Diyetisyen

İşim Düştü'de Diyetisyen Nasıl Çalışır?

Kontrol Sende
Kontrol Sende

Diyetisyen ilanlarını listele, puan ve yorumları incele, mesajlaş, beğendiğin hizmeti kendin seç.

Ödeme Yap
Ödeme Yap

Seçtiğin uzmanın Diyetisyen ilanı için ödeme yap.

Hizmet Al
Hizmet Al

Kolayca randevun oluşturulup, belirlediğin gün ve saatte Diyetisyen hizmetin yapılsın

Sağlıklı bir biçimde kilo vermek veya almak isteyenler, düzenli ve dengeli beslenme hizmeti sunan uzmanlara danışmalıdır. Kişilere özel yapılan programlarla, dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylar paylaşılır. Bu noktada diyetisyen ve beslenme uzmanları, desteğe ihtiyacı olan herkesin başvurması gereken kişilerdir. Konusunda uzman diyetisyenlerin ilanlarına ise “isimdustu.com” sitemiz üzerinden ulaşabilir ve hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Diyetisyenlik Hakkında Bilgi

 

Diyetisyenlik hizmetleri, işinin profesyonellerinden alınmalıdır. Ancak böyle olursa doğru sonuca ulaşılabilir. Gıda seçimleri yapılması gereken durumlarda ve pratik beslenme programları hazırlanmasında diyetisyenler yardımcı olmaktadır. Diyetisyenlik hizmetiyle birlikte yararlanılabilecek durumlar şunlardır


Sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanılır.

Yeme ve içme süreleri düzene sokulur

Vücut fonksiyonlarının sağlıklı şekilde çalışması sağlanır

 Herhangi bir sağlık sorununda ilgili uzmanlara yönlendirme yapılır.

 Egzersiz süreçleri beslenme programlarıyla optimize edilir.

 Beslenme konusunda bilimsel veriler kullanılır.

 En iyi şekilde beslenebilmek ve bu durumu yaşam tarzı haline getirebilmek için diyetisyenlik çok kıymetli bir konumda kendine yer bulmaktadır.

Diyetisyen Randevu Alma

Diyetisyenlerden devlet hastanelerinde randevu alabildiğiniz gibi özel hastanelerden de randevu alabilirsiniz. Ayrıca kendi ofislerinde özel beslenme hizmeti sunan diyetisyen randevusu için de bu kişilerin doğrudan iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizi inceleyerek birçok diyetisyenin sunmuş olduğu programlar, iletişim numaraları ve danışmanlarının almış olduğu memnuniyetleri görebilirsiniz.

Diyetisyen Tavsiyeleri

Internet sitemizde birbirinden farklı ve başarılı diyetisyenlerin tavsiyelerine ulaşabilirsiniz. Diyetisyen tavsiyesi için internet sitemize yorum yapmış olan danışanları inceleyebilirsiniz. Ayrıca diyetisyenlerin mezun olmuş olduğu üniversiteler, sahip oldukları sertifikalar, tecrübeleri gibi birçok bilgiyi de yine sayfamızı inceleyerek görebilirsiniz. Sizin için en uygun olan diyetisyene diyetisyen tavsiyeleri bölümünü inceleyerek karar verebilirsiniz.

En İyi Diyetisyen

Birçok alanda olduğu gibi diyet alanında en iyi kişilerle çalışmak hepimizin hakkıdır. En iyi diyetisyen araştırmanız için sayfamızda bulunan yorumları ve diyetisyenlerin özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Diyetisyen Önerileri

Diyetisyen önerileri diyet uygulayanların başarılarının yanı sıra kişinin metabolizma yapısına göre de değişebilir. Herhangi bir hastalığa sahip olan kişilerin çalışmış oldukları diyetisyenlerden almış oldukları başarı ile sağlıklı bireylerin çalışmış oldukları diyetisyenlerden sağladığı başarı oranları birbirinden farklılık gösterecektir. Bu sebep ile diyetisyen arayışınızda dikkat etmeniz gereken en önemli kriter diyetisyenin alanında ne kadar başarılı bir kişi olduğunu incelemektir.

Diyetisyenler Nasıl Çalışır?

Diyetisyenlerin uyguladıkları programlar standart ve sabit gibi görünse de aslında her kişiye özel olarak çalışılmaktadır. Her hasta kendi vücut dengesine ve kitle yağ indeksine göre özel diyet listeleri ile diyetisyenden ayrılır. Diyetisyen ile geçen ilk muayenenin ardından gerekli tetkikler yaptırılır ve vücut bilgileri ile kilo artış hızı gibi durumlar göz önüne alınarak diyetisyenin özel program çıkartması sağlanır. Bundan sonraki süreçte hasta her attığı adımı hakkında diyetisyenine rapor sunar ve programa birebir uymakla zorunlu olur. Diyetisyenler zayıflama ve formda kalma işini yüksek başarı oranları ile hastalarına sunarlar.

Diyetisyenlerin Temel Görevleri Nelerdir?

Diyetisyenler programları çerçevesinde hizmet sundukları için sahip oldukları bazı görev ve sorumlulukları bulunan uzmanlardır.

 • Diyetisyenin temel görevi hastalarına temel beslenme gıdaları ve sağlıklı beslenme teknikleri hakkında danışmanlık yapmaktır..
 • Her hastaya özel olarak program uygularlar ve her hastanın sağlık için gerekli olan ihtiyaçlarından emin olmak zorundadırlar.
 • Hastalarının yeme düzenlerini etkileyen alışkanlıkların temel kaynağını bulmak ve bu kaynakları doğru yeme biçimine doğru yönlendirmekle görevlidirler.
 • Sağlıklı beslenme noktasında gerekli her türlü bilgiyi hastalar ile paylaşmak ve gerekli olduğu kadar spora yönlendirmekle de sorumludurlar.

Diyetisyenlerin Sahip Olması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Bir diyetisyenin tam olarak istenilen başarıyı sunması için sahip olması gereken bir takım kriterler bulunur.

 • Bir diyetisyen aynı zamanda aktif bir dinleyici özelliğine de sahip olmalıdır.
 • Yüksek derece problem çözme yetisi bulunmalıdır.
 • Hastaları ve çalışan personelleri ile sağlıklı bir iletişim kurabilmelidir.
 • Yapılan birçok bilimsel çalışmayı kendince yorumlayabilmeli ve bunu hastaları üzerinde başarı ile uyarlayabilmelidir.
 • Eleştiri konusunda mantıklı yorumlar yapabilmelidir.
 • Kuvvetli derece empati özelliğine sahip olmalıdır.
 • Düşünme becerisini her hastasında etkin bir şekilde kullanabilmeli ve hastalarının davranışlarını olabildiğince dikkatli bir şekilde yorumlayabilmelidir.

Diyetisyen Ücretleri Ne Kadar?

Diyetisyen ücretleri tercih edilecek paket içeriğine göre değişiklik gösterir. Her hasta kendine uygun paketi tercih ettikten sonra ücreti hakkında bilgi sahibi olabilir. Aylık ve yıllık programlara göre belirlenen ücretler kapsamında belirlenen tarih kadar diyetisyen hizmeti almak mümkün olabilmektedir. Kişilere özel olarak hazırlanan diyetisyen paketleri ve beslenme içerikleri kapsamında hem sağlıklı bir yaşama adım atmak hem de fazla kilolardan kurtularak fit bir görünüme kavuşmak da mümkün olur.

Diyetisyen için talep oluşturan kullanıcılarımızın taleplerine gelen teklifleri ve detaylarını diyetisyen fiyatları sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Diyetisyen ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Diyetisyen Hizmeti Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Beslenme düzeni ile ilgili hizmet almak için alanında uzman kişilerle iletişime geçilmelidir. Sitemiz içerisinde bulunan ilanlar arasından size en uygun olanla irtibat kurabilirsiniz. İlanlarda yer alan bilgiler ışığında iletişime geçmek istediğiniz uzmanı tercih edebilirsiniz.

Diyetisyene Gitmek için Hangi Tahliller Gerekir?

Sağlıklı beslenme hizmetleri için belirli tahlilleri yaptırmak avantaj sağlar. Genel olarak; açlık ve insülin, glikoz ve kolesterol, D ve B12 vitamini, hemogram ve demir, trigliserit ve HOMA-IR, hemoglobin A1C ve TSH, T3 ve T4, HDL ve LDL tahlilleri, oluşturulacak yol haritasında destek verir. Test sonuçlarına göre farklı tahliller talep edilebilmektedir.

Diyetisyen ile Ayda Kaç Kilo Alınır?

Alınacak kilo miktarı kişinin bünyesine, yapılan testlere ve uygulanan yöntemlere göre belli olur. Belirlenen programlara uyulması ve doğru tekniklerin uygulanması alınan kilo miktarını belirler. Seçilecek iyi hizmetle, istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün olur. 

Diyetisyen Zayıflama İlacı Verir mi?

Beslenme uzmanı olarak görev yapan kişiler zayıflama ilacı vermemektedir. Beslenme uzmanları, sağlıklı zayıflatma yöntemlerini kullanır. Kilo vermek adına kişilerin sağlık durumlarına göre diyet listeleri hazırlanır. Listelerle beraber kişilerin taşıdıkları niteliklere göre egzersiz programı yapılır. Yapılan tahliller sonucunda rahatsızlık belirlenmesi ile tedavi süreçleri için doktorlardan yardım alınmalıdır.

Diyetisyenden Nasıl Randevu Alınır?

Sitemizdeki ilanları inceledikten sonra dilediğiniz uzmandan hizmet alabilmek için ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu ödeme sonrasında belirlediğiniz zamanda diyetisyen randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi Diyetisyen Nerede Bulunur?

Alanında uzman kişileri sitemizde bulabilirsiniz. İlan içeriklerindeki özellikleri ve fiyatları kolayca listeleyerek en iyi uzmanların gerçekleştirdiği seanslara katılabilirsiniz.

Online Diyetisyen İşe Yarar mı?

Online olarak yapılan doğru beslenme hizmeti ile olumlu sonuç almak mümkün olmaktadır. Doğru bilgilerin ve sağlık durumunun belirlenmesiyle verimli sonuçlara ulaşılabilmektedir. Doğru beslenme alışkanlığının kazanılmasına online sistem, destek vermektedir.

Diyetisyene Ne Zaman Gidilmeli?

Zaman açısından hizmet almak için bir engel bulunmamaktadır. Kilo ve boy dengenizin sağlanması için yardım alabilirsiniz. Çeşitli hastalıklara sahipseniz ve dengeli beslenmek istiyorsanız bu hizmetten mutlaka yararlanmalısınız.

Neden Diyetisyene Gidilmeli?

Sağlıklı biçimde kilo vermek ve almak için diyetisyene gidilmelidir. Kilo sorunlarının yanında özellikle bazı hastalıklarda dengeli beslenmek çok önemlidir. Alacağınız sağlıklı beslenme hizmeti ile dilediğiniz ölçülere ulaşabilmenize ve sağlıklı olarak yaşamınıza yardımcı olunmaktadır. Sağlıklı beslenme konusunda tüm merak ettiklerinizi sitemizdeki ilanlar üzerinden mesaj yoluyla uzmanlara sorabilirsiniz.

Kadın Diyetisyenler Nerede Bulunur?

Sitemiz üzerindeki birçok ilan arasından inceleme yapılarak kadın diyetisyenlerle kolayca iletişime geçilebilir. Listeme yöntemi aracılığıyla isteğinize göre seçim yaparak hizmet alabilirsiniz. Diyetisyen seçimi için en önemli noktaların başında rahat edilmesi gelmektedir. Bu yüzden pek çok ilan seçeneği arasından tercih yapabilmek beklentilerinizi tam anlamıyla karşılar.

Diyetisyen Doktor Mu?

Diyetisyenler doktor olarak tanımlanmaz. Genel olarak halk arasında diyetisyenlerin doktor olduğu düşünebilmektedir. Diyetisyenlik yapanlar, Sağlık Bilimleri fakültelerini bitirirler. Bu durum nedeniyle sağlık görevlisi sıfatını taşırlar. Ancak tıp fakültelerini bitirerek uzman diyetisyen olabilirler.

Diyetisyen Diğer Adı Nedir?

Diyetisyenin diğer adı genel olarak bilinen haliyle; beslenme uzmanıdır. Aynı zamanda diyetisyenler diyetetik uzmanı olarak da adlandırılır. Diyetetik uzmanı sıfatı ise okumuş oldukları Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile ilgilidir.

Erkek Diyetisyen Seçebilir Miyim?

Kadın diyetisyen seçilebildiği gibi erkek diyetisyenlerden de destek alınabilmektedir. Günümüzde erkek ve kadın diyetisyen sayısı oldukça fazladır. Her danışan, erkek diyetisyenden hizmet alma hakkına sahiptir. Erkek diyetisyenleri hem erkekler hem de kadınlar rahatlıkla tercih edebilir. Beklentileri karşılamak için seçim noktasında gerekli hassasiyet her zaman gösterilmelidir. 

Alanında Başarılı ve Ünlü Diyetisyenler Nerede Bulunur?

Beslenme uzmanlığı konusunda başarısını ispatlamış çok sayıda diyetisyene “isimdustu.com” sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Birçok ilan üzerinde detaylı inceleme yapabilme olanağı, kullanıcıların işini ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır. Çok sayıda hizmet veren ve olumlu puanlamalar sayesinde başarısını ortaya koyabilen uzmanlardan destek almak son derece önemlidir. İlan detaylarına bakarak hem ünlü hem de başarılı diyetisyenleri kolayca bulabilirsiniz.

 

 

150.00₺

Adana
25 yaşındayım 46 kiloyum 50 kiloya yükselmek istiyorum diyet ücretiniz nedir?
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Yok
 • Hedef Kilonuz Kaç?:50
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:46
 • Yaşınız:25

600.00₺

İzmir
Yaş 35 65 kilodayım hedefim 55 kilo herhangi bir hastalığım yok ayda 4 görüşme ücreti nedir?
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Yok
 • Hedef Kilonuz Kaç?:55
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:65
 • Yaşınız:35

200.00₺

Ankara
Adanada yüz yüze diyet hizmeti almak istiyorum haftada 1 defa fiyat nedir?
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Şeker
 • Hedef Kilonuz Kaç?:78
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:87
 • Yaşınız:26

250.00₺

Ankara
Ayda 2 görüşmelik diyet hizmeti talep ediyorum tansiyon hastasıyım 90 kiloya düşmek istiyorum
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Tansiyon
 • Hedef Kilonuz Kaç?:90
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:100
 • Yaşınız:45

300.00₺

Bursa
Bursada yüzyüze diyet istiyorum 5 kilo fazlam var ayda 2 defa gitmek istiyorum ücret nedir?
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Yok
 • Hedef Kilonuz Kaç?:65
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:70
 • Yaşınız:38

350.00₺

Gaziantep
Merhaba kilo almak istiyorum ne yaparsam yapayım kilo alamıyorum 3 kiloya ihtiyacım var
 • Geçmiş veya Kronik Bir Hastalığınız Varmı?:Yok
 • Hedef Kilonuz Kaç?:48
 • Herhangi Bir Alerjiniz Varmı?:Yok
 • Şuan Kaç Kilosunuz?:45
 • Yaşınız:26
Hizmet Vermek İçin Bize Katıl
İŞİMDÜŞTÜ.COM UYGULAMASI

İşimdüştü.com Şimdi Cebinizde!

Aradığın hizmet için dükkan dükkan dolaşmak ya da tanıdıklarından referans