Apartman Temizliği Firmaları

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve kırsal kesimlerden şehirlere olan göçün giderek artması apartman sayısının artmasına neden olmuştur. Her yıl binlerce apartman inşaat sektöründeki firmalar tarafından inşa ediliyor. Apartmanda oturan insanların ve misafirlerin sağlığını korumak adına apartman temizliği üst düzey şekillerde gerçekleştirilmelidir.

Temizlik şirketleri son yıllarda apartman temizliği adı altında ayrı bir bölüm açarak çalışanlarını sadece bu hizmete yönlendiriyor. Düzenli periyotlar ile ay içersinde en az üç defa detaylı bir temizlik yapılmalıdır. Apartman temizliği detaylı yapılmadığı sürece apartman sakinleri arasında sorun oluşabilir. Müstakil evlerde kişiler temizlikten kendileri sorumludur. Ancak apartmanda oturma kuralları vardır. Bu nedenle temizlikte yaşanan aksaklıklar problem oluşturmak için yeterlidir Apartman temizliği yapmak isteyen firmalar da isimdustu.com üzerinen apartman temizliği için teklif bekleyen iş ilanlarına ulaşabilirler..

Apartman Temizliğinde Kullanılan Ürünleri

Apartman temizliği için olmazsa olmaz bazı ürünler vardır. Bu ürünler kullanılmadan detaylı bir temizlik yapılması söz konusu değildir. Tercih edilmesi gereken ürünler, çamaşır suyu, vileda, toz bezi, yüzey temizleyici, pervazların temizlenmesi için dezenfektan, cam alanlar için cam sil ve kurulama mobu gereklidir. Sıraladığımız bu ürünler hem gözle görünen kirleri temizler hem de ortak kullanıma bağlı olarak oluşan organizmaları öldürür.

Ortak kullanım alanları bulaşıcı hastalıkların çok sık oluşabildiği yerlerdir. Bu nedenle temizlik yaparken aynı zamanda dezenfeksiyon işlemi de göz ardı edilmemelidir. Site içerisinde yaşayan ve çocuğu olan aileler için en önemli kriter dezenfeksiyon işlemidir. Profesyonel şekilde temizlik yapan kişiler dezenfekte işlemini de çok başarılı bir şekilde gerçekleştirir.

Apartman Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Apartman temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar;
 • Gözle görülen tüm kirler eksiksiz şekilde giderilmelidir.
 • Apartman içerisini temizlerken tüm zeminlere uygun özelliklerdeki ürünler kullanılmalıdır.
 • Toz alırken tek bir bez kullanılmamalı ve en az çü farklı bez tercih edilmelidir.
 • Yüzeyler bölümlere ayrılmalıdır. Cam alanlar, mermer alanlar ve duvarlar farklı ürünlerde ve farklı sürelerde temizlenmelidir.
 • Apartmanın büyüklüğüne göre ayda en az üç defa temizlenmelidir.
 • Bol su ve bol temizlik ürünü kullanmak yerine yeterli temizliği sağlayacak miktarlarda ürün kullanılmalıdır.
 • Sıraladığımız kriterlere dikkat edilerek yapılan temizlik hem temiz hem de sağlıklı bir apartman ortamı oluşturmak için yeterlidir.

  Apartman Temizliği Fiyatları

  Apartman temizliği fiyatları, ayda kaç defa yapılacağına, apartmanın büyüklüğüne, temizlik için gerekli olan personel sayısına, temizlenecek alanın çeşidine ve kullanılan temizlik ürünlerine göre değişiklik gösterir.  Temizlik firmaları kendi fiyat politikalarını oluştururlar. Temizlik fiyatını değiştiren önemli etkenlerden birisi de apartmanın kat sayısıdır. Kat sayısı arttıkça temizlik süresi uzar ve fiyatların önemli ölçüde değişir. Detaylı ve özenli verilen temizlik hizmeti yüksek maliyetlerde olabilir. Apartman sakinlerinden toplanan aidatlar ile ödenir. Bu nedenle temizlik kalitesi ve dezenfeksiyon işlemi fiyattan daha ön planda tutulmalıdır.