deterjanların kullanılması tercih edilmelidir. Yüzey temizleyici deterjanlar merdiven temizliğinde kullanılabilmektedir.

Asansör Temizliği Neyle Yapılır?

Asansör temizliği, apartman temizlikleri hizmetlerinin bir unsuru olarak da karşılaşılabilir. Kendi başına bir temizlik hizmeti olarak da verilebilir. Asansör temizliği pek çok kişinin kullandığı bu araçların hijyenik olması amacı ile kullanılır. Asansör temizliği hijyenik deterjanlar ile yapılır. Kabin içinin temizlenmesinde yüzey temizleyicileri tercih edilebilir. Ayna temizliği için ise cam silmek için kullanılan deterjanlar kullanılabilir.
40.00₺

İstanbul
Merhaba bir arkadaşım bu siteden apartman temizliği hizmeti almış çok memnun kalmış Mustafa Bey
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:

50.00₺

Adana
Adana-Çukurovada ki apartmanımıza haftada 1 temizlik hizmeti talep ediyoruz ücret ne?
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:

60.00₺

İzmir
İzmir bucada ki apartmanımızın düzenli olarak temizliğe ihtiyacı var fiyat nedir
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:

50.00₺

İstanbul
Apartmanımızın temizliği yapılacak malzeme bizden olacak çöp toplanacak haftada 1 ücret nedir
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:

50.00₺

Kocaeli
Kocaeli haftada 1 kere apartmanımız temizlenecek bahçe temizliğide olacak ücret bilgisi alabilir miyim?
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:

50.00₺

İstanbul
Ümraniyeden apartman temizliği hizmeti için sizlerden fiyat bilgisi alabilir miyim?
  • Ne Sıklıkla Temizlenmesini İstiyorsunuz?:
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans